Reklam
Reklam
Reklam
-
Vedat Dönmez ile, Ömerlispor

Vedat Dönmez ile, Ömerlispor


Eklenme Tarihi : 4-3-2016
Vedat Dönmez ile, Ömerlispor

Vedat Dönmez ile, Ömerlispor

Süper Amatör Ligin mütevazı Kulüplerinden Ömerlispor’da Kulüp Başkanı Vedat Dönmez, sezonun ardından ligi değerlendirdi ve sezon içerisinde yaşananları www.keskinbakis.com editörü İbrahim Keskin ile paylaştı. Ligi 2015-2016 Futbol sezonunda iyi bir yerde tamamladıklarını fakat hedef koydukları BAL, Bölgesel Amatör Lige yükselmenin bu sezona kısmet olmadığını söyledi. Dönmez, hedeflerini gelecek sezona sakladıklarını belirtti. www.keskinbakis.com editörü İbrahim Keskin sondu, Ömerlispor Kulüp Başkanı Vedat Dönmez, açık yüreklilikle cevapladı. Başkan Vedat Dönmez, rahat bir sezonu geride bıraktıklarını, bir tek eksiklerinin ligi ilk ikide bitirememek olduğunu söyledi.

İbrahim Keskin: Sezona BAL, Bölgesel Amatör Lig hedefi ile başladığınızı açıklamıştınız ve üzerinden yaklaşık 6 ay geçti ve neden arzu ettiğiniz hedefe ulaşamadınız?

Vedat Dönmez: Şanssız maçlar kaybettik. Çok iyi maçlar oynadık fakat arzu ettiğimiz neticelerden uzak kaldık. Bazen de kötü maçlarda oynamadık değil. Liderle iki maçta da berabere kaldık ve bir tek bizi mağlup edemediler. Gruptan çıkan takımlarla aynı düzeyde oynadık fakat bazı şanssızlıklardan dolayı puanlar kaybettik. Dünyanın sonu değil, kısmette ne varsa o olur. Bizde bu yüzden Bölgesel Amatör Lig hedefimizden uzak kaldık.

İbrahim Keskin: 2015-1016 Futbol Sezonu sizin arzuladığınız şekilde mi geçti, yoksa daha büyük beklentileriniz var mıydı?

Vedat Dönmez: Hedefimiz Gruplara kalmaktı ve bunu başarmak için çok çaba sarf ettik. Bizim için lig centilmence geçti ve camia olarak in önemli olanı da buydu. Yıllardır sezonlara aynı hassasiyetle başladık ve bunu bu zamana kadar mükemmel bir şekilde getirdik. Artık önümüzdeki sezonlara bakacağız ve neler yapabileceğimizi herkese göstereceğiz.

İbrahim Keskin: Sezon içerisinde takımın oynadığı futbol ve ettiği mücadele seni yani camiayı mutlu edebildi mi?

Vedat Dönmez: Takımımız hakikaten iyi mücadele etti. Futbolcuların hepsi özveriliydi. Hepsini iyi mücadelelerinden ve camiaya sahiplenmelerinden dolayı tebrik ediyorum. Ama dediğim gibi şanssızlıklar yakamızı bırakmadı. Olmadı mı olmuyor. Birçok maçta gol kaçırma rekoru kırdık ve bunun karşılığında da iyi neticeler gelmedi. Genel anlamda tam olmasa da beklentilerimize gerekli cevabı aldık ve sezonu takım olarak iyi bir yerde tamamlamış olduk.

İbrahim Keskin: Ligde bu sezon unutamadığınız çok özel bir maç oldu mu, bu maçı kısa bir şekilde okurlarımızla paylaşabilir misin?

Vedat Dönmez: Ligde iki kez karşılaştığımız Yeşilköyspor maçlarını unutamıyorum. İki maçta da temposu çok yüksek futbol oynadık. Keyifli bir mücadele örneği sergiledik. İlk maçta son saniyede rakip takım oyuncusunun çizgiden çıkardığı top ve alabileceğimiz bir galibiyetin önünü kesti. Eğer rakibimizi mağlup edebilseydik bu netice bizleri daha çok mutlu edecekti. Bu maçtaki güzellikleri unutmak mümkün değil. İkinci maçta aynı tempoda oynandı ve kazanan belki yine de biz olacaktık. Bu maç bizim için unutulmazlar hanesine yazıldı.

İbrahim Keskin: Oyuncularının performansları ligde alınan neticeleri etkiledi mi, düşündüklerinizi hayata geçirdiğinize inanıyor musunuz?

Vedat Dönmez: Bir oyuncunun aynı performansını lig sonuna kadar sürdürmesi mümkün değil. Genel anlamda oyuncularımızın hepsinin takıma katkısı oldu. Formsuz oldukları maçlarda oldu fakat bu performans düşüklüğünü bir birlerine olan güvenle kapadılar ve saha içende hazır bulunmaya gayret gösterdiler. Tüm maçlarda Emek Eren 90 dakika oynayarak kırılması zor bir rekora imza attı. Kendisini diğer arkadaşlarından önce özel kutlamak istiyorum. Tabi Emek’in buradaki performansı da arkadaşlarının katkısıyla olmuştur.

İbrahim Keskin: Kadroyu geçtiğimiz yıllardan daha genç hale getirmeye gayret gösterdiğiniz gözleniyor, bu değişim takıma nasıl bir katkı sundu?

Vedat Dönmez: Gençlik aşısı her zaman takımlara fayda sağlar. Bizde bu gençlik aşısının takımda tuttuğunu gözlemledik. Yeni sezonda da bu gençlerin yerini korumak istiyoruz. Sezonda genç, dinamik, çok koşan bir takımla girmeyi hedefliyoruz fakat Abi dediğimiz tecrübeli isimlerde bu takımda mutlak yer bulacaktır. Tamamen gençlere takımı teslim ederseniz, tecrübesizliklerinden dolayı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

İbrahim Keskin: Vedat Dönmez, centilmenliği ile tanınan bir Kulüp Başkanı, bu centilmenliğini sezon içerisinde size karşı su istimal eden futbolcu, kulüp ve kulüpler oldu mu?

Vedat Dönmez: Hiç bir şekilde bu sorunun cevabını aksi olarak yaşamadım. Hiçbir şekilde rakiplerimizden, futbolculardan ve rakip takımların yöneticilerinden kötü söz duymadım. Zaten bizim yapımızda da agresiflik ve saygısızlık yoktur. Biz görmedik fakat bizim tarafımızdan yapılan centilmenlik dışı hareketler varsa da onlardan sizin aracılığınız ile özür dilemek istiyorum. Hiç bir kimseyi kırmamak adına elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum.

İbrahim Keskin: Takımın bu sezon ligde bulunduğu yer sizleri tatmin etti mi, daha fazlasını yapabilir miydiniz?

Vedat Dönmez: Takım olarak gruptan ikinci çıkabilirdik fakat ine aynı şeyleri söyleyeceğim, şanssızlıklar yakamızı bırakmadığından bunu başaramadık. Ama ligi iyi yerde bitirdiğimize inanıyorum. Geçtiğimiz yıllardaki sıkıntıları bertaraf edip düşme korkusunu bu sezon hiç mi hiç yaşamadık. Bu da bizim yani Ömerlispor’un ligi iyi yerde bitirdiğimizi gösterir.

İbrahim Keskin: Play-Off’lara çıkıp Klasman grubunda Ömerlispor olarak yer almayı arzu eder miydiniz?

Vedat Dönmez: Şu anda oynanan Play-Off maçlarında bizim takımımızın da olmasını çok arzu ederdik fakat olmadı. 16 tane takımın hepsine ayrı ayrı başarılar dilmiyorum. İnşallah her şey gönüllerince olur. Bu temennilerin karşılığını alırlar ve arzu ettiklerini yere yükselirler.

İbrahim Keskin: Ömerlispor’un altyapılarında oynayan genç oyunculara buradan tavsiyeleriniz neler olabilir?

Vedat Dönmez: Altyapıdaki oyuncularımızın iyi çalışmalarını, kendilerine iyi bakmalarını, A Takımda oynayan ağabeylerini örnek almalarını istiyorum. Kendilerine A Takımda bir an evvel yer almalarını bu güzel maçları ağabeyleriyle birlikte el ele yaşamalarını dilerim.

İbrahim Keskin: Amatör Liglerde en can alıcı durum Transfer. Bu transferlerde yapılan harcamaları doğru buluyor musunuz, bununla ilgili Ömerlispor kulübü olarak siz transferde nasıl bir politika izliyorsunuz?

Vedat Dönmez: Çok adam transfer yapmak yerine gerekli bölgelere takviyeler yapılabilir. Mecburiyet karşısında transfer yapılır fakat biz maddi anlamda uçuk kaçık rakamlar teneffüs edemeyiz. Futbolcu teklifini söyler, bizde ona değerlendirir eğer bizim şartlarımıza uyarsa o zaman kendisiyle anlaşırız. Şartlar uymaz iki tarafın arasında maddi anlamda uçurumlar varsa kendisine teşekkür eder başarılar dileriz. Öyle transfer yaptık deyip te transfer yapılmamalı. Birde çok paralarla transfer yaptığınızda başarı gelecek diye garantiniz yok. Ben çok takımlar gördüm çok paralarla takım kurdular, ligden ya düştüler ya da son dakikada kaldılar.

İbrahim Keskin: Son günlerde Türkiye’de hakem hataları çok konuşuluyor ve birçok takım hakemlerden rahatsız olduğunu açık açık beyan ediyor. Sizi bu sezon ligde zor durumda bırakan olumsuz hakem kararları oldu mu?

Vedat Dönmez: Belki ligde hakemlerimizin hataları olmuştur ama onlarında neticesinde bir insan olduklarını da unutmamak gerekiyor. Saniyelik kararlar veriyorlar ve bundan geri dönüş olmuyor. Futbol dediğimiz unsurun içerisinde, futbolcu olmazsa, yönetici olmazsa, taraftar olmazsa hakemlik olmazsa maçlar zaten oynanmaz. Bunlar birbirlerini bağlayan unsurlardır. Hakemler futbolculara, futbolcularda hakemlere yardımcı olmalıdır. Ben kendi adıma hiç bir hakemin maçlara art niyetle çıkacağına inanmıyorum. Hata olabilir o doğaldır onu da samimi bir şekeldi karşılamamız gerekiyor. Bizim maçlarımızda iyi ve ya kötü yönetim gösteren tüm hakem arkadaşlara aykırı bir davranışımız olmamıştır bu hiçbir zaman da olmayacaktır.

İbrahim Keskin: Bilindiği gibi Play-Off maçları başladı ve ilk haftalar oynandı. Bu iki grupta mücadele eden takımların maçlarını izlemişsinizdir. Bu takımlar arasında BAL, Ligine yakın olduğuna inandığınız favori bir takımınız var mı?

Vedat Dönmez: Yeşilköyspor ile Öz Trabzonlular arasında oynanan maçı izledim. Özellikle Yeşilköyspor takımı mükemmel bir futbol oynadı. Baştan sona kadar galibiyeti hak eden taraftı. Bu performanslarını sergilediklerinde BAL ligine çıkacak ilk takım Yeşilköyspor olur. Mükemmel bir şekilde organize olmuşlar ve ligden çok çok farklı bir oyun anlayışları var. Tempolarını hep yüksek tutuyorlar ve iyi mücadele ederek kazanma isteklerini arttırıyorlar.

İbrahim Keskin: Şu an bu röportajı verdiğiniz Gazetemistanbul’un çalışmalarını nasıl buluyorsunuz ve Gazete’de istediğiniz haberleri görme şansı bulabiliyor musunuz?

Vedat Dönmez: Tabiî ki sizlerde görevlerinizi yapma gayretleri içerisindesiniz. Yeri geldiği zaman hata olduğunda hatalarımızı yazıyor, eleştirilerinizi de yapıyorsunuz. Zaten bizim hatalarımızı görüp te eleştiri yapmazsanız o zaman işinizi iyi yapmıyor sayılırsınız. Eğer doğru eleştirilerle bizlere yol gösterirseniz bizde sizlere teşekkür ederiz. Genel anlamda İstanbul’a hatta bölgemize yakışır bir gazete yayınlıyorsunuz. Bu alanda başarılarınız daim olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber 1604 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10672
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.91.41.87)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku