Reklam
Reklam
Reklam
-
Yalçın Koşukavak; Herkes kadar iddialıyız

Yalçın Koşukavak; Herkes kadar iddialıyız


Eklenme Tarihi : 4-5-2016
Yalçın Koşukavak; Herkes kadar iddialıyız

Yalçın Koşukavak; Herkes kadar iddialıyız

Spor toto 2. Lig Beyaz Grupta ligi Ümraniyespor’un ardından ikinci sırada tamamlayan İstanbulspor’da Play-Off maçları öncesi Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, gazetemize çok özel açıklamalarda bulundu. Play-Off ilk maçında Sarıyer ile deplasmanda oynayacaklarını, bunun kendileri için az da olsa bir avantaj olacağını söyleyen Teknik Direktör Koşukavak, Play-Off’ların favorisinin olmayacağını, ilk maçlarda alınacak neticelerin ikinci maçlara büyük katkı sunacağını düşündüğünü söyledi. Herkes kadar şanslarının olduğunu söyleyen Yalçın Koşukavak, ilk maçların bir buçuk maç gibi olduğunu alınacak neticelerin ikinci maçlarda daha etkili olacağını düşündüğünü söyledi. 71 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan İstanbulspor’u buralara bu oyuncu kadrosunun getirdiğini söyleyen Yalçın Koşukavak, yine bu oyuncu kadrosu ile başarılı olmak için yola çıktıklarını söylemeden geçemedi. Sarıyer maçı ile birlikte PTT Birinci Lig için yol almak istediklerini söyleyen Koşukavak, camia olarak tek yürek olduklarını ve bu önemli maça konsantre olmaya çalıştıklarını söyledi.

Play-Off’arın Favorisi olmaz

İstanbulspor Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, gazetemize yaptığı önemli açıklamaların da şu sözlerine yer verdi, “Play-Off çok zordur aslında. Bütün ince detayları hesap etmeniz lazım. Statü gereği deplasmanda oynamamızın nedeni de ligi ikinci sırada bitirdiğimizdendir. Play-Off’ların favorisi olmaz. Bu maçlar iki maç üzerinden değerlendirilir o yüzden favoridir, favori değildir demek çok doğru olmaz. Eğer favori söyleyecekseniz ligin puantajı kimin favori olduğunu açık açık gösteriyor. Ligi 71 puanla bitirmiş bir İstanbulspor var. En yakın rakiplerinden Bandırmaspor’un 11 Hacettepespor ve Sarıyer’in 16 puan önünde yer alarak ligi tamamladı. Play-Off grubunda 11 ila 16 puan fark yapan bir takım olarak bunu söylüyorum onun için bugünün şartlarında favori olmaz ve puanlar sıfırlandı ve her takım aynı yansa sahiptir. Maçın onanacağı günün Ambiyansı, o günkü şartlar ve o günkü ruh haliniz neticeyi belirler. Aslında birinci maçta ikinci maçın yarısı oynanır. İlk maçlar her zaman bir buçuk maç sayılır. Önce Perşembe günü Sarıyer’de 9 Mayıs’ta da kendi sahamızda oynayacağımız ikinci maç var. İnşallah ilk maçta turu geçecek neticeyi alır ikinci maç sonunda da turu geçmiş bir İstanbulspor izlettirme imkânı buluruz. İkinci maçlar için konuşmak çok erken olduğundan tamamen Sarıyer ile oynayacağımız maça konsantre olmamız gerektiğini belirmek isterim. Bu maçı geçtiğimizde diğer maçla ilgili gerekli konuşmaları yapar değerlendirmeyi de o zaman paylaşmış oluruz. Biz bu tim maçlara çok daha iyi konsantre oluyoruz. Play-Off maçlarında herkes ne kadar iddialıysa İstanbulspor’da bir o kadar iddialıdır. Herkesin şansı bugün için eşittir. Oynanan maçlarda kimin haklı olduğu kimin bu işe daha çok gönül verdiğini alınacak neticelerle hep birlikte göreceğiz. İnşallah bizim isteğimiz güzelliklerle maçlar tamamlanır ve başarıyı da camiamızla birlikte tek yüreklilik içerisinde kutlarız. Kadromuz oldukça genç oyunculardan kurulu fakat 23 galibiyet alan ve 71 puan toplayan oyuncularımız bugün burada gördüğünüz oyunculardır. Bu saatten sonra mazeret üretmenin doğru olmayacağını düşünüyorum. Buralara bu oyuncu kadrosuyla gelmişsek, bundan sonra da kalan maçlara aynı kadro ile devam edeceğiz. Ben onlara her zamanki gibi sonuna kadar güveniyor zoru başaracaklarına da inanıyorum. Arzulanan galibiyetleri alarak bizlerden beklenen başarıyı camiamıza tattırmış oluruz” dedi. 

Bu haber 1572 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10626
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.174.43.27)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku