Reklam
Reklam
Reklam
-
Tepecik Saray Camiinde bir ilk

Tepecik Saray Camiinde bir ilk


Eklenme Tarihi : 30-3-2016
Tepecik Saray Camiinde bir ilk

Tepecik Saray Camiinde bir ilk

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katkılarıyla Tepecik Halkına kazandırılan ve ibadete yaklaşık bir yıl önce açılan Tepecik Saray Camisinde bir ilk yaşandı. Büyükçekmece Tepecik Saray Camisine Yeni atanan İmam Yakup Sağlam’ın önderliğinde hayırsever cami cemaatinin katkılarıyla Sabah Namazı sonrası Caminin altında bulunan ibadethanede kahvaltı programı yapıldı. Büyükçekmece Müftüsü Ahmet Yaylalı’nın ve yaklaşık 150 kadar cemaatin katıldığı sabah kahvaltısı programı mükemmel bir ortamda gerçekleşti. Saray Camisinde yapılan bu ilk programa katılımın yüksek olması Büyükçekmece Müftüsü Ahmet Yaylalı ve Cami İmamı Yakup Sağlam’ı mutlu etti. İlk kez yer sofrasında yapılan sabah kahvaltı programına katılan cami cemaati, ilki yaşayanlar arasında olduğundan kendilerini şanslı hissettiklerini söylediler. Bu güzel ortama ortak olan Cami cemaatinin kahvaltı programına ilginin had safhada olması ve ilk kez böyle bir ortamın yaratılması, cemaat tarafından memnuniyetle karşılandı.

Sağlam; Saray Camisinde ilki gerçekleştirdik

Bundan böyle her ayın son Pazar günündeki sabah namazının ardından ibadethanede bu tür programların yapılması için çaba harcayacaklarını söyleyen Saray Camisi İmamı Yakup Sağlam, bu işe gönül veren isimlerini kişilere saygısından dolayı açıklamak istemediği hayırseverlere teşekkür ettiğini söylemeden geçemedi. Bu programın ilk olduğunu fakat geleneksel olarak her ayın son pazarında bunu yapmaya gayret edeceklerini söyleyen İmam Yakup Sağlam, “Hakikaten çok güzel bir ortamda cemaatimizle bir araya geldik. Bu kaynaşma ve mabedin artması adına çok güzel oldu. Allah izin verirse her ayın son Pazar günü sabah namazının ardından bu tür programları yapmaya gayret göstereceğiz. Bu işe gönül veren duyarlı hayırsever arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. İsimlerini kendilerine olan saygıdan dolayı açıklamak istemiyorum. Kendileri de zaten isimlerinin açıklanmasından yana değillerdi. Bir elin verdiğini diğer elin görmemesi gibi bir hayra ortak olan bu güzel cemaatte yer alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, inşallah bunu sağlıklı bir şekilde devam ettiririz. Saray Camisinde yaşanan bu ilk kahvaltı toplantısına katılım gösteren Büyükçekmece Müftümüz Sayın Ahmet Yaylalı’ya da iştiraklerinden dolayı Tepecik Halkı ve Saray Camisi cemaati adına bir kez daha teşekkür ediyorum, vesile olanlardan da Allah razı olsun” dedi.

Yaylalı; Rabbim devamını nasip etsin

Tepecik Saray Camisindeki kahvaltı programına katılan Büyükçekmece Müftüsü Ahmet Yaylalı, bu güzel ortamın devam etmesi dileğinde bulundu. Müftü Yaylalı, yaptığı açıklamada duygularını şöyle ifade etti, “En iyi yaptığımız şey Sabah Namazları altında buluşmalardır. Zaten normal namazlarımızı birlikte gelip kılıyoruz. Arkasından da dualarımızı zikirlerimizi, Peygamberimizin yaptığı tespihat dualarını okuyoruz. Bu ibadetimizin arkasından namaza katılım gösteren cemaatimizle birlikte kahvaltı yapıyoruz. Bu bir birleşme, kaynaşma ve bir nevi birlik ve beraberliği sağlama alma adına çok güzel oluyor. Peygamber efendimizin tavsiye ettiği en önemli namazların başında Sabah namazı geliyor. Çünkü insan nefsine en ağır gelen sabah namazıdır. En ağır namaz olduğundan insanın nefsini terbiye etmesi nefsini kırması daha önemlidir. Dolayısıyla bu inşallah hayırlara vesile olacaktır. Milletimiz için, Devletimiz için, bu güzel Ülkemiz için hep dua ettik. Dualarımıza bütün kardeşlerimiz eşlik etti. Bunun devamını rabbim cümlemize nasip etsin. Allah buna vesile olanlardan da razı olsun. Bizleri bu güzel ortamda ağırladınız. İnşallah bundan sonra da tüm camilerimizde bu tür programlar yapılarak birlik ve beraberliğimiz bu anlamda da pekişmiş olur” dedi.

Cemaatten Müezzin isteği

Diğer taraftan Cami cemaatinin Müftü Ahmet Yaylalı’ya yönelttiği, “Camimize bir hoca tayin ettiniz bu çok güzel oldu ve bizleri onurlandırdınız. Şimdi bu güzelliğinizi Saray Camisine bir Müezzin atayarak pekiştirmenizi istiyoruz” isteğine Büyükçekmece Müftüsü Ahmet Yaylalı’dan gerekli müjde geldi. Yaylalı, “Yakın zamanda bu isteğinize de gerekli karşılığı bulacaksınız. İmam atasını yaptık ve yakın zamanda da Müezzininize de kavuşacaksınız” diyerek cami cemaatini memnun etti.

HABER VE FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM KESKİN

Bu haber 2116 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1917
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.201.121.213)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku