Reklam
Reklam
Reklam
-
Silivrispor’da, Kalko sürprizi

Silivrispor’da, Kalko sürprizi


Eklenme Tarihi : 7-6-2016
Silivrispor’da, Kalko sürprizi

Silivrispor’da, Kalko sürprizi

12 Haziran Pazar günü olağan kongresini gerçekleştirecek olan Silivrispor’da başkan adaylığı için en ciddi ismin Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko olduğu söylendi. Bu sürpriz çıkışla Silivri’li sporseverlerin büyük sevinç yaşadığı gözlenirken, Ümit Kalko’nun Silivrispor’da daha şimdiden başarılı olacağı konuşulmaya başlandı.

 

Yeni sezon öncesi Silivrispor’da mevcut Başkan İhsan Atun’un yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından kulübe başkan olacak ismin Ümit Kalko olacağı konuşulmaya başlandı. 5 Haziran Pazar günü yapılması beklenen fakat çoğunluğun sağlanamadığından 12 Haziran’a ertelenen olağan genel kurul öncesi kulislerde en ağır basan ismin Ümit Kalko olacağı söylenmeye baylandı. 2014-2015 Futbol sezonunda Büyükçekmece Belediyespor’un Kulüp Başkanlığına getirilen ve hedefini Spor Toto 3. Lig olarak Büyükçekmece’de beklenen başarıyı yakalayamayan Ümit Kalko’nun Silivrispor ile adının anılması, herkesi memnun etmiş gözüküyor. Büyük bir sürpriz yaşanmaz ise 12 Haziran Pazar günü Silivrispor’un olağan genel kurul sandığından Ümit Kalko’nun çıkmasına bazı çevrelerce kesin gözüyle bakılıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko, adaşlığının doğru olduğunu fakat masaya yatırılması gereken birçok sorunun olduğunu buna çözüm üretmeden yanlış bir çıkış yapmamak için gayret sarf ettiklerini söylemeden geçemedi. Kalko, yaptığı açıklamada çok önemli konulara değindi ve yapılması gerekenleri bir bir sıraladı.

Kime Ne Kadar Borç Var Bilmem Şart

Mektebim Okulları sahibi Ümit Kalko ile yapılan telefon görüşmesinde yaptığı açıklamasında; “Benim yoğun bir iş tempom var ve bu yoğun iş tempomda bir ikinci meşguliyetle vaktimi harcamam mümkün görünmüyor. Lakin şöyle bir durum var. Silivrispor’un gidişatını yakinen takip etmekteyim. Önceliğim kulübün borçlarının son durumunun netliğidir. Borçların netleştirilmesi ile bir ihtimal Silivrispor Kulüp Başkanlığını düşünebilirim.

Bütünleştirici Bir Listede Olurum

Düşündüğüm başkanlıkta ise kesinlikle bölüp parçalayıcı değil tamamen bütünleştirici bir ortamda olmaya da özen gösteririm. Bu zamana kadar kulüpte adaylığını açıklamış isimler ilçe için değerli isimlerdir. Hep birlikte bir yapı oluşturduğumuz takdirde Silivrispor için başkanlığı görüşebilirim. Geçmişte Büyükçekmece Kulübünde başkanlık yaptım ve spor politikasını iyi bilirim. Kiminle ne şartta çalışacağımın da bilinmesinden yana olurum. Her zaman işinin ehli ve profesyonel isimlerle yola çıkmışımdır. Başta da belirttiğim gibi bütünleştirici bir listede hep birlikte Silivrispor’un hak ettiği yere gelebilmesi için var gücümle desteğe hazırım. Önceliğim kulübün borçlarının ödenmesidir ama bu borçlarında kimlere ne kadar olduğunu da iyi bilmem gerekiyor. Bu kısa sure içerisinde bir takım önemli görüşmelerim olacak. Bu görüşmelerin neticesinde de son kararımı vereceğim” dedi.

Delegeler Yönetimi Seçer

Silivrispor Kulübü’nün tüzüğü gereği kongre delegeleri başkanı değil yönetimi seçiyor. Delegelerin onayına sunulan liste kazanmasının ardından ilk yönetim kurulu toplantısında seçilen yönetim kendi içinden başkanını seçiyor” dedi. Diğer taraftar Pazar günü yapılacak olan genel kurulun oldukça hareketli geçmesi beklenirken, son dakikada başka adayların çıkıp çıkmayacağı da henüz netlik kazanmadı.

 

 

Bu haber 1090 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7609
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.91.41.87)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku