Reklam
Reklam
Reklam
-
Sezon bitti, ödüller verildi

Sezon bitti, ödüller verildi


Eklenme Tarihi : 19-10-2015
Sezon bitti, ödüller verildi

Sezon bitti, ödüller verildi

Sporu yaygınlaştırmak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve başarılı sporcular yetiştirmek için kolları sıvayan Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi, Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni Atatürk Spor Kompleksinde gerçekleştirdi. CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye meclis üyeleri, kulüp başkanları, spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de törende yer aldı. Aileleri ile birlikte törene katılan minik sporculara başarı belgeleri ve madalyaları Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından verildi.s

2 Bin’den fazla sporcu faydalandı

Yaz Spor Okulları’nı başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifika ve madalyalarını takdim eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Amacımız tüm çocuklarımıza spor yaptırmak. İstanbul’un 5. büyük stadyumuna sahibiz. İmkanımız oldukça daha iyilerini yapacağız. Yaz Spor Okullarından 2 binden fazla çocuğumuzun faydalandı bu sayı gelecek yıllarda daha da artacak. Bugün Spor Akademisi bünyesinde antrenman yapan çocuklarımız yarının şampiyonları olacak. Eğitim ve bilimi bir araya getirdiğimizde başaramayacağımız şey yoktur” diye konuştu.

Şöhretler, futbol şov yaptı 

Öğrencilere malzeme dağıtımı da yapılan törenin ardından sahaya çıkan Şöhretler Karması futbol karşılaşmasına ilgi büyük oldu. Şöhretler Karması futbol karşılaşmasında Galatasaray’dan Muhammet Altıntaş, Savaş Demiral, Ali Hamurcu, Adnan Esen, Eyüp Kaymakçı, Trabzonspor’dan Musa Büyük, Samsunspor’dan Namık Yüksel, Zeytinburnuspor’dan Hasan Yazıcı, Çorluspor Birol Bitirim, Hasan Koyuncu, BJK’dan Süleyman Oktay gibi birbirinden ünlü futbolcular forma giydi.

8 branşta öncü

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’ndan 2 binin üzerinde öğrenci yararlandı. Futbol, Voleybol, Basketbol, Tenis, Bisiklet, Atletizm, Cimnastik ve Okçuluk branşlarında yapılan çalışmalar tüm Büyükçekmece’ye yayılarak bölgelerdeki tesislerde gerçekleştirildi. Yaz Spor Okulları’na devam eden öğrencilerin malzeme ihtiyacı ve ulaşımları Büyükçekmece Belediyesi tarafından karşılandı.

Her şey çocuklar için

Yaz Spor Okulu sırasında çeşitli sağlık kuruluşları ile işbirliğine gidilerek göz sağlığı taraması ve fiziksel yetenek testi yapıldı. Uygulanan genetik test sayesinde çocukların hangi spor dalında başarılı olacağı belirlenerek antrenman ve beslenme programları hazırlandı. Düzenlenen organizasyonlarda görev alan doktor ve sağlık görevlileri ile çocukların sağlık ve güvenliği en üst düzeyde sağlandı.

Geleceğin şampiyonları

Akademi bünyesinde yeni branşlar açılarak gençlerin lisanslı olarak yarışmaları ve spor yapmaları sağlandı. İlçe genelindeki okullarla işbirliği yapılarak yetenekli sporculara burs verildi. Büyükçekmece’de yaşayan tüm çocukların ve ailelerinin spor hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanması sağlandı.

 

Bu haber 1302 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10051
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.87.61.215)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku