Reklam
Reklam
Reklam
-
İstanbul Sinopspor’dan Büyük atılım.

İstanbul Sinopspor’dan Büyük atılım.


Eklenme Tarihi : 6-5-2016
   İstanbul Sinopspor’dan Büyük atılım.

İstanbul Sinopspor’dan Büyük atılım.

Küçükçekmece’nin Süper Amatör Lig takımlarından İstanbul Sinopspor, tesisleşme adına önemli adımlar attı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan İstanbul Sinopspor Kulüp Başkan Ramazan Aşçı; İçerisinde oyuncunun yemesinden içmesine, gelişimine kadar tüm ihtiyaçlarının olduğu akademik planlamayı hayata geçirmek adına gereken yatırımı yapmak için kolları sıvadık” dedi. 12 Yıldır İstanbul Sinopspor kulübü bünyesi içinde yöneticilik ve kulüp Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Ramazan Aşçı, İstanbul Sinopspor ile ilgili çok özel açıklamalarda bulundu. Gelecekle ilgili planlarını dile getiren Aşçı, Türkiye ve Küçükçekmece’de olmayan projelere imza atacaklarını, öncelikli görevlerinin alt yapıyı zenginleştirmek, kulübe tesis kazandırmak, ardından kulübü akademik hale getirmek olduğunu kaydetti.

Yola Memleket sevdalılarıyla çıktık

Kulüp Başkanı Ramazan Aşçı, sözlerine şöyle devam etti, “İstanbul’da 400 Bin Sinop’lu ikamet etmektedir. Sinop’a ve Sinop’luya sahip çıkacak memleket aşkı ile sevdasını bu güzel insanlarla paylaşacak bir yönetim kurulu oluşturduk. Yönetimde SİNDEF, SİAD Genel Başkanları, Meclis üyeleri ve spor adamlarını içerisinde bulunduğu hemşerilerimizden oluşan bir yönetici kadrosu kurduk. Öncelikli amacımız kulübe modern bir tesis kazandırmak. Bunun için düğmeye bastık. Tesis kazandırdıktan sonra alt yapıyı zenginleştirmek istiyoruz. Bunları düşünürken ligdeki yarışı da bırakmayacağız. Şampiyon olmak için çok iddialı konuşmuyoruz ama adım adım yol alacağımızı da herkesin bilmesini isterim. İmkanlarımız doğrultusunda belki de hedefimiz Bölgesel Amatör Lig olacak neden böyle bir hedefi kendimize göstermeyelim. Bu yolda ilerleyen takımlardan ne farkımız var ki” dedi.

Akademik bir kulüp olmak için kolları sıvadık

Başkan Ramazan Aşçı, İstanbul Sinopspor’u bu liglerde en çok konuşulur kulübü haline getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini söyledi. Akademik bir kulüp olma adına önemli adımlar atacaklarını söyleyen Aşçı, “Uzun vadedeki plan ve projelerimizde alt yapısı zenginleşmiş genç ve dinamik jenerasyon ile Bölgesel Amatör Lig’de akademik bir kulüp olmayı hedefliyoruz. Bu dediğimiz bir anda yapılacak işler değil. Programımızı zamana yayıp 2-3 yıl içerisinde kulübümüzü bu noktaya taşımak istiyoruz. Tüm bunlar hayata geçtiğinde en az 10 akademi mezunu eğitimli hocalar nezaretinde oyuncu seçerek altyapısı güçlü bir İstanbul Sinopspor kurmayı planlıyoruz. Bunun akabinde de oluşan kadronun camiayı iyi yerlere taşıma adına gerekli atılımları yapmasını sağlamaya gayret göstereceğiz.

Tek yetkili Hamdi Demirkol’dur

Aşçı, “Yeni Futbol sezonunda deneyim ve tecrübe sahibi olan kulübümüzün de eski Futbolcusu halen Futbol Direktörlüğü görevini başarıyla sürdüren Hamdi Demirkol kardeşimizi tam yetkili olarak göreve getirmiş bulunmaktayız. Kulübümüze büyük emek veren ve özveri ile görevini layığı ile yapan Altay Onar’an hocamız ile de önümüzdeki sezon davam edeceğiz. Yönetim kurulumuzla geçtiğimiz hafta içi bir toplantı yaparak Futbolcu izleme komisyonu kurduk bu komisyon raporları doğrultusunda takviye yaparak lige start vereceğiz.

Şartları olumlu hale getirmek zorundayız

Başkan Ramazan Aşçı, tesis konusunda ise şu sözlerini sarf etti. “Tesisleşme konusunda Kulüplerden verim alabilmek istiyorsak şartları daha olumlu hale getirmeliyiz. Bunun başında da tesis geliyor. İstanbul ve Küçükçekmece ilçesinde olmayan bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Şu anda Halkalı Çamlık da bulunan tesislerimiz 400 metre kare üzerine 2 katlı 30 kişilik yatakhane, yemekhanesi, Sağlık odası, yönetim odası ve 365 gün hizmet verecek kapalı Halı sahasının mevcut olduğu tesislerimizin yapımına bir hafta sonra başlayacağız. Biz önce kendimize tesis yapmayı, daha sonra akademi kurmayı arzu ediyoruz. Yani oyuncunun yemesinden içmesine, gelişimine, okul ihtiyaçlarının bir kısmına kadar en dibe kadar eğilmeyi planlıyoruz. Bu alanda da çalışmalarımıza gerekli startı verdi.

Temel Karadeniz’e teşekkür

Başkan Ramazan Aşçı, konuşmasını şu sözlerle bağladı. “Her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Küçükçekemce Belediye Başkanımız Temel Karadeniz her konuda olduğu gibi bu konuda da bizler büyük destek verdiler. Camiamızın yanında olduğunu gösteren desteğini bizlerden eksik etmeyen Başkanımız Karadeniz’e ve ekip arkadaşlarına kulübüm ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımızın felsefesi ve düşüncesi doğrultusunda Satranç, Masa Tenisi, Okçuluk, Bayan Futsal ve Atletizm sporlarının mevcut olacağı 1000 sporcu öğrencinin eğitim yapabileceği spor Akademisi oluşturacağız. İstanbul Sinopspor olarak geleceğimize ve yarınlarımıza umutla bakacağımız sağlıklı nesiler yetiştirmek amacı ile yönetici arkadaşlarımızla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.

Türkiye’de amatöre bakış yetersiz

Amatör spor kulüpleri kendi yağıyla kavruluyorlar. Bu, Türkiye genelinde de böyle. Hemen hemen bütün takımların altyapısı var. Ama çoğu kulüp bu çocuklara hiçbir şey katamıyor. Ne eğitim ne de başka bir şeyde. Küçükçekmece de müthiş bir potansiyel var. Biz var olan bu potansiyeli değerlendiremiyoruz. Küçükçekmece ilçemiz sınırlarımız içinde 4 tane Üniversite var bu Üniversite öğrencilerinden yararlanmak istiyoruz, nasıl mı ? öncelikle bu Üniversite okulları ile diyaloga girerek buradaki yetenekli sporcuları kulübümüze kazandırmak. Üniversiteler’den alacağımız sporcular hem kalacak yerini çözmüş olacağız hem onların bütçelerine katkımız olacak. Üniversiteden alacağımız Öğrenci kardeşlerimiz 13 ve 15 yaş altyapıda spor eğimi gören sporcularımıza branşlar konusunda ders vererek onlara katkı sağlayacaklarına inanıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber 1164 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 9900
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.179.0)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku