Reklam
Reklam
Reklam
-
Koşukavak; Kadro derinliği şart

Koşukavak; Kadro derinliği şart


Eklenme Tarihi : 30-12-2015
Koşukavak; Kadro derinliği şart

Koşukavak; Kadro derinliği şart

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup Lideri İstanbulspor’un başarılı Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, ilk yarının bitiyle birlikte gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kadro derinliklerinin ilk yarıda olmadığından bir takım sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Koşukavak, ligin ikinci yarısında ilk yarıda yaşadıkları sıkıntıları çekmemek adına gerekli takviyelerin Kulüp Politikası doğrultusunda yapılacağını söyledi. Koşukavak, ligin ikinci yarısında zorlu sınavların sayınının artacağını sözlerine ekleyerek başarı için eksik bölgeleri güçlendirmeleri gerektiğini söylemeden geçemedi. Yönetime gerekli raporu verdiğini söyleyen Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, ligin ikinci yarısında çok zorlu maçlar oynayacaklarını söyledi.

Futbolculara teşekkür etti

İlk yarıda gösterdikleri performanstan dolayı oyuncularını tebrik eden Teknik direktör Yalçın Koşukavak, ikinci yarının çok daha zorlu geçeceğine dikkat çekti. Koşukavak, sözlerine şöyle devam etti, “İstanbulspor, ilk yarıyı lider bitirdi. Oyuncularımı cani gönülden tebrik ediyorum çünkü bu çok önemli bir periyottu. Yarışta hiç kimse ikincileri hatırlamaz. Ligin ikinci yarısında bizi bekleyen önümüzde çok zor bir süreç var. İkinci yarının biraz daha zorlu geçeceğini düşünüyorum. Eğer ilk yarıdaki performansları yakalarsak inşallah mutlu sona ulaşan takım biz oluruz. Ligin makas olarak daraldığından dolayı ikinci yarıda maç adedi düştükçe liginde gerilimi artacaktır. Şampiyonluğu kovalayanlar, Play-Off’u hedefleyenler ve ligde kalmanın hesabını yapacak takımlar mutlaka çok olacaktır. Bu nedenle ikinci yarının ilk yarıya oranla çok daha zor geçeceğini düşünüyorum.

Eksik bölgeleri tespit ettik

Eksik Bölgeleri tespit ettiklerini söyleyen İstanbulspor’da Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, transferlerle ilgili raporu yönetime sunduğunu bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. Takımda eksik bölgelerin olduğunu söyleyen Koşukavak, konuşmasında şu sözlerine yer verdi, “Eksik bölgelerle ilgili de gerekli raporumuzu bizler teknik kadro alarak yönetime verdik. Dört beş tane transfer yapmayı planlıyoruz fakat kulübün bütçesini zorlamayacak şekilde hatta takımda dengeleri bozmamak adına da bu işi sıkı tutmaya gayret göstereceğiz. Bir hafta içerisinde inşallah takıma yapılması gereken takviyeleri tamamlar, kampa da tam kadro gitmiş oluruz. Bildiğiniz üzere ilk yarıda kadro derinliğimiz maalesef azdı. 13 ve ya 14 oyuncumuz vardı ve bu oyuncularla buralara kadar gelebildik. Diğer oyuncularımızı da unutmak mümkün değil fakat performans olarak diğer oyuncuların üzerindeki sayı 13 ila 14 arasıydı. Bu takımda oynayan ve ya oynamayan herkesin buralara gelmekte rol oynadığını söyleyebilirim. Yapılan çalışmalarda bizlere katıldılar ve bizim daha iyi yerlere gelebilmemiz için itici güç oldular. Kısacası ekip ruhu ile iyi bir yerde bulunduğumuzu da söyleyebilirim. Genç oyuncularım takımda sayılarının fazla oluşundan dolayı bunun eksikliğini yakından hissettik ve gözlemledik. Nedeni de deneyimsiz olmalarıdır. Asla onlara karşı değişik bir fikir yürütmüyorum sadece zamana ihtiyaçları var ve ileride bu takımda forma giyebilecek aşamalara gelmek için çaba harcamalarını beklemek gerekiyor.

Tüm varsayımları göz önünde tutuyoruz

Ligde iyi bir takımla mücadele etmek ve hedefe ulaşmak için bazı varsayımları da göz önünde tutmaları gerektiğini söyleyen Teknik Direktör yalçın Koşukavak, kadro derinliğindeki oyuncu sayısının fazla olmasının işlerini ikinci yarıda biraz daha iyi yapma noktalarına getireceğini söyledi. Koşukavak, sözlerini şu kelimelerle noktaladı, “ Şampiyonluğa oynayan bir takımda kadro derinliğinin mutlaka olması gerekiyor. Buna ihtiyacın olduğu bilinci ile araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Kadro derinliğindeki yeri dolduracak oyuncular, üç puanlı ve ya beş puanlı olmamalı. Eğer sahada 9 Puanlık oyuncu oynuyorsa, bunun arkasındaki oyuncunun da en az 8 puanlı olması yanı ona yakın olması gerekiyor. Bunun aşağısına düşersek kadro derinliği takıma hiçbir katkı sunmaz. Kısacası 9 Puanlı oyuncuya yakın oyuncular derinliği oluşturmalıdır, 5 ve ya daha altı puanlarda oyuncu sayımız oldukça fazla zaten. Şimdi kart gören oyuncu ve ya sakat olan oyuncunun yerine oynatacağımız isimler en az o eksiklerin yerini dolduracak şekilde olmalıdır. Biz ilk yarıda zaman zaman bunun sıkıntılarını yaşadık. Bu takviyeleri yaparken Kulüp politikasından da taviz vermeyeceğimiz gerçeğini herkesin bilmesini isterim. Sezon başında bu camiada yaşanan politika bugünde devam etmektedir. Yönetim kurulumuzda görev yapan büyüklerimizin, içerideki dengeleri bozmamak için çaba harcadıklarını çok iyi biliyorum” dedi.

Haber ve Fotoğraf; İbrahim Keskin

Bu haber 1601 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 6981
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku