Reklam
Reklam
Reklam
-
Tahkim Kurulu Puan silmeleri onadı

Tahkim Kurulu Puan silmeleri onadı


Eklenme Tarihi : 18-1-2016
Tahkim Kurulu Puan silmeleri onadı

Tahkim Kurulu Puan silmeleri onadı

Tahkim Kurulu, yaptığı olağan toplantısında gündemindeki maddeleri inceleyerek gerekli kararını açıkladı. Buna göre birçok kulübün puan silme cezası onanırken, takımların bir üst mahkemeye itirazlarının açık olduğu belirtildi. Tahkim kurulunun aldığı karar aşağıdaki gibi açıklanmıştır.

 

1-Ordu Spor Kulübü’nün, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/37, K.2015/37-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Başvurunun süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; Başvuruya konu Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından Ordu Spor Kulübü’nün başvurusunun reddine,oybirliği ile; Esas hakkında karar verildiğinden yürütmenin durdurulması talebi hakkında ayrıca karar verilmesine yer olmadığına.

 

2-MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/65, K.2015/65-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Başvurunun süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; Başvuruya konu Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün başvurusunun reddine, oybirliği ile.

 

3-Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü’nün, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/07, K.2015/07-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Tahkim Kurulu’na yapılacak itirazların Tahkim Kurulu Talimatı’nın 7. ve 8/5. maddeleri uyarınca kararın tebliğinden itibaren 7 günlük süre içinde gerçekleştirilmesi zorunlu olup bu süre geçtikten sonra yapılan itirazların reddi gerektiğinden Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü’nün süre yönünden reddine, oybirliği ile. 

 

4-Denizli Spor Kulübü’nün, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/36, K.2015/36-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Başvurunun süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine;Başvuruya konu Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından, Denizli Spor Kulübü’nün başvurusunun reddine,oybirliği ile. Kurulumuzun yaptırımın ertelenmesine ilişkin kararlarında ve FDT’nin 102. maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşıldığından Denizli Spor Kulübü’nün"yaptırımın ertelenmesi" talebinin reddine, oybirliği ile.

 

5-Samsun Spor Kulübü’nün, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/26, K.2015/26-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Başvurunun süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; Başvuruya konu Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından Samsun Spor Kulübü’nün başvurusunun reddine, oybirliği ile.

 

6-Kahramanmaraş Spor Sportif Hizmet Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/19, K.2015/19-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Başvurunun süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; Başvuruya konu Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından Kahramanmaraş Spor Sportif Hizmet Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin başvurusunun reddine, oybirliği ile; Esas hakkında karar verildiğinden yürütmenin durdurulması talebi hakkında ayrıca karar verilmesine yer olmadığına.

 

7-Buca Spor Kulübü’nün, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/35, K.2015/35-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Başvurunun süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; Başvuruya konu Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından Buca Spor Kulübü’nün başvurusunun reddine,oybirliği ile; Esas hakkında karar verildiğinden yürütmenin durdurulması talebi hakkında ayrıca karar verilmesine yer olmadığına.

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü’nün, Kulüp Lisans Kurulu’nun 04.09.2015 tarih ve E.2015/54, K.2015/54-3 sayılı kararına başvurusu incelendi. Başvurunun süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Tüm dosya kapsamında yapılan müzakere neticesinde; Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; Başvuruya konu Kulüp Lisans Kurulu kararında usul ve esasa bir aykırılık bulunmadığı anlaşıldığından Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü’nün başvurusunun reddine, oybirliği ile; Esas hakkında karar verildiğinden yürütmenin durdurulması talebi hakkında ayrıca karar verilmesine, yer olmadığına Karar verilmiştir. Tahkim Kurulu.

 

 

Bu haber 1578 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2682
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.196.116.3)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku