Reklam
Reklam
Reklam
-
Balkanspor federe oldu

Balkanspor federe oldu


Eklenme Tarihi : 8-10-2015
Balkanspor federe oldu

Balkanspor federe oldu

2014 Aralık ayında kurulan ve Küçükçekmece ilçesinde yeni bir spor kulüplerinden olan İstanbul Balkan spor 2015 Haziran ayında müracaat ettiği TFF 05.10.2015 Tarihinde amatör oluşu tescillenerek Küçükçekmece ilçesinin ve İstanbul amatör liglerinin yeni takımı oldu. İstanbul Balkanspor Kulübü, 05 Ekim 2015 Tarihinde resmen tescillendi ve yeni sezonda 2. Amatör Ligde top koşturmaya başlayacak. Kuruculuğunu Rıdvan Vatansever, Tamer Arslan, Ersin Yurtsever, Fahrettin Canşen, Sabri Koyuncu, Bekir Karaağaç, Yılmaz Er, Özkan Serbest, Ahmet Nebiler, Serdar Kılıç, Kemal Avcı, Doğan Başara, Özcan Serbest gibi tecrübeli isimlerin üstlendiği İstanbul Balkanspor, kısa zamanda kendini liglere kabul ettirmeyi amaçlıyo İstanbul Balkanspor kulüp Başkanı Rıdvan Vatansever yaptığı açıklamada şu sözlerine yer verdi, “Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız 2014 Aralık ayında bu meşakkatli yola çıktık. Yönetici arkadaşlarımızla tamamen profesyonel bir mantıkla hareket etmeyi planlı bir şekilde ayağımızı yene sağlam basarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. İstanbul Balkanspor Kulübümüzü tanıtmak için Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, TFF yönetim kurulu üyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Ali Düşmez, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, spor kulüp Başkanları ve kalabalık davetinin katıldığı toplantıda kulübümüze tanıtım gecesi yaptık. Tanıtım gecesinin ardından İstanbul Balkanspor kulübünü daha üst seviyelere taşımak için Kongre gerçekleştirdik ve Barış Sert, Nejat Öztürk, Süleyman Köse, Tuncay Şen arkadaşlarımızı yönetime alarak gücümüze güç kattık. 2015 Haziran ayında TFF ye giderek amatörlük için müracaatta bulunduk. 4 Aylık süre sonrası 05 Ekim 2015 Tarihinde bu başvurumuz resmen tescillendi ve yeni sezonda 2. Amatör ligde mücadelemizi sürdüreceğiz. Misyonumuz. İstanbul Balkanspor’u  camiasına yakışır ve yarıştığı tüm branşlarda iddialı bir şekilde var etmektir. Balkanspor geleceğe yatırım yaparak genç ve dinamik sporcuları hedef almaktadır. Kalıcı olmak için elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz.

Yeni sezon için startı verdik

Yeni sezon için startı verdiklerini söyleyen Başkan Vatansever, ligde var olma ve bu lige renk getirme adına gerekli mücadeleyi vereceklerini dile getirdi. Başkan Vatansever, sözlerine şöyle devam etti, “ Yönetimdeki arkadaşlar ve altyapımızdaki teknik ekiptekiler gecesini gündüzüne katarak karınca gibi çalışmaktadırlar. Eminim ki bizden sonraki kuşaklara da bizim bırakacağımız bu eseri hayal etmektedirler. Bu hayal bizim en büyük enerjimiz ve itici gücümüz olmaktadır.  Bir gün İstanbul Balkanspor adından bahsettirmeyi başarırsak örnek gösterilen bir kulüp olursa ki bizim için en büyük hazine olacaktır. Spor sevgi, arkadaşlık, dostluk ve sıcak bir ortam oluşturmada da büyük katkılara sahip bir unsurdur. İşte tam da bu bağlamda Balkanspor bütün bu kavramları içinde barındırarak varlığını 2014 yılında hayata geçirmeyi başarmıştır.

 Ahlaklı sporcular yetiştireceğiz                                  

Başkan Vatansever, Türk futboluna ahlaklı sporcular yetiştirmek için çaba harcayacaklarını söyledi, Başkan Vatansever,. Bu konu ile ilgili de şunları söyledi, “İstanbul Balkanspor kulübü bu yolda ilerleyerek Türk futbol alemine Zeki, Çevik ve Ahlaklı sporcular ve spor adamları yetiştirmek için çaba harcayacaktır. Kulübümüzde sıcak bir aile ortamı oluşturup geleceğimiz olan gençleri yeşil sahalara, parkelere, salonlara çekip onlara  hizmet verip İstanbul Balkanspor kulübünü  geçmişiyle ve geleceğiyle de örnek bir kulüp haline getireceğiz. Biz spor camiasından almaya değil bir şeyler vermeye geliyoruz. Bu iş bir gönül işidir ve biz de bu gönül işinden elde edeceğimiz değerleri türk sporuna katmak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bizimle olmak isteyen her sporcu adayını ve spor yapmak isteyen herkese bugün için gönlümüzü, yarın da tesislerimizi imkânlarımızı açacağız.  Bugüne gelmemiz de katkısı olan ve bu vizyonumuzda bizlere destek olan kulübümüze hizmet edenleri ve hizmet etmekte olanlara  teşekkür ediyorum”

Amatörüz ama Profesyonel gibi yöneteceğiz

İstanbul Balkanspor As Başkanı Tamer Arslan da yaptığı açıklamada duygularını şöyle dile getirdi, “Yola tamamen profesyonel bir ekiple çıktığımızı ilerleyen zamanlarda herkes yakından görecektir. Zamanında Balkanspora büyük emek veren, ter döken genç arkadaşlarımızla bir araya geldik. Biz her şeyden önce çocuklarımıza, sporcularımıza vereceğimiz eğitimimize güveniyoruz. Yani parayla futbolcu alan, futbolcu transfer eden bir kulüp değil, futbolcu yetiştiren ve Türk futboluna iyi sporcular veren kulüplerden biri olacağız. Bu konuda bütün bilgi ve birikime de sahibiz. Taşıma su ile değirmen döndürmeyecek, emeğimizle futbolcu yetiştireceğiz. Zaten ancak bu şekilde başarıya ulaşılabilir. Bizler de her şeyden önce bu potansiyeli harekete geçirmek, her tarafın ´işte bu takım bizim takım´ diyebileceği bir takım yaratma hedefi ile yola çıktık. Elbette ki hedeflerimiz arasında profesyonelce üst liglere adım adım çıkmakta var fakat bunun için konuşmak daha erken olduğunu düşünüyorum. Bir gün Küçükçekmece İlçemizi ve İstanbul’u İstanbul Balkanspor olarak en iyi şekilde temsil ederek bizim güzel işlerin altına imzalarımızı attığımızı görecektir. Bu hedeflerimize ulaşabilmek için tamamen profesyonel arkadaşlarımızla elimizden geleni yapacağız. İstanbul Balkanspor’un spor camialarında en iyi şekilde yerini alması için de mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber 2340 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10346
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.196.116.3)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku