Reklam
Reklam
Reklam
-
Düşmez; Efsaneler, yaşatılacak

Düşmez; Efsaneler, yaşatılacak


Eklenme Tarihi : 1-4-2016
Düşmez; Efsaneler, yaşatılacak

Düşmez; Efsaneler, yaşatılacak

İASKF, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Türk futbolunun efsane isimlerinden Turgay Şeren adına U-14 karmaları arasında turnuvası düzenleyecek. Ayrıca Minikler Ligi’nde bir diğer efsane oyuncu olan, Suat Mamat’ın ismi verilecek. 
TFF Yönetim Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez, konu ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İASKF olarak Türk sporunu hizmet etmiş sporcularımıza vefa amacı ile geleceğin genç sporcularının yabancı hayranlığına dur demek, onlara futbolumuzun yıldızlarını tanıtmak istemekteyiz. Bunlardan biri de Turgay Şeren’dir. ‘Berlin Panteri’ lakaplı Şeren Milli Takımımızın 19 yıl kalesini korumuştur. Galatasaray Spor Kulübü’müzde 20 yıla yakın forma giymiştir. Büyük kaptanımızdır. Dünyanın yetiştirmiş olduğu büyük sporcuların bile pek çoğunda böyle bir kariyer yoktur. Bu büyük isim, Turgay Şeren için İstanbul’umuzun ilçelerinin çıkaracağı U-14 karmaları arasında futbol turnuvası yapılacaktır. Son sekiz takım arasına kalanlara bir sürprizimiz olacak. Ayrıca futbolumuzun efsaneleri arasında bulunan Suat Mamat’ın adı da minikler ligine verilecektir. Bu uygulama aile gençlerimizin büyük Türk sporcularını tanımalarını istiyoruz. Bu organizasyonların başlama tarihleri belirlendiğinde başta Turgay Şeren olmak üzere Türk futbolunun büyükleri maçlara davet edilecektir” dedi. Başkan Ali Düşmez sözlerine şöyle devam etti:  “Amacımız futbolumuzun, sporumuzun kalkınması ama bununla beraber spor tarihimize damga vurmuş, hizmeti geçmiş olan sporcularımızın anılarını daima canlı tutmak, onları gençlerimize tanıtmak. Şimdinin gençlerine hizmet borcumuz, hizmeti geçenlere de saygı borcumuz vardır. Hedefimiz  futbolumuzu bu şekilde hizmetler vererek kalkındırmaktır” dedi.

 

Bu haber 1177 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5032
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.198.246.164)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku