Reklam
Reklam
Reklam
-
Dönmez’in hedefleri büyük

Dönmez’in hedefleri büyük


Eklenme Tarihi : 6-6-2016
   Dönmez’in hedefleri büyük

Dönmez’in hedefleri büyük

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul ile Arnavutköy Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanlığına getirilen Ömerlispor Kulüp Başkanı Vedat Dönmez, Gerçek Radyo 96.0’da “İbrahim Keskin İle Spor’a Keskin Bakış” programına konuk oldu ve bu güzel programda çok önemli açıklamalarda bulundu. Gazetemistanbul Spor Müdürü İbrahim Keskin’in sorularını yanıtlayan Vedat Dönmez’in hedefleri her geçen gün biraz daha artıyor. Bu sezon büyük hedeflerle yola çıkacaklarını ve Kulüpler Birliği olarak eksiklerin giderilmesi adına elinden geleni yönetim kurulu ile birlikte yaparak Arnavutköy’de Amatör Spor Kulüplerine gerekli desteği sunmak için bir dizi çalışmalar içerisinde olacaklarını söyleyen Başkan Vedat Dönmez, yeni yapılanma için Ramazan ayı içerisinde yapılacak İftar programı ile birlikte startı vereceklerini söyledi. Spor Müdürümüz İbrahim Keskin Sordu, Arnavutköy Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Vedat Dönmez cevapladı.

İbrahim Keskin; Yıllardır Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğinde Başkan yardımcılığı yaptınız ve bu derneğin kurucuları arasında yer aldınız. Yeni oluşumla Arnavutköy Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanlığına seçilerek yeni bir sayfa açtınız. Buradan Arnavutköy kulüplerine ne gibi destekler veya katkılar sunacaksınız?.

Vedat Dönmez; Bilindiği üzere Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği kurucuları arasında yerimizi aldık ve Çatalca’dan ayrılarak Arnavutköy Belediyesine bağlanmamıza rağmen buradaki görevim düne kadar devam etti. Benim Çatalca’ya olan bir bağlılığım vardı ve oradan bir türlü kopamamıştım. Bugün Arnavutköy Belediyesine bağlı olduğumuzdan konum itibarı ile buradaki birlikteliğe destek olmamız gerektiğini çok iyi biliyordum. Yapılan genel kurul ile Arnavutköy Amatör Spor Kulüpleri Başkanları ve yöneticileri beni Birliğin başında görmek istediler. Bende buna sıcak baktım ve birliktelik olduğunda benim burada görev alabileceğimi kendilerine sundum. Ben burada asla görevi kendi adıma üstlenmedim. Bizimle birlikte bu ilçede mücadele eden 10 kulübün aldığı kararla burada olacağımı kendilerine ilettim. Buna makul bir yaklaşım gösteren Amatör Spor Kulüplerinin başkan, yönetici ve taraftarlarına teşekkür ediyorum. Bu görevi en iyi şekilde oluşturulan ekip ile birlikte yaparak Arnavutköy’e birçok yenilikleri getirmeye gayret edeceğiz. Evet, yeni bir sayfa açtık fakat bu beyaz sayfaları karalamadan güzel hizmetlerle doldurmak için burayım. Benim kendi başıma bir iş yapmayacağımı herkes çok iyi biliyor. Bunun adı birlik ise, tüm kararları birlik yönetimi ile birlikte alıp hayata geçireceğiz. Burada kazanan Arnavutköy Kulüpleri olacak ve bununla ilgili gerekeni de yapmaya gayret göstereceğiz. Kulüpler Birliğinin gücünü her kulüp hissedecek ve bunu yaşayacak.

İbrahim Keskin; Kulüpler birliğinin ne gibi yaptırımları olur ve Belediyeden Kulüplere gerekli desteğin sağlanması için nasıl bir girişim yapılabilir?

Vedat Dönmez; Kulüpler birliği adı üstünde bir güç olacak ve ilçede adını en iyi şekilde duyurmak için çaba gösterecektir. Burada birliğin farkı nasıl ortaya çıkar, ihtiyaçları bireysel olarak değil birlik olarak yaparsanız bunu mülki amirler ciddiye alır ve gerekli desteği sunmak için çaba gösterirler. Bireysel anlamda kulüpler Belediyeden nasıl destek alır onu herkes çok iyi biliyor. Hani bir atasözü var ya, “Bir elin Nesi, İki Elin Sesi Var”, bunu atalarımız boşuna söylememiş. Arnavutköy’de faal anlamda bulunan 10 kulüp var ve bu kulüplerin hepsinin irili ufaklı sorunları var mutlaka. Bu sorunlara kökten bir çözüm getiremesek bile en azından rahatlamak adına eksiklerini asgariye indirecek destekleri almalarını sağlayabiliriz. Birlikte davrandığımız zaman buradaki başarı grafiği de bir anlamda üst seviyelere gelir. Arnavutköy Belediye Başkanlığının Kulüplerimize vereceği destekler mutlaka olacaktır. Bunu şu ana kadar zaten Sayın Haşım Baltacı‘dan alıyorduk. Bize bu ana kadar verdiği desteğin üzerinde neler yapabilir onu görüşme fırsatı bulabiliriz ama Bunu bir bir giderek değil, birlikte hareket ederek alabiliriz. Belediye Başkanımız Haşım Baltacı, 10 kulüp yönetimini tik tek kabul eder onlara tek tek sorunlarını çözmek için söz verirse kendisi de bunun altından kalkamaz. O da bunun farkında olduğu için biz Birlik olarak gidip ortak isteğimizi ona sunduğumuzda çözüm aşamasında büyük katkı sunabilir. Bireysel anlamda giden herkes eli boş dönebilir ve güzellikleri de yaşama şansı olmayabilir.

İbrahim Keskin; İstanbul’da örnek aldığınız kulüpler birliği var mı?. Bu birliği sizde örnek almak için ne gibi çalışmalar yapmayı planlıyormusunuz?.

Vedat Dönmez; Bu güzel bir soru ve bunu da yanıtlamaktan büyük keyif alacağım. Örnek almak adına Küçükçekmece, Fatih, Şişli, Beşiktaş, Silivri ve bununla ilgili birçok birliğin adını verebilirim ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Arnavutköy Belediye Başkanlığımız, bu saydığım İlçelerin Belediyeleri kadar kulüplerin yanında olduğunu göstermiştir. Bu yeterli mi diye sorarsanız tabi ki yeterli değildir. Olması gerekenleri biz bir dosya halinde Belediye Başkanımız Sayın Haşım Baltacı’ya sunacağız ve bu dosyanın büyük bir bölümünü öyle inanıyorum ki yerine getirecektir. Biz Birlik olarak önceliğimiz Arnavutköy’deki gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzat tutmak için çaba göstereceğiz. Bu oluşuma Belediyemizin de destek olacağını arzuluyorum. Kaymakamlığımızın ve Emniyet Müdürlüğünün de bu yaklaşıma gerekli hassasiyeti göstereceğini tahmin ediyorum. Bir gün bir birlik başkanı da örnek aldığınız birlikler var mı sorusuna, başta Arnavutköy’ü örnek gösterecektir ve buradaki yapılanmayla diğer İlçelerdeki birlikleri de geride bırakmak adına güzel işlere imzamızı atacağız. İstanbul’da Kulüpler Birliği olan İlçeler, Kaymakamlık, Emniyet ve Belediye’ler ile iyi bir köprü kurdular. Aynı köprüyü bizde Arnavutköy’de kurup birlikteliğin faydalarını hep birlikte görmek ve gerçekleri birlikte güzellikleriyle yaşayacağız.

İbrahim Keskin; Kulüpler Birliğine ara verip son zamanlarda sahalarımızda yaşanan sağlıkçı Problemini çözmek adına açılan Seminerin bu oluşuma nasıl bir katkısı olacağını, Sahalarda sağlıkçı sıkıntısı da bu anlamda ortadan kalkacağına inanıyormusunuz?. Buna ön ayak olan İASKF ve TASKK Başkanı Ali Düşmez ve ekibinin bu aşamadaki yaptırımı nasıl oldu?

Vedat Dönmez; Bilindiği üzere sahalarımızda sağlıkçı sıkıntıları had safhalara gelmişti. İASKF Başkanımız Sayın Ali Düşmez ve ekibinin bu alanda sıkı bir çalışması oldu ve buna nasıl çözüm üretebilinirin sorusunu yanıtlamak için gecelerini gündüzlerine kattıklarını gördük.  Dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte sürekli istişare içerisinde oldular ve bunun için önemli bir adım attılar. Spor Bakanımızın da katkılarıyla Seminer açıldı ve bu seminerin büyük faydasının olacağına inandığımızı belirmiştik. Semine katılım oldukça iyiydi ve sahalarımız artık yeni sezonda sağlık ekibinden yoksun olmayacak. Saha komiseri, Hakem ve gözlemciler maçlara nasıl atanıyorsa, artık maçlarımızın tamamına sağlıkçı da atanarak buradaki gençlerimizin rahat bir ortamda maçlarını oynamaları sağlanacaktır. Bu oluşuma katkı sunan Başta Genel Bakanımız Ali Düşmez ve bu alanda görev alan herkese teşekkür ediyorum. Artık sahalarımız öksüz kalmayacak ve sağlık skandallarını bir daha ne gazetelerde ne de televizyonlarda görmeyeceğiz. Yeni Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’ın da bu çıkılan yolda desteğini göreceğimize inanıyorum. Futbolcularımızın velileri artık korkmadan çocuklarını maçlara gönderebileceklerdir. Bu oluşum gerçekten mükemmel olacak. Tüm Türkiye de bunun yaygın hale getirileceğine inancım tamdır ve bu inançla Amatör Futbol Sporcularımız da öksüz olmaktan çıkacaktır.

İbrahim Keskin; Ömerlispor olarak geçtiğimiz sezonu kısaca özetleyip, geçtiğimiz yıllara bakarak başarı grafiğinizde ne gibi değişim yaşandınız bunu paylaşabilinrmisiniz?..

Vedat Dönmez; Geçtiğimiz sezonlarda sıkıntılı dönemler yaşamıştık ve iki yoıl üst üste ligde son anda kalarak sıkıntılı dönemleri sancısız şekilde tamamlamıştık. Bu sezon bunu söylemek doğru olmaz. Birçok ilçe takımlarına karşı mücadele ettik ve grubumuzun zorlu takımlardan oluştuğunu gördük. Bu zorlukları aşmak için iyi bir ekip oluşturmak gerektiğine inancımız tamdı. Nitekim çok iyi olmasa da bu ligde var olacak ve bu ligde mücadele edebilecek oyuncularladan kurulu bir takımla yola çıktık. Zaman zaman zorlu maçlar oynamamıza rağmen ilk ikide de yer alabilecek neticeleri almış bulunmaktaydık. Üst sıralarda bulunan kaliteli ve güçlü ekiplerin olduğunu bildiğimiz için bizim için maçların zorlu geçeceği gözler önünde duruyordu. Bugün ligde iyi bir yerde sezonu tamamlamak demek Ömerlispor için büyük bir başarı demek olacaktır. Rakip takımların harcadığı paralar ortada, bizim harcadıklarımız ortada. Öyle lüks transferler yapmadan çok paralar harcamadan bu ligde tutunabiliyorsanız, iyi paralar harcayıp hedefe de oynayabilirsiniz. Bizim amacımız iyi bir ekip oluşturmak ama bu iyi takımı paraya değil futbola aç oyunculardan kurmak en büyük hedefimizdir. Bunda başarılı oldunuz mu sorusuna evet başaralı olduk diyebilecek cevabı verebilirim. Yeni sezonda da farklı bir politika izlemeyeceğiz. Aynı düşüncelerle takım oluşturup ligde orta sıralar için mücadele edeceğiz. Sıkıntıdan uzak durabilecek bir takımla yola çıkacağız. Ömerlispor’un liglere katılıp bu ligde boy göstermesi zaten kendi adına büyük bir başarıdır. Bu başarıda pay sahibi olan ve olacaklara şimdiden teşekkür etmek istiyorum

İbrahim Keskin; 2016-2017 Futbol sezonunda Ömerlispor’un hedefleri nelerdir?

Vedat Dönmez; Yeni sezonda Ömerlispor’un hedefi, mütevazı bir takım oluşturup yeniden liglerde kalıcı olmasıdır. Bunu başarmak için biz yönetim olarak elimizden geleni yapacağız ve Ömerlispor’u ligde söz sahibi olan takımlar arasında yerini almasını sağlamak olacaktır. Transferlerimizi de ona göre yapacağız. Bize önce ahlaklı olan ve daha sonra futbolun gereği olan oyunu sahada oynayacak oyuncular lazım olacak. Çok iyi insan deyipte forma vermeyeceğiz. Formayı hocamız soyunma odalarına asacak ve o formayı almak için herkesin çaba sarf etmesi gerekecek. Futbolda duygusallığa yer verenler her zaman kaybetmiştir. Futbolda duygusallık olmaz ve herkesin işini en iyi şekilde yapması gerekir. Bizimle oynayacak ve bizimle çalışacak kişilerin önceliği Fair-Play’e ayırmalarını ardından takıma fayda sağlamasını ve daha sonra da bunu sahaya yansıtıp iyi neticeler alacak hale gelecek ekip ruhu ile mücadele etmesi gerekecektir. Bu düşünceli kişilerle çalışmak daha büyük keyif verir bize. Diğer takımlar için o forma ne kadar değerliyle Ömerlispor’un forması da oyuncular içinde öyle olmalıdır. Formanın ve kulüp armasının üzerinde hiç kimsenin olmaması gerek.

İbrahim Keskin; Altyapılarda bu sezon beklenen başarıya ulaşabildiniz mi?

Vedat Dönmez; Ömerlispor olarak bizim Altyapımızda alınan neticeler asla başarı olarak sıralamada yerini almaz. Bizim için skor başarıları geride kalır ve tamamen ilerisi için ahlaki güzellikleri üzerinde toplayan oyuncuları takıma kazandırmak en büyük başarı olur. Buradan A Takıma birkaç oyuncu alabiliyor musunuz, en büyük şampiyonluğu bu anlamda yakalamış olursunuz. Grup şampiyonu olsanız ne kazanıyor, ikinci ve ya orta sıralarda olduğunuz da ne kaybediyorsunuz önce bu soruya cevap vermelisiniz. Yarışmacı takımlar yaratmak ve onlara sahaya sürdüğünüzde alınacak kötü neticeler takımda olumsuz havalar estirebilir. Biz Ömerlispor olarak Altyapı deyince aklımıza sadece A Takıma nasıl oyuncu çıkarabilirizi düşünüyoruz. Şampiyonluklar gelip geçici fakat oyuncular performansı kalıcı ve ileriye dönük olabilir. Altyapılara her zaman olduğu gibi yine gerekli eğilimi göstermeye devam edeceğiz. Biz altyapılardan şampiyonluklar bekleyen yönetim olmayacağımızı her zaman göstereceğiz” dedi.

 

 

Bu haber 1548 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2346
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.229.113.106)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku