Reklam
Reklam
Reklam
-
Tanrıyaşükür’den kulüplere önemli açıklama

Tanrıyaşükür’den kulüplere önemli açıklama


Eklenme Tarihi : 19-11-2015
Tanrıyaşükür’den kulüplere önemli açıklama

Tanrıyaşükür’den kulüplere önemli açıklama

TFF, Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, kurumun resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada kendilerine gelen sürekli şikayetlerden dolayı bir açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi, “Başlamış olan 2015-2016 sezonunda, kulüplerimize başarılar dilerken, müsabakalarımızın Fair-Play içerisinde geçmesini yürekten temenni etmiştik. Ancak; her hafta kulüplerimizden aldığımız şikâyetler, ne yazık ki Federasyonumuzu ve İl Temsilciliğimizi derinden üzmektedir. Oysa kulüplerimizin başarıları sadece maç kazanıp şampiyon olmalarından ibaret değildir. Amatör kulüpler olarak, en önemli görevlerinin başında gençlerimize imkân yaratarak,  onların önünü açıp, iyi birer sporcu olmaları ile profesyonel takımlara transfer yapmalarına olanak sağlamaktır. Yöneticilerimizin ve taraftarların bu bilinç içerisinde kulüplerine katkı sunmaları ve de kulüplerini seviyorlar ise hakemlerimize saygılı davranmaları gerekmektedir. Bu anlayış içerisinde beklentilerimize karşılık, son haftalarda bilhassa alt yapı maçlarında, sporcularımızın ve Antrenörlerimizin yapmış oldukları hakaretler ve küfürlerden dolayı, ceza heyetine sevk edilen dosyaların kabarık olduğu görülmektedir. Bu durumdan derin üzüntü duymaktayız. Çünkü, yukarıda belirtmeye çalıştığımız, sporcularımıza spor ruhunu aşılayarak, geleceklerine yön verme anlayışı, sporda şiddeti, hakareti ve çirkin hareketleri ret ederek, bu gibi düşüncelerle başarıyı yakalamanın imkansız olduğunu ortaya koymaktadır. Hepimizin bildiği gibi, futbol temaşa bir etkinlik olduğu gibi, hatalar oyunudur. Kalecinin basit bir gol yemesi, orta sahanın yanlış pas atarak gole sebebiyet vermesi, forvet oyuncusunun boş kaleye golü atamaması, Antrenörlerin yanlış oyun anlayışı ile takımının sahadan yenik ayrılması izleyenlerce ne kadar hata ise, oyun parçası olan hakemlerimizin de hata yapmaları o derece doğaldır. Bu gibi hataların en aza inebilmesi için, yöneticilerimizin, Antrenörlerimizin, sporcularımızın ve taraftarlarımızın, saygı içerisinde spor ailemizin bir parçası olan hakemlerimize, saha içinde yardımcı olmaları, onları yanıltıcı hareketler ile meşgul etmeyi değil, oyun kuralları gereği kendilerini maça adapte ederek, oynanacak olan müsabakayı düşünmeleri gerekmektedir.

Sayın Yöneticilerimiz;

Alt yapı sporcularımızın bu yaşta, hakaret ve küfür ederek, fiili hareketlerde bulunmaları ile, ceza kurulunun önüne gelmeleri, kurul üyelerinin de dikkatini çekmiş ve bugüne kadar hoşgörü içerisinde verdikleri cezaların, kulüp ve de sporcuların anlayamamış olmalarını, bundan sonra Futbol Disiplin Talimatları neyi gerektiriyor ise, buna göre karar vereceklerini düşünmektedirler. Arzumuz ve temennimiz, Ülkemizin de ihtiyacı olan, bir birimize sevgi ve saygı ile yaklaşarak, bu niyet ile sporun ruhu olan dostluk, arkadaşlık içinde Müsabaka Talimatları ve Disiplin Talimatlarına uygun müsabakaların oynanmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Amatör Spor Kulüplerimize başarılar dileriz” dedi.

 

Bu haber 1314 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5550
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.73.72)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku