Reklam
Reklam
Reklam
-
TFF, Ülker Kupaları sahiplerini buldu

TFF, Ülker Kupaları sahiplerini buldu


Eklenme Tarihi : 9-4-2016
TFF, Ülker Kupaları sahiplerini buldu

TFF, Ülker Kupaları sahiplerini buldu

TFF, Türkiye Futbol Federasyonunun organize ettiği U-13 Ülker Futbol Turnuvası, geçtiğimiz hafta oynanan müsabakalarla tamamlandı. Büyükçekmece Mimarsinan Baba Hakkı Stadında oynanan turnuva maçları sonunda şampiyonluk ipini yenilgisiz namağlup göğüsleyen takım Batıköy Mimardan Armağan Ortaokulu oldu. Turnuvanın ikincilik kupasını kazanan takım Tepecik Ortaokulu, üçüncülük kupasını alan takım ise Büyükçekmece İmamhatip Ortaokulu oldu. Turnuvada ilk üç takımı amansızca takip eden ve Dördüncülük unvanına ulaşan takım Büyükçekmece 19 Mayıs Ortaokulu oldu. Turnuvada dereceye giren takımlara kupaları ve madalyaları törenle verildi. Şampiyon Batıköy Mimardan Armağan Ortaokulunu Müdürü İsmail Akgünoğlu, Okul Takımı Antrenörü Sedat Öztürk, Tepecik Ortaokulunu Bülent Taşkın ve Antrenörü Seçkin Deveci, Büyükçekmece İmamhatip Ortaokulunu Müdürü Ali Solmaz, Antrenör Özkan Durak ve Büyükçekmece 19 Mayıs Ortaokulunu Antrenörü Can Güleç, ile birlikte öğrenciler temsil etti. Turnuvada Sporculara kupaları ve madalyaları veren isimler ise, İsmail Hakkıoğlu, İmam Harundağ, Bülent Taşkın, Temel Eyüboğlu, ve Büyükçekmece Belediyesi Spor Müdürü Namık Yüksel oldu.

Okullar Milli Takımların bahçesi haline geldi

TFF, Türkiye Futbol Federasyonunun büyük titizlikle üzerinde durduğu 13 Yaş kategorisinde Türkiye’de birçok İlde düzenlenen turnuvalar ile Milli Takımlar Altyapılarına buralardan iyi sporcuların yetişmesi için yetkililer bu organizasyonları bir an olsun boş bırakmıyor. Zaman zaman Okullar arası ve bölgeler arası turnuvalar düzenleyerek Türk futbolunun sağlam temellere atılması için çaba harcayan TFF ve Okulların beden eğitimi öğretmenleri, bu zamana kadar yaptıkları işlerin karşılığını iyi sporcuları kulüplere kazandırarak göstermiş oldular. Futbolun bahçesi olanak gördükleri Okulları benimsediklerini söyleyen TFF yetkilileri, bu tür çalışmaların devam edeceği ve Türk futbolunun altyapılardan çok daha başarılı oyunculara sahip olacağını bu planlamanın devam edeceğini söylediler.

Büyük gün 25 Nisan

TFF’nin organize ettiği Büyükçekmece İlçesindeki sorumlular arasında yerlerini alan Tepecik Ortaokulunu adına Bülent Taşkın ve Seçkin Deveci, çalışmaların iyi bir ortamda devam ettiğini, ekilen tohumların yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladığını söylediler. Üç yıldan bu yana TFF’nin katkılarıyla futbolcu adaylarını bünyelerinde barındıran okullara malzeme desteğinde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu, okulların beğenisini kazandı. TFF’nin Ülker işbirliği ile gerçekleştirmiş olduğu bu programın saat gibi işlediğini söyleyen Taşkın ile Deveci, Milli Takımlara gidecek oyuncularının çok olduğunu bunları belirlemek adına 25 Nisan’da Baba Hakkı Stadında yapılacak olan seçmelerin çok daha renkli geçeceğini söylediler. Seçmekte zorlanacaklarına inandıkları Milli Takımlar gözetmenlerinin buradan çok sayıda oyuncuyu bünyelerine katmalarını beklediklerini dile getiren Taşkın ve Deveci, yapılan iyi işlerin karşılığını 25 Nisan’dan sonra alacaklarını söylediler.

Bu haber 1374 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 6232
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.201.121.213)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku