Reklam
Reklam
Reklam
-
İl Temsilciliğinin çok özel konukları

İl Temsilciliğinin çok özel konukları


Eklenme Tarihi : 20-11-2015
İl Temsilciliğinin çok özel konukları

İl Temsilciliğinin çok özel konukları

İstanbul Futbolu için ilgili kurumlar ve kuruluşlar ile samimi bir diyalog içersinde olmaya özen gösteren TFF, Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği, ilçe spor yöneticileriyle buluşmalarının ardından bir önemli etkinliğe daha imza attı. Her hafta salı günü yapılan Tertip Komiteleri Toplantısı’nda bu seferki konukları İl Hakem Kurulu ve İstanbul Saha Komiserleri Derneğiydi.

Tanrıyaşükür’den inciler
TFF, Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilici, Ali M. Tanrıyaşükür, konuklarına çok özel açıklamalarda bulundu. Tanrıyaşükür, açıklamasında şu sözlerine yer verdi, “Spor branşları içinde futbolu, insanlarımız arasında sevdirmek yine insanlarımız arasında spor yapmayı teşvik etmek en önemli hedeflerimiz arasındadır. Federasyonumuzun olsun, il temsilciliğimizin olsun bu amaçlar doğrultusunda birçok kararı ve yönetmeliği vardır. İnsanlara spor yapma alışkanlığı kazandırmak, kulüp oluşumunu sağlamak, gerekli alt yapı çalışmaları ve tesisleri oluşturmak, uluslar arası alanda faaliyetler göstermek başarılar elde etmek gibi... Tabi bu çalışmalar yalnızca federasyon ya da il temsilciliklerinin gayretleri ile yapılmamalı mutlaka diğer kurumların katkı ve desteği ile daha da ileriye götürülmelidir. Bu noktada birliktelik çok önemlidir. Mesela Hz. Mevlana ’Biz ayırmaya değil, birleştirmeye geldik’ diyerek tüm dünyada evrensel mesajları ile gönüllerde taht kurmuştur. Biz de buradan hareketle; kurumların ya da futbola gönül verenlerin desteği ile istenen altyapı, sporcu sağlığı, istenen amaç – hedef ve başarılara ulaşmak için federasyonun, temsilciliklerin, kurum ve kuruluşların birlikte hareketini çok önemli görüyoruz.  Çünkü birliktelik güç demektir.Birliktelik başarı demektir…
Aydın Kankaş, hakemleri temsil etti

Tertip komitesi toplantısında yer alan İl Hakem Kurulu Başkanı Aydın Kankaş, konuşmasında şu sözlerine yer verdi. “Biten 11 hafta sonunda bir takımımızın maçına aynı hakem ikinci defa atanmamıştır. Tabii ki hatalarımız olacak bunları asgariye indirmeye çalışıyoruz. Bilgilendirme toplantılarına ve koşulara gelmeyen hakem arkadaşlarımıza maç ataması yapmıyoruz” dedi.

Saha Komiserlerinı Özgül temsil etti
Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Osman Özgül’de toplantıda bir konuşma yaparak şu hatırlatmalarda bulundu, “Bu oyunun önemli bir parçasıyız. Saha içerisinde Futbol Müsabaka Talimatı kuralları içerisinde herkese eşit mesafedeyiz. Teknik sorumlularımızın, yöneticilerimizin ve hata seyircilerimizin yarışma zihniyeti hedef gösterilerek futbolu savaş döngüsü içine sokarak değil, ’spor sevgi kardeşlik ve barıştır, Fair-Play centilmence yarıştır’ ilkesi ile hareket edilmeli” dedi.

Bu haber 1773 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8986
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.152.38.154)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku