Reklam
Reklam
Reklam
-
2. Lig ve 3. Lig ’de birliktelik yeniden canlandı

2. Lig ve 3. Lig ’de birliktelik yeniden canlandı


Eklenme Tarihi : 26-12-2015
2. Lig ve 3. Lig ’de birliktelik yeniden canlandı

2. Lig ve 3. Lig ’de birliktelik yeniden canlandı

Daha önce faal olan ve bir türlü gerekli hamleleri yapamayan Eski adı İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpler Birliği, yeni adı “Profesyonel Futbol İkinci ve Üçüncü Ligi Kulüpleri Geliştirme Derneği”ni faaliyete geçirmek için kulüp başkanları, Karagümrük Kulüp Başkanı Cengiz Günaydın gözetiminde, İstanbulspor A.Ş Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu’nun ev sahipliği ile İstanbul Bakırköy Ramada Hotel Sahre Restaurant’ta bir araya geldi. Daha önceki dönemlerde Birlikte Başkanlık yapan ve geçtiğimiz yıl hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrılan İstanbulspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıalioğlu’nu rahmetle anan Cengiz Günaydın, değerli bir insanın aralarında olmamasından dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını ifade etti. İlk derneğin kurucuları arasında yer alan Ömer Sarıalioğlu’da bu vesileyle bir kez daha anılmış oldu. Daha sonra toplantının ev sahipliğini üstlenen İstanbulspor A.Ş Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, yeni oluşumun Spor Toto 2 ve 3. Lig Kulüpleri için hayırlı olacağını Startı İstanbul’da kulüplerin katılımı ile verdiklerini söyledi. Yine İstanbulspor A.Ş Başkan Yardımcısı Sabahattin Sarıalioğlu’da kısa bir konuşma yaparak Birliğin kulüplere büyük katkılar sunacağını, bunu bir an evvel hayata geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

Toplantı tutanağı imzalandı

Profesyonel Futbol 2. ve 3. Ligi Kulüpleri Geliştirme Derneği, adına bir tutanak hazırlayan Karagümrük Kulüp Başkanı Cengiz Günaydın, yazılı yaptığı bu açıklamayı imza altına aldı. Başkan Cengiz Günaydın, açıklamada şu sözlere yer verildi, “25 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Bakırköy Ramada Hotel Sahre Restaurant’ta bir araya gelen 2. Lig ve 3. Lig Kulüp Başkanları, Liglerimizde yaşanan sorunları ve ortak çözümler için görüş alışverişinde bulunarak gelecek dönemlerde bu ortak gündemleri bir tüzel kişilik altında yönetmek ve çözüm noktasında ortak bir irade de buluşmuşlardır. Kulüplerin temsil edileceği bir derneğin kurularak Spor Toto 2 ve 3. Ligde mücadele veren tüm spor kulüplerinin ortak çatısı olması kararına biz aşağıda imzası bulunan Kulüp Başkanları olarak karar vermiş bulunmaktayız”

Geçici Kurucular Kurulu oluştu

Toplantı sonrası alınan karar doğrultusunda Karagümrük Kulüp Başkanı Cengiz Günaydın, Altay Kulüp Başkanı Cihangir Marmara, Tuzlaspor Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk, İstanbulspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş Kulüp Başkanı Temel Eyüboğlu, Bursa Nilüferspor A.Ş Kulüp Başkanı Ahmet Balaban, Silivrispor Kulüp Başkanı İhsan Atun, Eyüpspor Kulüp Başkanı A.Recep Kızıltepe ve Pazarspor Kulüp Başkanı Hüseyin Yangın, geçici kurucular kurulunda görev alan isimler oldu.

Toplantıya 27 kulüp katıldı

Toplantıya 93 kulüpten 27’si katılım gösterdi fakat en az 50 Kulüp Başkanı toplantıya çeşitli mazeretlerinden katılamayarak alınacak kararların altına imzalarını atabileceklerini ilettikleri söylendi. Çoğunluğun birlikten yanı olduğu bu yeni yapılanmaya katılan kulüpler, Karagümrük Cengiz Günaydın, Altay Cihangir Marmara, Tuzlaspor Ahmet Çabuk, İstanbulspor A.Ş Ecmel Faik Sarıalioğlu, Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş Temel Eyüboğlu, Bursa Nilüferspor A.Ş Ahmet Balaban, Silivrispor İhsan Atun, Eyüpspor A.Recep Kızıltepe, Pazarspor Hüseyin Yangın, Ofspor Olcay Saral, Gümüşhanespor Mutlu Gürler ve Kaya Büyükbayraktar, Niğde Belediyespor Yakup Yerlikaya, Nazilli Belediyespor Nurettin Özkat, Beylerbeyi Mustafa Yazıcı, Kozan Belediyespor Ahmet Atıcı, Yomraspor Seyfettin Özcan, Batman Petrolspor Aydın Gülmez, Birlik Nakliyat Düzyurtspor Erdoğan Genç, Sultanbeyli Belediyespor Dursun Ali Kaba, Çorum Belediyespor, Fahri Yandık, Kızılcabölükspor Osman Duran, Çatalcaspor Hasan Gökçe, Bandırmaspor Fatih Mercan, Zonguldak Kömürspor Süleyman Caner, Arsinspor Yaşar Küçük, Düzcespor İsa Eser ve Pendikspor Sami Bayram oldu.

Günaydın; Dernek için Startı verdik

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Karagümrük Kulüp Başkanı Cengiz Günaydın, konu ile ilgili şunları söyledi, “İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpler toplantısını gerçekleştirmek için bugün 27 kulübün katımlımı ile bir araya geldik. Daha önce bir derneğimiz vardı ve bilindiği üzere o dernek lav oldu. Şimdi yeni bir dernek adı altında 93 kulübü toplamak ve güç birliği oluşturmak için burada bulunmaktayız. Bu toplantının ev sahipliğini İstanbulspor A.Ş Kulüp Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu yaptı. Bugün yaklaşık 30’a yakın İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinden kulüp başkanımız bu toplantıya iştirak etti. Amacımız burada derneğin Startını vermekti ve bunu da alınan ortak kararlarla vermiş olduk. Toplantı sonrasında kurucular kurulu da belirlenmiş oldu. Önümüzdeki hafta içerisinde bunu yeni ismiyle birlikte Dernekler Masasına verip ondan sonra derneğin oluşumunu sağlamış olacağız. Daha sonraki aşamada da genel kurula giderek yeni bir yönetim oluşturup yola koyulmuş olacağız” dedi.

Haber ve Fotoğraflar: İbrahim KESKİN

Bu haber 2789 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10493
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.92.28.84)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku