Reklam
Reklam
Reklam
-
Seçmelerin ilk etabı tamamlandı

Seçmelerin ilk etabı tamamlandı


Eklenme Tarihi : 11-3-2016
Seçmelerin ilk etabı tamamlandı

Seçmelerin ilk etabı tamamlandı

Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul 1.Bölgesi U-14 Altyapı lisanslı sporcu seçmelerinden Teknik Sorumlusu Kamil Doygun yönetimindeki U-14 Milli Takım seçmeleri Küçükçekmece’de yapılan programla tamamlandı. 1.Bölge adında U-14 Altyapı Milli takım lisanslı sporcu seçmeleri Büyükçekmece, Silivri, Çatalca, Arnavutköy de seçilen oyuncular seçmeleri, Küçükçekmece Yeşilova Kemal Aktaş sahasında Teknik Sorumlusu Kamil Doygun yönetiminde yapıldı. Deneyimli Milli takım Antrenörleri Türker Şarkıcı, Sezer Şarkıcı, Murat Yılmaz ve Burak Kayanın eşiğinde yapılan seçmelere katılan genç oyuncular seçmelerin son gününde son hünerleri ve yeteneklerini sergileyerek teknik ekibin beğenisini kazanmaya çalıştılar.

Her kulübe kaleci Antrenörü şart.

Uzun yıllar Galatasaray da Simoviç’in arkasında yedek soyunan ve birçok Profesyonel takımda kalecilik yapan Murat Yılmaz, Küçükçekmece de yetenekli kalecilerin olduğunu söylemeden geçemedi. Yılmaz, bu gençlerin futbol anlamında iyi eğitim alamadıkları için ileriye gidemediklerini söyledi. Bu açıklığı kapatmak için öncelikle her kulübün kaleci Antrenörü bulundurmasının şart olması gerektiğini söyleyen Murat Yılmaz, böyle bir gözlem yapıldığında birçok amatör takımda kaleci Antrenörünün olmadığını bunun sıkıntılarını gençlerin çektiğini söyledi.  Her kulübün bünyesinde bir kaleci Antrenörünün olması, o kulüplerin değerine değer katacağını bunun meyvelerini alabileceklerini iddia etti.

1.Bölge adında U-14 Altyapı Milli takım Seçmeleri kazananlar 

İki gün süren seçmeler sonunda Kaan Hanbaba, İbrahim Yıldız, Muhammet Aras, Kaan Güvercinoğlu, Adem dağ, Berkan Barış Durmaz, Semih Fidan, Eyüp Eminnanç,Emrullah Alptekin,Yiğithan Yavaş ,Mustafa Bera Akyıldız,Furkan Çapar,Süleyman Güler,Ahmet Şamil Salman,Mevlüt Kırmızı ve Berkan Baştürk. Seçmeleri kazanan oyuncular 17 Marta da Beylerbeyinde diğere bölgelerden katılacak oyuncuların katılımı ile gerçekleşecek.

 

Bu haber 1581 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2198
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku