Reklam
Reklam
Reklam
-
Kulüpler Birliği Albatros’ta toplandı

Kulüpler Birliği Albatros’ta toplandı


Eklenme Tarihi : 19-5-2016
Kulüpler Birliği Albatros’ta toplandı

Kulüpler Birliği Albatros’ta toplandı

Büyükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğinin yeni Başkanı Hasan Akkuş, yeni yönetimi ile birlikte önceki akşam Albatros Restaurant’ta Büyükçekmece İlçesinin Amatör Spor Kulüplerinin Baykanları ile bir araya geldi. Tüm Kulüplerin Başkanlarının hazır bulunduğu toplantıya bir tek Karaağaçspor kulübü iştirak edemedi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün de katılması beklenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile yapılan toplantının uzamasından dolayı katılamadığı bildirildi.

Sporda da dünya kenti olacağız

Toplantıda ilk konuşmayı Büyükçekmece Amatör Spor kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Hasan Akkuş yaptı. Kulüpler Birliğinin çiçeği burnunda yeni başkanı Hasan Akkuş, yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi, “İnşallah bundan sonra sık sık birlikte olup, birlikteliğimizi bu anlamda güçlendirmiş olacağız. Yönetim Kurulumuz ve Kulüplerimizin Baykanlarıyla birlikte alacağımız kararlarla sorunları çözüm aşamasına getirmeye gayret edeceğiz. Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün’ün Büyükçekmece’yi kültür ve sanatta olduğu gibi sporda da hedefini dünya kenti olarak belirlediğini biliyoruz. Bu anlamda sportif atılımlardan sık sık söz ettireceğiz. Buradaki kulüp başkanları, yöneticileri ve Belediyemizin Spor komisyonu ile birlikte biz bu geminin asıl yönetimi olacağız. Büyükçekmece’de Spor’un diğer branşlarına da bu vesileyle büyük bir eğilim göstereceğiz. Bunu yaparken de başarıyı kendimize en büyük hedeflerden biri olarak seçeceğiz. Birlik ve beraberliğimizin başarılı olmakta ne kadar büyük bir etken olacağını bundan sonra sık sık bir araya gelerek bunu herkese göstermiş olacağız. Kulüplerimizin sportif başarılarının yanı sıra sıkıntılı dönemleri de geride bırakmaları adına çalışmalar yaparak bunu hayata geçirmek için zaman harcayacağız. İnşallah bu zaman çerçevesindeki birlikteliğimiz daha sağlam temellere atılmış olur. Büyükçekmece’de Sporun kültür ve sanat kadar ön planda olmasını sağlamak için mücadele vereceğiz.

Akgün’ü Şahin temsil etti

Toplantıya yoğun programından dolayı katılamayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü Belediye Başkan Vekili Ahmet Şahin temsil etti. Büyükçekmece Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Şahin, Bölgemiz Kulüpleriyle yapılan yemekli toplantıda şu sözlerine yer verdi, “Büyükçekmece’mizi sporda temsil eden herkesi bir arada görmek inanın beni çok memnun etti. Belediye Bakanımız Sayın Dr. Hasan Akgün’ün Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile olan programının uzamasından dolayı toplantıya katılamadığı belirtmesinden dolayı sizlere Başkanımızı temsilen ben aranızda bulunacağım. Sizler sporu en iyi bilenleri ve uzmanlarısınız. Bu manada bizlerde Belediye olarak bu güzel ortama neler katabiliriz onun için buradayız. Bu güne kadar sporda başarılı olmamızdaki temel sebeplerden biri de sporu en iyi bilenlerinizin bir arada olmasından kaynaklanmıştır. Bugün en altta olan kulübümüzden, en üst kulübüne kadar Büyükçekmece ilçesi olarak hakikaten çok başarılıyız. Bugün Türkiye Basketbol Birinci Ligindeki Basketbol takımımız, Spor Toto 2. Ligde mücadele eden Büyükçekmece Tepecikspor’umuz ve Amatör Branşlarda mücadele eden diğer kulüplerimizin başarıları bizleri onurlandırıyor ve spor kenti olmamızda önümüzü açan unsurlar oluyor. Bundan böyle Büyükçekmece’deki sportif faaliyetlerin daha üst seviyelere gelmesi ve başarılı olunması için çaba gösterecek olan ekip bugün bu masanın etrafındadır. Bu birlikteliğinizi her daim korumak için bizler de Belediye olarak üzerimize düşen görevleri her zaman olduğu gibi yerine getirmek için çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu toplantı bir tanışma toplantısı gibi oldu fakat ikinci toplantı hiçbir şekilde ertelenmeden yapılarak tüm sorunları rapor halinde masaya yatırıp çözüm aşamasında neler yapılabiliri tartışacağız. Bir sonraki toplantıya Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün’de bizzat katılarak sorunlara beraberinde çözümler üretme aşamasında projelendirmek gayreti içerisinde olacaktır” dedi.

Bu haber 1172 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5979
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.92.28.84)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku