Reklam
Reklam
Reklam
-
Tesettür’lü Futsallılar, sahne aldı

Tesettür’lü Futsallılar, sahne aldı


Eklenme Tarihi : 7-5-2016
Tesettür’lü Futsallılar, sahne aldı

Tesettür’lü Futsallılar, sahne aldı

Küçükçekmece Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yine bir ilke imza atarak Bayan Futsal takımı kurdu. 2015-2016 Eğitim ve öğretim yılında Okullarda eğitimlerini sürdüren Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Küçükçekmece ilçesinde yine bir ilklere imza atarak Bayan Futsal takımı kurdu. 320 kız öğrenci Beden Eğitim hocalar nezaretinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Tesettürlü Bayan Futsal takım oyuncuları, oynadıkları futbol ile dikkatleri üzerlerinde toplamasını bildiler. Öğrenciler arasında yapılan Futsal turnuvasının başlama vuruşunu Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü aynı zamanda İstanbul Sinopspor Kulüp Başkanı olan Ramazan Aşçı yaptı.

Küçükçekmece’de bir ilki gerçekleştirdik

Turnuvanın başlama vuruşunu gerçekleştiren Güneş Park evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ramazan Aşçı, “Futsal Takımız, Küçükçekmece’de bir ilk olma özelliğine sahip. Futsala meraklı genç kızlarımızı spora kazandırmak, spor akademilerine hazırlamak maksadıyla bu takımı kurduk. Bir ilki başarmanın heyecanını yaşıyoruz. 20 öğrenci ile başlayan çalışmalarımız, Beden eğitimi hocalarımız nezaretinde 3 ayda 320 kız öğrenciye ulaştı. Doğrusu futbolu bu kadar seveceklerini ve ilgi göstereceklerini bilemiyorduk” dedi. Okul Müdürü Aşçı, “Bu çalışmanın çok verimli olduğu kanaatindeyim. İmam Hatip Lisesi olarak sadece Dini eğitim vermiyoruz. Her genç gibi kültürde ve sanatta olduğu gibi spor faaliyetlerinde de bulunarak spor yapmalarına imkanlar sağlıyoruz. Kapalı aile toplumunda büyüyen imam hatip lisesi öğrencilerinin spor yapabilmeleri amacıyla kurulan Bayan Futsal takımının çok güzel örnekler var. Uluslararası Basketbol Federasyonu´na (FIBA) türbanlı basket oynamayı kabul ettiren ABD´de yaşayan Bosnalı basketçi Indira Kaljo, bu örneklerden sadece biri. Öğrencilerimiz bu oluşumdan ve durumdan çok memnun. Bu öğrencilerimizin kültür birikimlerini arttırmak için bu konuda da çalışmalar yapılıyor. Futsal oynayabilecek kız öğrencilerimizin derslerinde daha verimli olduklarını gözlemliyoruz. Umarım Türkiye’ye örnek bir takım oluruz ve bunun patentini de Küçükçekmece İlçesi almış olur” dedi.

 

 

Bu haber 1323 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7962
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.171.183.163)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku