Reklam
Reklam
Reklam
-
Sesi Görenlerin kurası çekildi

Sesi Görenlerin kurası çekildi


Eklenme Tarihi : 15-3-2016
Sesi Görenlerin kurası çekildi

Sesi Görenlerin kurası çekildi


Türkiye Futbol Federasyonu’nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Görme Engelliler Federasyonu bünyesindeki Turkcell Sesi Görenler Ligi 4. Sezon Kura Çekimi ve tanıtım toplantısı, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı. Riva Tesisleri’nde yapılan toplantıya, Riva’da kampta olan Görme Engelliler Milli Takımı ile birlikte, Görme Engelliler Spor Federasyon Başkanı Abdullah Çetin, UEFA Futbol Sosyal Sorumluluk Müdürü Patrick Gasser, TFF Engelliler Koordinasyon Kurul Başkanı Ömer Gürsoy ve Yazar Çetin Korkut katıldı. 

 

TFF Engelliler Koordinasyon Kurul Başkanı Ömer Gürsoy toplantıda; "TFF çatısı altındayız. UEFA Sosyal Sorumluluk Projesi Başkanı Sayın Patrick Gasser de aramızda. Bu aslında geldiğimiz noktayı gösteren mihenk taşlarından birisidir. Bundan  yıllar önce Başkanımız Abdullah Çetin ile çıktığımız yolda herkesin desteğiyle bugün görme engelli futbolu, dünyanın sayılı organizasyonlarından birisi haline geldi. Bir hayalle yola çıkmıştık. Herkesin futbol oynaması temasını işlemiştik. 4 engelli federasyonumuzla bu ahengi yakalamak için çalışmalar yaptık. Bugün Avrupa Şampiyonu olan oyuncularımız burada. Önemli bir mesafe aldık. Rio’da da bir altın madalyanın bu kadroya yakışacağını düşünüyorum" dedi.


UEFA Sosyal Sorumluluk Başkanı Patrick Gasser de "Benim için her zaman büyük bir şereftir bu ülkeye gelmek. Buraya geldiğimiz zaman görüyorum ki bizim de her zaman söylediğimiz gibi, "Futbol her şeydir". Bu da TFF tarafından her zaman destekleniyor çok güzel bir şekilde… Bu da bize her zaman gösteriyor ki bu çok önem taşıyan bir öğe ve bunu her zaman görüyoruz. Ben sizi tebrik etmek istiyorum. Bu yapmış olduğunuz organizasyondan dolayı sizi tebrik ediyorum. Çok güzel  bir örnek teşkil ettiniz Avrupa için… Diğer Avrupa ülkelerinin federasyonlarının da aynı şekilde sizler gibi böyle organizasyonlar yapmalarını istiyoruz. Bu yolda sizi olabildiğince desteklemeye devam edeceğiz. EURO 2016’da Türk Milli Takımı’na, Fransa’da başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1408 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10343
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku