Reklam
Reklam
Reklam
-
16 Mayıs Koşusu, renkli geçti

16 Mayıs Koşusu, renkli geçti


Eklenme Tarihi : 19-5-2016
16 Mayıs Koşusu, renkli geçti

16 Mayıs Koşusu, renkli geçti

İASKF tarafından düzenlemekte olan geleneksel ATATÜRK YOL KOŞUSU’nun 36.sı her yıl olduğu gibi bu yıl da Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı gün olan 16 Mayıs tarihinde Gülhane Parkı’nda yapıldı.

 

Federasyonun kurucularından Kemal Bektaş tarafından ilk olarak 1978 yılında organize edilen koşuya, öğrencilerin yanı sıra büyük ve genç yaş sporcular da koşuya iştirak ettiler. Başta TFF İcra Kurulu Üyesi, İASKF ve TASKK Genel Başkanı, Ali Düşmez olmak üzere, Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Deniztoker, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Futbol Saha Komiserleri Dernek Başkanı Ali Osman Özgül, Fatih Belediye Başkanlığı temsilcileri katıldılar. Federasyonun Kurucularından ve Onur Kurulu Üyesi Kemal Bektaş, bu anlamlı günde yarışa iştirak eden yöneticileri ve sporcuları yalnız bırakmadı.

Açılış konuşması, Tanrıyaşükür’den

Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği koşu toplam 4 kategoride yapıldı. Yarışmalar sonunda dereceye girenler ödüllerini almadan önce Genel Sekreter Ali Tanrıyaşükür tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ardından Onur Kurulu Üyesi ve Federasyonun Kurucularından Kemal Bektaş bir konuşma yaparak Genel Başkan Ali Düşmez’e hediye takdim etti. Federasyonun kurucu üyelerinden, Onur Kurulu Üyesi ve koşunun mimarı Kemal Bektaş, yaptığı konuşmada günün anlam ve önemini belirtirken Ulu Önder Atatürk ve kurtuluş mücadelemizden bahsederek gençlere ve sporculara bu günün ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Düşmez; Katılımcılara teşekkür ediyorum

“Her şeyden önce katılan tüm sporcu, antrenör ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yalnızca futbolun değil, amatör branşlarda faaliyet gösteren tüm spor dallarının federasyonudur. Koşumuzu gerçekleştirirken aynı zamanda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlamış oluyoruz. Bu organizasyona katkılarını esirgemeyen başta Fatih Belediye Başkanlığına, Atletizm Federasyonuna ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğüne ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Bu günün önemli bir gün olduğunu ve Türk gençliğinin önemsemesi gerektiğinin altını çizen Ali Düşmez, büyük önder Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesi için yola çıktığı bu noktadan yapılan etkinliğin o günün anısını yaşatmak adına önemli olduğunu da vurguladı. Bu tarz organizasyon ve spor etkinlikleri ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın önemine de değinen Düşmez, sporun özellikle atletizmin gençlerimiz için büyük faydalarından bahsetti.

Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Bu senede her yıl olduğu gibi katılanlara sertifika ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Dereceye girenlere ise ödülleri olan yarım ve çeyrek altınlar takdim edildi. Tamamen amatör spor ruhuna ve Fair-Play anlayışına hitap eden bu organizasyona her yıl olduğu gibi katılan protokol üyeleri, sporcu, antrenör, basın mensubu ve tüm katılımcılara teşekkür edildi.

Bu haber 979 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3591
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku