Reklam
Reklam
Reklam
-
Yaz Okullarına ilgi büyük

Yaz Okullarına ilgi büyük


Eklenme Tarihi : 15-6-2016
Yaz Okullarına ilgi büyük

Yaz Okullarına ilgi büyük

Küçükçekmece Belediyesi Yaz Spor Okullarında kayıtlar devam ediyor. Her yıl olduğu gibi büyük ilgi gören spor okullarında bu güne kadar kayıt yaptıran öğrenci sayısı 5000 kişiyi aştı.

Her yıl çok sayıda başvurunun yapıldığı ve binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Küçükçekmece Belediyesi Yaz Spor Okullarında 22 branşta eğitim verilecek.

Öğrencilere yeni beceriler kazandırıyoruz

Küçükçekmece Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada Yaz Spor Okullarıyla ilgili şu sözlere yer verildi. “İlçemiz dahilindeki çocuklarımıza yönelik ücretsiz olarak her yıl belli periyotlarla Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğümüzce düzenlediğimiz yaz okulları kapsamında farklı branşlarda eğitim verilmektedir. Spor gelişme çağındaki çocukların gelişimi açısından önem taşımaktadır. Sosyal belediyeciliğin gereği olarak ilçemiz dahilinde ikamet eden çocuklarımızı yaz tatillerini hoşça geçirmek geleceğin sporcularının yetiştirilmesi konusunda ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için adım atmaktayız. Yaz okulları kapsamında çocuklarımıza Spor ya da aktiviteler aracılığıyla yeni beceriler kazanmaları ve kendine olan güveni pekiştirmesine yardımcı olmak, Çocuklarımızın aynı ortamda yaşayarak, birbirlerinden olumlu yönde etkilenmeleri ve arkadaş olmalarına katkı sağlamaktadır.

Cesaret ve özgüven kazandırıyoruz

Yaz okulumuzda uzman öğreticiler nezaretinde Çocuklara öğretilen beceri, sorumluluk duygusu ve kendilerine olan cesaret ve özgüveni kazanmalarına yardımcı olurken, hayatları boyunca unutmayacakları çocukluk hatıralarının oluşacaktır. Ayrıca Sporlarının takım halinde olması, çoğulcu aktivitelerin, bireysel faaliyetlerle birleşmesi de çocuk gelişimini pozitif yönde etkileyen sayısız faydalar sunar. Yaz okulu çocuklarımıza; kendi kabiliyet ve ilgi alanlarını sağlayarak, Onları hem takım içerisinde hem de bireysel olarak çalışabilecek duruma getirmek. Onların paylaşımcı, yaratıcı, maceracı, keşfedici ve araştırmacı ruhlarını bulup geliştirmek, kendilerine olan cesaretlerini ve öz güvenlerini arttırmaktır. Motivasyon, dayanışma ve takım arkadaşlarına ilham verme kabiliyetlerini kazandırmak,. Liderlik, problem çözme ve kendi başarılarına karar verebilme kabiliyetini geliştirmek, . Sahip oldukları değerlerin bedensel ve ruhsal kıymetini anlamalarını sağlamak,. Sorumluluk alarak kendi ve takım arkadaşları adına karar verme, doğru iletişim kurma ve sorunlara etkin çözümler üretebilmesi amaçlanmaktadır.

Tüm aktiviteler ücretsiz.

Konusunda deneyimli uzman eğiticiler tarafından verilen eğitimlerde öğrencilerimiz 6-14 yaş grubunda 22 farklı Bıraşta ücretsiz uzman Eğitmenler eşliğinde Futbol, Yüzme, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Masa Tenisi, Badminton, Kort Tenis, Karate, Taekwondo, Cimnastik, Binicilik, Kürek, Aikido, Oryantirig, Atletizim, Futsal, Bisiklet, Hemsball, Güreş, Geleneksel Okçuluk ve Satranç olarak 22 farklı branşta  kişisel bilgi ve becerilerinin arttırılması ve kabiliyetlerinin gelişmesine fayda sağlamakta ve geleceğin sporcusu olma yolunda adım atmaktadırlar” denildi.

 

Bu haber 1182 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8400
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.196.116.3)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku