Reklam
Reklam
Reklam
-
Veteranlar ligi Cumartesi start alıyor

Veteranlar ligi Cumartesi start alıyor


Eklenme Tarihi : 4-3-2016
Veteranlar ligi Cumartesi start alıyor

Veteranlar ligi Cumartesi start alıyor

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Mustafa Sezer Veteranlar Futbol ligi 5 Mart 2016 Cumartesi günü start alıyor. Veteranlar ligi için kura çekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Küçükçekmece Sosyal tesislerinde kahvaltıda bir araya gelerek kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimine Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Şefi H.İbrahim Sarp, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, Başkan yardımcısı Seyit Bel, Genel Sekreter Recep Kelment ve Veteranlar Futbol ligine yer alan kulüp temsilcileri katıldı.

Gençtürk; Geleneğimiz devam edecek

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, kura çekiminden önce yaptığı konuşmada ligin spor kamuoyuna hayırlı olmasını diledi. Başkan Gençtürk, konuşmasına şöyle devam etti, “Veteranlar Liginde mücadele edecek olan Spor kulüplerimizin temsilcileri, 5 yıldır geleneksel olarak sürdürdüğümüz Veteranlar Futbol Liginin 6.sının gerçekleştirmek için toplanmış bulunmaktayız. 5 yıl önce başlatmış olduğumuz Veteranlar Futbol ligi önce İstanbul’da ardından Trakya ve tüm Türkiye geneline resmi olarak yayıldı. TFF, Türkiye Futbol Federasyonu tarafında Veteranlar Futbol liginin kurulmasında Küçükçekmece İlçemiz öncülük yapmış oldu. Hepimizin zevkle ve heyecanla izlediğimiz Acun Medyanın düzenlemiş olduğu Veteranların asıl patendi biziz, yani yayılmasında da öncülük Küçükçekmece ilçesine aittir. Küçükçekmece Belediyemizin vermiş olduğu katkı ve destekleri ile bu yıl Veteranlar ligine yakın bir zaman içerisinde elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden İstanbul Trabzonspor yöneticisi ve sağlıkçısı olan Mustafa Sezer ismi verilmiştir. Bu lige katılım gerçekleştiren tüm takımlarımızdan müsabakaların centilmenlik çerçevesinde oynamalarını temenni ediyorum” dedi.

Sarp; Turnuvanın renkli geçeceğini düşünüyorum

Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Şefi H.İbrahim Sarp, da yaptığı konuşmasında şu sözlerine yer verdi, “Küçükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Temel Karadeniz’in ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk’un katkı ve destekleri ile geleneksel olarak devam eden Veteranlar Futbol liginin bir yenisini gerçekleştirmek için toplanmış bulunmaktayız. Birbirinden değerli 12 kulübümüzü ilçemiz’de ağırlayacağız ve iyi bir ev sahipliği örneği sergileyeceğiz. Güzel bir turnuva olacağı düşüncesindeyim. Aynı zamanda düzenlenecek olan farklı etkinliklerle turnuvayı renklendirmeyi planlıyoruz. Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Mustafa Sezer Veteranlar Futbol ligine katılana tüm takımlara başarılar diliyor Küçükçekmece’li sporseverleri bu anlamlı ve güzel turnuvaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Açılış maçı Ufuk ile Barbaros arasında

Veteranlar Ligi, 05 Mart 2016 Cumartesi günü Saat 18.00’da Yeni Ufukspor, Cennet Barbarosspor takımları arasında oynanacak olan açılış maçı ile start alacak. Her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri Küçükçekmece Belediyesi Yeşilova Kemal Aktaş Stadında oynanacak olan müsabakalara ilginin had safhada olması bekleniyor.

Müsabaka şartları da açıklandı

Küçükçekmece Belediyesi Yeşilova Kemal Aktaş Stadı’nda gerçekleşecek olan Mustafa Sezer Veteranlar Futbol ligi, Tek grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak. Küçükçekmece Belediyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Mustafa Sezer Veteranlar Futbol liginde ilk dört sırayı alan takımlar kura çekimi sonucu final müsabakalarında oynamaya hak kazanacak. Veteranlar Futbol liginde yaş sınırlamasının uygulanacağı açıklandı. Yaş sınırı 31.12.1978 Doğumlulardan başlayacak ve üzeri yaşlar kabul edilecek. Veteranlar Futbol ligin de TC Vatandaşları hariç yapancı uyruklu sporcularında oynamasının uygun olduğu söylendi.  Müsabakalar da galibiyete (3), beraberliğe (1), yenilgiye (0) puan uygulaması yapılacak. Takımlar arsında puan eşitliği durumunda baraj maçı oynanacak. Müsabakalar başladıktan sonra sporcu lisansı yapılmaya devam edilecek. Ayrıca herhangi bir kulüp adına lisans olan sporcu lig bitimine kadar başka hiç bir takımda oynayamayacak. Lisans çıkartma sınırlamasının olmayacağı bildirildi. Müsabaka süreleri 35’er dakikadan 2 devre halinde toplam 70 dakika oynanacak olup hakem Müsabaka sonuna kayıp olan süreyi ekleme hakkına sahip olacaktır. Eleme türünde oynatılan Müsabakalarda eşitlik bozulmadığında uzatma süresi olmayacak ve direkt olarak penaltılara geçilecek. Yapılan kura çekiminde Mustafa Sezer Veteranlar Futbol liginin ilk haftasında eşleşmeler aşağıdaki gibi şekillendi.

Yeni Ufukspor-Cennet Barbarosspor

Avcılar Cihangirspor-İstanbul Trabzonspor

Kanarayaspor-Gültepe Özgençlikspor

Gedikpaşspor-İstanbul Demirspor

Beylikgücüspor-Kanaraya Azimspor

Avcılar Belediyespor-Esenler Tokatspor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1413 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10862
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku