Reklam
Reklam
Reklam
-
Akgün Duru; Silivrispor sahipsiz değildir

Akgün Duru; Silivrispor sahipsiz değildir


Eklenme Tarihi : 27-5-2016
Akgün Duru; Silivrispor sahipsiz değildir

Akgün Duru; Silivrispor sahipsiz değildir

Bir dönem Silivrispor’un Kulüp Başkanlığını yapan ve başarılı sezonlar geçirerek takıma ivme kazandıran Akgün Duru, yaptığı yazılı açıklama ile Silivri’li sporseverlerin gönüllerini okşadı. Silivrispor’un satılık bir mal olmadığını, sahipsiz kalmayacağını hatırlatmak için böyle bir açıklama yapma gereği duyduğunu söyledi. Silivrispor gibi büyük bir camianın ayakta kalabilmesi için arayışlar içerisinde olduğuna dikkat çeken Akgün Duru, kulübe sahip çıkan ve borçlarını ödeme sözü veren başkan adayının doğru işler yapması için kendilerinin de ellerini tayın altına koyma zorunluluğu hissettiğini söyledi. neticesinde kazananın Silivrispor olması için camiadan bir an olsun kopmayan Duru, şu açıklamayı yaptı. “Bir süredir Silivri gündemini çok ciddi bir şekilde meşgul eden Silivrispor yeni yönetim konusunu kendimce değerlendirip siz kıymetli basın mensupları aracılığıyla halkımızla paylaşmak istedim. Bilindiği gibi 5 Haziranda görev süresi bitecek olan Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İhsan Atun, gelecek dönemle ilgili adaylık düşünmediğini açıkladı ve doğal olarak camia yeni yönetimini oluşturma yönünde bir hareketlenme yaşadı. Bu süreçte Silivri dışından bir iş adamı kulüp başkanlığına aday olabileceğini açıklayıp bazı vaadlerde bulundu. Şu andaki yönetici arkadaşlarımızdan bir kısmı bu beyefendi ile birkaç ön görüşme yaptıktan sonra Sn. Belediye Başkanımız, meclis üyelerimiz, eski kulüp başkanlarımız ve taraftar temsilcimizle tanıştırılmak üzere bir toplantı tertip edildi. Ben de bu davet üzerine toplantıya katıldım. İstedim ki kulübe başkan adaylığında bulunan kişiyi kendimce tanıyıp gerektiğinde kulüp menfaatleri doğrultusunda fikir beyan edebileyim. Toplantının içeriğini, Belediye Başkanımız ve katılımcı diğer arkadaşlarımın hoşgörüsüne sığınarak Silivri Halkıyla paylaşmak istiyorum. Paylaşım nedenim ise maalesef bu konuyla ilgili çıkan ve gerçeği yansıtmayan bir takım iddialar. Bu toplantıda Silivrisporun satıldığı, bu konuda pazarlıkların yapıldığı söylentileri bu açıklamamı zorunlu kıldı. Gerçek şu ki: Bizler kulüp başkanlığına aday olan beyefendi ile tanıştık, kulübe neden talip olduğunu sorduk ve kırmızı çizgilerimizi kendisine ilettik. Neydi bu çizgilerimiz: (1) Yönetim Çoğunluğu kesinlikle Silivri’de oturan ve herkesin bildiği yerel isimlerden oluşacak (2) Talip olan beyefendinin ödemeyi taahhüt ettiği tüm borçlar, Genel Kuruldan Önce hatta bir iki gün içinde ilgili kurumlara ( 1.5 milyon TL civarı) yatırılıp, makbuzlar kamuoyu ile paylaşılacak (3) İlgili şahıs, kulübe yaptığı tüm ödemeleri gelecekte kesinlikle geri istemeyecek ve kulübe bağış yapacak. 

İşte Belediye Başkanımızın ve tüm katılımcıların ilgili toplantıda dile getirdikleri konular bunlardı. Tabi ki son söz bu kulübün gerçek sahibi delegeler tarafından Genel Kurulda söylenecektir. Sonuç olarak Silivrispor asla sahipsiz değildir. Yönetime talip olan beyefendinin bu istekler doğrultusunda göstereceği samimiyet ve eylemler hepimiz için önemlidir. Söylemler Eylemlere dönüşmediğinde, Belediye Başkanımızın da ilgili toplantıda söylediği gibi, kulüp altmış yıllık geleneğini sürdürerek yine kendi içinden yöneticilerini seçecektir. Kimsenin endişesi olmasın.

Kamuoyuna en derin saygılarımla. Akgün Duru, Silivrispor Eski Kulüp Başkanı

 

Bu haber 1070 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4747
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.226.251.205)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku