Reklam
Reklam
Reklam
-
Tepki için maçı tamamlamadılar

Tepki için maçı tamamlamadılar


Eklenme Tarihi : 7-4-2016
Tepki için maçı tamamlamadılar

Tepki için maçı tamamlamadılar

U-13 Geçler liginde mücadele eden ve rakibinin 13 Yaşından büyük oyuncu oynattığı gerekçesiyle beş oyuncusunun sakatlanmasının ardından 38. dakikada maçı bırakmak zorunda kaldı. Bağcılar Eğitimspor takımının yaş ve fizik olarak Sultanmuratspor’un çok üzerinde olduğunu tespit eden Hüsamettin Öztöşkoğut, maçın rakip takımın lehine tamamlanmasını sağladı. Sultanmuratspor kenar yönetimi, haksız rekabete karşı olduklarını, 13 Yaş grubunda mücadele eden rakiplerinin yaş olarak bu grubun üzerinde kurulu oyunculardan olduğunu söyledi. bunun üzerine gitmek için çaba gösterdiklerini fakat başaramadıklarını söyleyen Antrenör Hüsamettin Özköşkoğul, Türk futbolunun bu şekilde ilerleyemeyeceğini söyledi.

Şartlar maalesef eşit değil

Sultanmuratspor Teknik Direktörü Hüsamettin Özköşkoğul, yaptığı açıklamasında şu sözlerine yer verdi, “Bağcılar Eğitimspor’lu oyuncuların fiziksel büyüklüğü ve eşit şartlar altında olmadığını sakalı bıyığı çıkmış hatta karşılaşmanın hakemi ve kendi oyuncusu ile aynı boyda olan bir hoca nasıl oluyor hiç mi insan utanmaz. TFF nasıl oluyor böyle sakalları bıyıkları çıkmış oyunculara 13 Yaş grubunda maç oynamaya izin veriyor anlamış değilim. Çocuklar korkuyor topa giremiyor girenlerde yara bere kan içinde çıkıyor şartların eşit olmadığı bir maç oynamaya çalıştık fakat olmadı. Yaş küçültme olayı ülkemizin her yerinde oluyor. Garip olan tarafı karşı takımda kimliğindeki yaştan büyük olan bir oyuncu oynatıldı. U-13 de (2003 doğumlularda) anlatmak istediğim U-13 liginde karşındaki takım 15 yaşında bir oyuncu oynatıyor sen bunu fark ediyorsun ama şikâyet edemiyorsun. Adam alt yaş gruplarında böyle kaçak 2 -3 oyuncuyla başarıya koşuyor günü kurtarıyor sonra altyapılarımızdan neden oyuncu yetişmiyor diyerek herkes bir serzenişte bulunuyor. Arkadaşlar Türk futbolu böyle yaşı büyük sakalı bıyığı çıkan 13 diye kandırılan 15 yaşındaki oyuncularla bir yerlere varamaz. Buna TFF’nin de bir önlem almasını bekliyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

Bu haber 1281 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 6066
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.84.139.101)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku