Reklam
Reklam
Reklam
-
Yılmaz Vural Küçükçekmece’yi salladı

Yılmaz Vural Küçükçekmece’yi salladı


Eklenme Tarihi : 22-2-2016
Yılmaz Vural Küçükçekmece’yi salladı

Yılmaz Vural Küçükçekmece’yi salladı

Küçükçekmece Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Spor Söyleşi’ programına bu ay konuk olarak Teknik Direktör Yılmaz Vural katıldı. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleyişi ye Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Türkiye Antrenörler İstanbul şube Başkanı Rıza Çavuşoğlu, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  kültür şefi İbrahim Sarp, Trabzon Araklı 1961kulüp Başkanı Mustafa Limanoğlu, kulüp başkanlı yöneticiler ve kalabalık spor sever katıldı.

Moderatörlüğünü Bahadır Çokişler’in yaptığı söyleşiye, Küçükçekmece’de faaliyetlerini sürdüren Amatör spor kulüpler yoğun ilgi gösterdi. Söyleşide sporcuların sorduğu soruları cevaplayan Yılmaz Vural, teknik direktörlük dönemleriyle ilgili merak edilenleri ve spor dünyasında yaşamış olduğu tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Üç büyük takımı eleşytirdi

Türkiye’de futbol adına konuşulacak şeyin çok olduğunu söyleyen Teknik Direktör Yılmaz Vural, “Türkiye’de konuşulacak konuların başında büyük takımlarımız geliyor. Bugün Türkiye’de futbolun bu hale gelmesinin en büyük sebebi bu üç büyük takımımızdır. Çünkü, hala kendilerini çok ayrıcalıklı olarak görüyorlar. Bunların içinden Beşiktaş biraz daha masum konumda yer alıyor. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe’nin aralarındaki biz başarılı olalım da her şey mubahtır mantığı maalesef Türk futbolunu ileriye götürmüyor” dedi.

Neden gönderildiğini bilmiyor

Gençlerbirliği’nden altı gün içerisinde gönderilme sebebini bilmediğini dile getiren Vural,“Çocuklar çok komik değil mi? İlk olarak Başkan İlhan Cavcav aradı beni ‘Yılmaz sana ihtiyacım var’ dedi. Ben de gittim ve başkanla anlaştık. Anlaşmadan üç gün sonra İstanbul’a gelerek maç oynadık. Daha sonra başkan beni aradı, ‘Ya gelmene gerek yok ben sözleşmeyi feshedeceğim’ dedi. İnanın ne olduğunu bilmiyorum. Tahmin ettiğim bir iki neden var ama, başkanın bana şu nedenlerden dolayı gönderdim demedi” diye konuştu.

Yabancımlar, isimleriyle oynuyor

Yıldız futbolcuların genç futbolcuların önünü kestiğini ifade eden Vural, “Fenerbahçe takımında Van Persie ve Nani’nin o takımda çok uzun sürelerle oynatılması bana göre bir haksızlıktır. Çünkü onlardan beklenen verimi sağlayamıyorlar. Ona rağmen oynatılıyor ve o takıda bulunan Volkan, Alper ve Fernandao’ya yazık ediliyor. Sen ismi cismi var diye geçmişine bakarak bir oyuncuyu oynatıyorsan büyük bir adaletsizlik yaparsın. Antrenörlüğün en önemli kuralı adalet dağıtmaktır. Hak eden kimse isterse PAF takımdan gelsin onu oynatmaktır” şeklinde konuştu.

Gözyaşlarıyla spor salonu istedi

Spor söyleşi programına dinleyici olarak katılan Anadolu Meslek Lisesi 10. sınıf öğrencisi Tuğçe Batan, soru sormak için izin istedi. Ayağa kalkarak Yılmaz Vural’a "Ben uzun zamandır spor yapmak için uğraşıyorum ve okulumda spor salonu yok” dedi. Konuşma sırasında ağlayamaya başlayan Tuğçe Batan, salondan uzun süre alkışlandı. Ağlayarak spor salonu istediğini söyleyen genç sporcuya Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, İlçemizdeki okulundaki spor salonlarında belediye olarak çalışmaları sürdüğünü kendisinin de bu salonlara yönlendire bileceklerini sorunuyla ilgileneceklerini iletti. Başkan yardımcısından bu cevabı duyan genç sporcu mutluluktan ağlayarak teşekkür etti. Söyleşinin sonunda Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Teknik Direktör Yılmaz Vural’a çiçek takdim etti.

 

 

Bu haber 1334 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 9751
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.135.60)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku