Reklam
Reklam
Reklam
-
Spor Kulübünü şok eden tebligat

Spor Kulübünü şok eden tebligat


Eklenme Tarihi : 25-5-2016
Spor Kulübünü şok eden tebligat

Spor Kulübünü şok eden tebligat

500 sporcusu bulunan ve 9 kategoride liglere katılan Alibeyköy Parsellerspor, Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü’nden gelen tebligat ile şok oldu. 1976 yılında kurulan ve 1995 yılında Amatör Liglere katılan Alibeyköy Parseller Spor Kulübünün, Cengiz Topel Caddesindeki Kulüp Tesislerine ’haksız işgal’ gerekçesi ile yıkım kararı çıktı.Akşemsettin Mahallesi, Cengiz Topel Caddesinde bulunan 148 ada, 1 parsel sayılı 4135 m2 alanlı Kültür Tesisi Arası olarak görülen ve 40 yıldır Parsellerspor’un kullandığı ve kira ödediği Silahtar Abdullah Vakfı’na ait arsanın, 2012-2014 yılları arasında 95 bin TL olan işgal tazminatının ödenmediğini gerekçe gösteren Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, hem kanuni faizi istedi hem de tesisin 25 Mayıs Çarşamba gününe kadar tahliye edilerek anahtarıyla birlikte teslim edilmesini istedi.

Mahkemeye başvurdular

Eyüp ilçesinin en fazla sayıda sporcusu bulunan Kulübe gelen bu tebligat semte halkında büyük bir tepkiye sebep oldu. 500 sporcunun dışarı atılamayacağını ifade eden Kulüp yetkilileri, yürütmeyi durdurmak için mahkemeye başvurdular.

Eyüp Park’a mı bırakılacak?

Akşemsettin Mahallesinde Çarşamba günü büyük bir yürüyüş planlayan mahalle halkı, Eyüp Kaymakamlığına ve İstanbul Valiliğine konuyu iletmeyi planlıyorlar. Tesisin Eyüp Park’a kiralanacağını ileri süren Mahalle halkı ise Vakıflar 1.Bölge Müdürlüğü’nün bu kararına oldukça tepkili. Sadece Parsellerspor’un değil, birçok takımın kullandığı tesiste resmi Amatör Lig maçlarının yapıldığını söyleyen halk, yıkım kararına karşı çıkacaklarını ve Kulübün kanuni haklarını birlikte savunacaklarını söylediler.

Yıkılırsa AMATEM yapılsın!

İstanbul’un Sarıyer’den sonra depreme en dayanıklı bölgesi olan Parseller’de bulunan arazinin bir kısmında Eyüp Belediyesi söz sahibi olurken, 4135 m2 alanlı arsanın diğer sahipleri de Silahtar Abdullah Vakfı ve Milli Emlak Müdürlüğü. Kentsel Dönüşüme giren bölgede yer alan tesis, 20 metre yanından tramvay geçecek olması ve Vialand gibi birçok yerin yapılmasıyla birlikte değerini 10 misli arttırmıştı. Çoğunluğu göçmenler ve Kars ve Ardahan illerinden göç eden vatandaşların ilk olarak yerleştiği bölgede 20 hane bulunurken kurulan Parseller Spor Kulübü, Eyüp Belediyesi eski Başkanı SHP’li Kadir Akpınar’ın zamanında tesise kavuşmuş ancak RP’li ve sonra AK Partili Ahmet Genç’in Belediye Başkanlığı zamanında ’Alibeyköy ilçe olacak, sizin yeriniz de Hükümet Konağı olacak’ sözüyle şimdi bulunduğu yere indirilmişti. Gelinen noktada ne Alibeyköy İlçe oldu ne de Hükümet Konağı yapıldı. Parsellerspor’un ilk kullandığı arazi de trilyonlar karşılığında Eyüp Belediyesi tarafından Eyüp Park’a satıldı ve rezidans yapıldı. Sem sakinleri ısrarla Eyüp Park’ın açık oto parkı olmadığını dile getirip sahanın bu nedenle Eyüp Park’a kiralanacağını iddia ederken, geçtiğimiz yıl tesislere gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, sahanın durumunun korunacağı sözünü vermişti. Sahanın yerine ilerleyen yıllarda bir hastane düşünüldüğünü de ifade eden Başkan Aydın’a bir vatandaş, "Hastane olursa AMATEM (Alkol ve madde kullanım bozukluğu olanların ilk başvurdukları merkez) yapılsın zira tesis yıkılırsa en fazla buna ihtiyaç olacak" demişti.

 Başarılarıyla bilinen bir Kulüp

100 bin nüfusu ile Eyüp’ün en büyük mahallesi olan Akşemsettin ile Çırçır ve Karadolap mahallesinden çok sayıda sporcusu bulunan Parseller Spor Kulübü, İstanbul Süper Amatör Lig’de şampiyonluğa oynuyor, 20 yılda bilhassa alt yapılarda sayısız lig ve grup birincilikleri elde ederken, bünyesinden yetişen 24 futbolcu da Profesyonel Liglerde mücadele ediyor.

kaynak. Amatörlig.net.com

 

Bu haber 1322 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1549
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku