Reklam
Reklam
Reklam
-
Küçükçekmece’den Giray Bulak geçti

Küçükçekmece’den Giray Bulak geçti


Eklenme Tarihi : 28-1-2016
Küçükçekmece’den Giray Bulak geçti

Küçükçekmece’den Giray Bulak geçti

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen spor söyleşilerinin bu ayki konuğu teknik direktör ve spor yorumcusu Giray Bulak oldu.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşen söyleşiyi, Türkiye Antrenörler Derneği Başkanı Rıza Çavuşoğlu, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk de izledi. Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yaptığı söyleşide Giray Bulak, spor kariyeri hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Günümüz spor camiasını da yorumlayan Bulak, katılımcıların sorularını yanıtladı.

“Gençlerden Özür Diliyorum”

“Ailemin hepsi futbolcu. Futbolu çok sevdiğim için spor akademisine gittim. Sakatlandığım için futbol oynamayı bırakmak zorunda kaldım” diyen Giray Bulak, eskiden evlerin bahçelerinde ya da herkesin kendi sokağındaki boş arazide futbol oynadığını söyledi. Bulak, “Eskiden televizyon yoktu. Sokaklarda oynardık. Şimdiki nesil bu konuda bizden daha şanssız, kendilerini geliştiremiyorlar. Bu şartları onlara sağlayamadık, özür diliyorum. Dünyada şimdi bu sisteme döndü. Çünkü futbol oynayan biri kendini bu şekilde geliştirebiliyor” dedi.

Sporcu Olmak İsteyenlere Vehbi Koç Tavsiyesi

Sporcu olmak isteyen gençlere sigara, alkol gibi bağımlılıklardan ve kötü yaşam tarzından uzak durmalarını, disiplinli bir hayat yaşamalarını tavsiye eden Giray Bulak, “Çok okumanız lazım. Rahmetli Mustafa Koç’un cenazesine gittim. Dedesinin hayatını okumuştum. Rahmetli Vehbi Koç demişti ki, ‘Türk genci yabancı dil konuşmasını bilecek.’ İnsanların hayatını okurken ders çıkarmak lazım. İşte bu sözün bana profesyonelleşmem açısından çok katkısı oldu” dedi.

“Bunları Söylediğim İçin İşsizim”

80 milyona yaklaşan nüfusa sahip Türkiye’de 17 milyon spor yapan genç olduğunun da altını çizen Bulak, “Avrupa’da nüfusu 17 milyon olan ülke az. Peki neden biz daha fazla sporcu çıkaramıyoruz? Bizim gençlerimize fiziki şartları sağlamamız gerekiyor. Bunları söylediğim için 2 buçuk yıldır işsizim. Benim Spor Şurası’nda sunduğum bir teklif de Türkiye’deki işsizliği bu şekilde önlemekti. Bizim hem takım sayımızı hem de sporcu sayımızı arttırmamız gerekiyor. Çocuklarımıza spor yaptırmazsak, onları ya hastaneden ya da hapishaneden toplayacağız” diye konuştu.

“Beşiktaş’taki Ersan Adem İyi Bir Örnek”

Futbolun dününün ve yarınının olmadığını da kaydeden Bulak, “Futbolun sadece bugünü var. Bugün başarılıysanız başarılısınız. Burada bir rasyonellik var. Dünyanın en iyi teknik direktörü bence öğrencisine bir şeyler öğretendir. Sizler de başarılı olmak istiyorsanız saygılı olun ve disiplini elden bırakmayın.  Beşiktaş’taki Ersan Adem Gülüm bence çalışarak ne kadar başarılı olunabileceğini bizlere kanıtlayan iyi bir örnek” dedi.

“Arda Turan’a Katılmıyorum”

Giray Bulak, sorulan bir soru üzerine, Arda Turan’ın bazı şeyleri Türkiye’de değil Barcelona’da öğrendiğine dair açıklamalarını değerlendirdi: “Allah onlara bu yeteneği vererek bir mesaj veriyor. Geriden gelenlere mutlaka hizmet edeceksiniz diyor. Her şeyi bana Trabzonspor ve futbol verdi. Bence Allah’a şükretmemiz lazım. 3-5-2’yi burada öğrendim lafına katılmıyorum. Biz dünyayı buradan takip ediyoruz. O kadar çok okuyoruz ki eğitime, kitaba saygı duymak lazım. Arda nerede yetişti? Bugün Barcelona’ da oynuyorsa, bizim onu yetiştirmemiz sayesindedir.”

“Maça Otobüsle Gitmek Çok Hoş Bir Mizansen”

Konuşmasında Tuzlaspor’un halk otobüsüne binerek Fener maçına gitmesine de değinen Bulak, “Bence çok hoş bir mizansen oldu. Otobüste ayakta gidilince de başarı elde edilebiliyormuş değil mi? Futbola bizim artık mizahi bir açıdan yaklaşmamız lazım. Futbolu bizi güldürebilecek bir sanat dalı olarak görmeliyiz” dedi. Söyleşi sonunda ise Küçükçekmece Belediyesi Eğitim Şefi Oktay Kurt Giray Bulak’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 

 

Bu haber 1787 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1759
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.179.0)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku