Reklam
Reklam
Reklam
-
Tekmecinin, ilişiği kesildi

Tekmecinin, ilişiği kesildi


Eklenme Tarihi : 24-12-2015
Tekmecinin, ilişiği kesildi

Tekmecinin, ilişiği kesildi

Aydın’da oynan amatör maçta Dallıcaspor oyuncusu Kayhan Karakış’ın yüzüne atan Nazilli Sanayisporlu futbolcunun takım arkadaşları ve kulüp başkanı, oyuncuya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Karakış rakibinden şikayetçi olurken olay savcılığa intikal etti.

 

Aydın 1. Amatör 1. Grubun 12. haftasında karşılaşan Dallıcaspor ile Sanayispor mücadelesinde Sanayisporlu Mehmet Değirmenci’nin yüzüne kasti tekme atması sonrası hastaneye kaldırılan ve dudağına 9 dikiş atılan Dallıcasporlu Kayhan Karakış’ı rakip takımın başkanı ve yöneticileri ziyaret etti. Atılan tekmenin Türk futboluna yapılmış bir saygısızlık olduğunu belirten Sanayispor kulüp Başkanı Abit Yaz, tekme atan oyuncuları Mehmet Değirmenci’nin kulüple ilişkilerini kestiklerini ifade etti. ’Tekmeyi yüzümüzde hissettik’
Olay sonrası Dallıcasporlu Kayhan Karakaş’ı ziyaret eden ve çiçek takdim eden Sanayispor kulüp başkanı ve yöneticileri oyuncudan özür diledi. Kavgada bile bu hareketin yapılamayacağını söyleyen Sanayispor kulüp başkanı Abit Yaz, “Yaptığı hareketten sonra soyunma odasına indim. ’Eşyalarını topluyorsun ve gidiyorsun’ dedim. Kavgada bile böyle vurulmaz. Bunun kadro dışı bırakılması falan olmaz. Bu affedilecek bir hareket değil. Oyuncu kardeşimizden özür diliyoruz" diye konuştu.
Niye tekme attığını açıkladı!

Aydın 1. Amatör Lig’de oynanan Dallıcaspor - Sanayispor mücadelesinde rakibinin yüzüne tekme atan Mehmet Değirmenci konuştu. Olayın öncesinde Kayhan’ın annesine küfür ettiğini söyleyen Değirmenci, "Araya atılan bir topta ben topa doğru koştum. Kayhan bana omuz vurdu ve anneme küfür etti. Ben de o maçın atmosferiyle tekme vurdum. Hakem kırmızı kart verince ise iyice çileden çıktım. Yapmamam gereken bir şey yaptım ve yüzüne tekme attım" diye konuştu. ’Pişman oldum’ Rakibiyle aralarında daha önce hiçbir gerginlik olmadığını söyleyen Mehmet Değirmenci, "15 yıllık futbol hayatımda üçüncü kez kırmızı kart görüşüm. Kayhan ile aramızda hiçbir sorun yoktu. O an olayın sıcaklığı ile olan bir şeydi. Olayın ardından kendisinden özür dilemek için ulaşmaya çalıştım fakat kendisi istemedi. Ben kendisinden özür diliyorum. Pişmanım fakat kendisi de bir eğitimci ve anneme küfür etmesine kendisine yakıştıramadım. Ben kendi adıma Kayhan’dan ve tüm futbol camiasından özür diliyorum" ifadelerini kullandı. Tekmeci futbolcunun cezası belli oldu.

Olay savcılığa intikal etti
Dallıcaspor Kulüp Başkanı Ajlan Anbarcı da olaydan büyük üzüntü duyduklarını ancak iki kulüp arasındaki dostluğun bozulmayacağını ifade etti. Anbarcı, şunları kaydetti: "Olay savcılığa intikal etti. Kamu davası açıldı. Federasyon Başkanı bizzat arayıp olayın takipçisi olacağını söyledi. Futbolcumuzda 9 dikiş var. Yöneticileri ile bir araya geldik. Çiçeklerini sundular. Bizden özür dilediler. Onlar da bu olaydan üzgün. Sahalarda yaşanmaması gereken bir olay olduğunu söylediler. Bizim aramızda sorun yok. Olay nasıl gelişti anlayamadık. Oyuncumuz daha önce de yine aynı oyuncu tarafından sakatlanmış ve altı hafta oynamamıştı. Burada onun art niyetli olduğu ortaya çıktı."
’O futbolcu galiba ruh hastası’

Dorak, Aydın 1. Amatör Ligi’ndeki Dallıcaspor-Nazilli Sanayispor maçındaki futbolcu Mehmet Değirmenci’nin rakibine yaptığı hareketin olağan değerlendirilemeyeceğini söyledi.Normal bir insanın böyle bir davranış sergilemeyeceğini anlatan Dorak, şunları kaydetti: "Bu kişinin yüksek şiddetle öfke denetimini yapamadığı gözüküyor. Bazı şeyleri başaramadığı için bir tür dışa yansıma gerçekleşiyor. Ben bu kişinin normal bir insan olmadığını düşünüyorum. Maçlarda bazı sertlikler yaşanıyor. Belki dünkü olaydaki gibi rakibini kafasına vurmuyorlar ama futbolcular öfke kontrolü problemi yaşıyor. Bence bütün takımlarda psikolog olması gerekiyor. Öfke kontrolünün denetlenmesi lazım."Tekmeci futbolcunun cezası belli oldu Dorak, sporcuların yaşadıkları stresle bazen her şeyi göze alabildiğini belirterek, "Dünkü kişi bir ruh hastası galiba. Rakibine ilk attığı tekme de bana göre normal değildi. Spor dışı bir hareketti. Nasıl bir intikam duygusu, ona bakmak lazım" dedi.Futbol, basketbol ve hentbol gibi sporlarda aşırı sertliklere izin verilmemesi gerektiğini kaydeden Dorak, "Bu tarz hareketlere büyük cezalar verilmesi gerekiyor" diye konuştu.’Olayı öfke kontrol kaybı diye değerlendiremeyiz’ Uzman Psikolog Nadire Günak ise futbolcunun rakibine yaptığı harekette düşmanca bir tutum olduğunu söyledi.Bu hareketin öfke kontrol kaybının ötesinde olduğunu savunan Günak, "Futbolcu kırmızı kart gördükten sonra rakibinin yüzüne tekme atıyor, belirgin şekilde düşmanca bir davranış var. Olayı salt öfke kontrol kaybı diye değerlendiremeyiz" diye konuştu.

’Daha önce de beni sakatladı’
Maçta sakatlanan futbolcu Kayhan da katıldığı yerel bir televizyonun canlı yayınında kendisine tekme atan rakip futbolcuyu ne iş, ne de spor hayatında tanıdığını söyledi.
Kayhan, "Aynı futbolcu beni daha önce de sakatladı. Onu tanımıyorum, husumetim yok. Olay sırasında kafama şişe vurdular zannettim. Oyuna devam edemedim. Aklıma ilk gelen, beden eğitimi öğretmeniyim, mesleğim ve ailem oldu. Altını çiziyorum bu olay Nazilli Sanayispor Kulübü’ne mal edilmemeli. Onlar benim yanımda oldular. Bir şahsın sebep olduğu olayın bir kulübe yansımaması gerekir. Gerekli cezayı alacağını söylediler. Zaten savcılık olaya ben şikayetçi olmasam da el koydu" diye konuştu.

 

Bu haber 1388 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1364
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.92.28.84)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku