Reklam
Reklam
Reklam
-
BAL Liginden Bir Yıldız kaydı

BAL Liginden Bir Yıldız kaydı


Eklenme Tarihi : 25-1-2016
BAL Liginden Bir Yıldız kaydı

BAL Liginden Bir Yıldız kaydı

Geçtiğimiz sezon Özel İdare Spor adı ile Çanakkale Süper Amatör Lig’de şampiyon olarak Çanspor’un yerine Bölgesel Amatör Lige terfi eden ve daha sonra değişen adı ile lige başlayan Çanakkalespor FK, ligin ikinci yarısında maçlara çıkmama kararı aldı. 

Kulübe sponsor olan İÇDAŞ’ın desteğini çekmesinin ardından zor günler geçiren Çanakkalespor FK yönetimi, maddi imkansızlıklar nedeni ile ligden çekilme kararını Çanakkale Futbol İl Temsilciliğine bildirdi. İl Futbol Temsilciliği Çanakkalespor Futbol Kulübünün dilekçecisini dün Futbol Federasyona iletti.
’Hedef Süper Lig’ denmişti
Çanakkale Süper Amatör Liginde mücadele eden Özel İdare Spor Kulübü, sponsor firma İÇDAŞ’ın desteğini de alarak oluşturduğu güçlü kadrosu ile geçtiğimiz sezon Çanakkale Süper Amatör Küme ’de şampiyon oldu. BAL Liginde mücadele eden Yeni Çanspor’un direk olarak düşmesi ile Çanakkalespor FK, Karabiga Belediyesi Gençlik Spor ile birlikte Bölgesel Amatör Ligi’nde Çanakkale’yi temsil edecek ikinci takım olmuştu. Yönetimde operasyon yapılan ve Özel İdarespor adı Çanakkalespor FK olarak değiştirilen kulübe iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan güçlü bir yönetim monte edilmek istenerek “Hedef süper lig” denmişti. Kongre öncesi oluşturulan aday yönetim çok önemli adımlar atılacağı yönünde açıklamalar yapmış ve futbol kamuoyunun tüm dikkatlerini üzerinde toplamıştı.
Sponsor firmanın dayatması
Geçtiğimiz yıl yeni oluşan yönetimi iş başına getirmeye çalışan ve eski Fenerbahçeli Serkan Reçber’i de menajerliğe getiren Çanakkalespor FK’de ortaya çıkan anlaşmazlıklar sonucunda, krize yol açan Sadık Aydoğan’ın yönetimden çıkarılması talebine karşı Turgay Kılıç Başkanlığındaki aday yönetim, sponsor firmanın dayatmalarını kabul edemeyeceklerini öne sürerek kongrede seçimlerden çekilme kararı alınca, eski Özel İdare yönetimi ile devam edildi. Aşikar Çelik’in teknik direktörlüğünde BAL’a hazırlanan Çanakkalespor FK’da önemli ve pahalı transferler yapıldı ve lig şampiyonluğu olarak belirlendi.
Sponsor İÇDAŞ desteğini çekince…
Lige iyi başlayan ve ilk haftalarda liderlik koltuğuna oturan Çanakkalespor FK’da ilerleyen haftalarda ciddi sıkıntılar baş gösterdi. Futbolcular ile teknik yönetim arasında da sıkıntılara yol açan olumsuz gelişmeler sonrası kulüpte zor günler yaşandı. Birçok oyuncusunu kadro dışı bırakan Çanakkalespor FK bir lig maçına sadece 9 alt yapı futbolcusu ile çıkmış, aynı maçta 3 futbolcu sakatlanınca sahada 6 futbolcu ile kalan Çanakkalespor FK hükmen yenik sayılmış bu olay Çanakkale kamuoyunda sansasyon yaratmıştı. Daha sonra bir olumsuz gelişme daha yaşandı ve sponsor firma İÇDAŞ’ın tamamı ile kulüpten desteğini çektiğini bildirdi. Bunun üzerine ortaya çıkan maddi kriz sonucu kulüpte zor günler geçirildi. Bir çok futbolcu kulüpten ayrılmak istediğini bildirdi ve ara transferde başka kulüpler ile anlaştı. Ardından yaşanan kriz sürecini masaya yatıran Çanakkalespor FK yönetimi aldığı ani bir karar ile ligden çekildiğini İl Futbol Temsilciliğine bildirdi ve ligin ikinci yarı maçlarına çıkmayacağını belirten dilekçeyi iletti. Dilekçeyi işleme alan Çanakkale İl Futbol Temsilciliği dilekçeyi Futbol Federasyonuna gönderdi.
Lige veda ettiler
BAL’dan maddi sıkıntıları gerekçe göstererek çekilme kararı alan ve ikinci yarı maçlarına çıkmayacaklarını bildiren Çanakkalespor FK, böylece ligden direk düşmüş oldu. İkinci yarı maçlarında Kırmızı-Beyazlılar ile lig maçı oynayacak takımlar 3-0 hükmen galip sayılacak. Çanakkalespor FK’nün ligden düşecek olması Çanakkale Süper Amatör Liginde de heyecan yarattı. Statüye göre Çanakkalespor FK ile birlikte BAL liginde bulunan Karabiga Belediye Gençlikspor eğer ligi son iki sırada tamamlarsa 2015-2016 sezonu sonunda Çanakkale Süper Amatör Liginden ilk iki sırada yer alacak takımlar direk olarak önümüzdeki sezon BAL ligine yükselmiş olacak. Karabiga Belediye Gençlikspor’un ligi son iki sıranın üzerinde tamamlaması durumunda ise Süper Amatör Liginde şampiyon olacak takım baraj maçı oynamadan BAL’a yükselmiş olacak.

Bu haber 1530 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4759
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.84.139.101)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku