Reklam
Reklam
Reklam
-
Çelik; Kadın futbolunu benimsiyoruz

Çelik; Kadın futbolunu benimsiyoruz


Eklenme Tarihi : 16-6-2016
Çelik; Kadın futbolunu benimsiyoruz

Çelik; Kadın futbolunu benimsiyoruz

Küçükçekmece İlçesinin tek Kadın futbol takımı olan ve bu sezon göstermiş olduğu performansla şampiyon olarak Türkiye Kadınlar 2.Ligi’ne çıkma başarısını gösteren Küçükçekmece Akdeniz Nurçelikspor’un hem başkanı hem futbolcusu olan Nurcan Çelik Yılmaz, kadın futbolunu benimsediğini, başarılı olmak için büyük bir gayret göstererek çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Futbola 1994 yılında başladığını söyleyen Nurcan Çelik Yılmaz, sırasıyla Bursaspor, Gemlikspor, Yalıspor, Dostlukspor, Zeytinburnuspor ve Kadın Milli Takımında forma giydiğini söyledi. Şu an ise kendi kulübü olan Akdeniz Nurçelikspor’da hem başkan hem oyuncu olarak görev alan Nurcan Çelik Yılmaz, camianın başarılarıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Futbola Kosecki aşkı ile başladım

Futbola başlamasının hikayesini kısaca anlatan Nurcan Çelik Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti, “Futbol hayatına Galatasaray’da bir oyuncuya platonik şekilde Aşık olmam ile başladım. O dönem Galatasaray’da forma giyen Kosecki’ye hayranlığım ile kendimi bir anda futbolun içinde buldum. O günden sonraki dönemimde çok şeyler değişti ve futbol için kendimi inanılmaz bir ortamda buldum. Bugün ise kendi kulübümde hem başkanlık yapıyorum, hem de futbol oynuyorum. İnsanın kendi kulübünde futbol olması kadar güzel bir duygu olamaz.

Hedefimiz 2. Lige yükselmekti

Sezon öncesi hedeflerimiz 2. Lige yükselmekti. Fakat sezon hazırlıklarına oldukça geç başlamamızla beraber iyi bir hazırlık dönemi geçiremedik dolaysıyla oyuncular bu konuda biraz sezona endişeli başladı. Sezon başı üst lig takımlarından biriyle bir hazırlık maçı aldım ve oyuncularımızın güçlü rakiplere karşı hazır olup olmadığı konusunda bir ön görü edindim. Yedek kadro ağırlıklı çıktığımız maçta gördüm ki ilk 11 oynayan 5 oyuncum lige hazırdı. Diğer oyuncularımızın durumu umut olarak bizlere vaatler vermiyordu. Kıbrıslı oyuncularımızın da kadroya dahili durumunda ve öncesinde almayı planladığımız 3 oyuncunun da transferiyle kafamızda bir kadro oluşturduk. Bu oyuncularla sezonu tamamlayarak 3.lig 1.Gruptan lider çıkıp ardından Play-Offl‘lara kaldık. Burada çok güçlü rakiplerimizi eleyerek kadınlar 3.ligin Türkiye 2. Si olarak hedefimiz olan 2.lige ulaşmış olduk.

Sıkıntılı bir dönem geçirdik

Sezon boyunca karşılaştığımız en büyük sıkıntı, Takımızın 4 as oyuncusu Kıbrıs’ta ikamet ediyor ve oradan gelip maçlarını oynayıp gidiyorlardı. Oyuncularımızdan ikisi öğrenci, diğer ikiside öğretmendi. Dolayısı ile müsabaka Pazar günü ise Cumartesi gelip maçlarını oynayıp Pazar akşamı Kıbrıs’a dönmeleri gerekiyordu. Geliri olmayan bir ligde kulübümüz adına bu oldukça ağır bir masraftı. O kalitede oyuncular da bulmak ülkemizde oldukça zordu. Dolayısıyla şartlarımızı zorlayarak fedakârlık yaparak bu finansal yükü karşıladık. Bu sezonu sponsorsuz kendi İmkânlarımızla ve birkaç firmadan göğüs reklamları alarak küçük bütçeli gelir kaynakları sağlamaya çalıştık. Bir de saha sıkıntımız vardı tabi bizi isyan ettiren!  İlçemizin takım sayısı oldukça fazla. Haliyle saha ve saat sıkıntısı tüm kulüplerin isyan bayrağını çektiği konuydu. Yarı saha çalışmak zorunda kalmakla beraber birde saat sıkıntımız vardı. Tüm kulüplerin aynı saatte çalışmak istemesi Kulüpler Birliğin de zorlamıştır ki bizde dahiliz bu duruma.  Tüm sezonu neredeyse bireysel idmanlar yaparak hazırlanmaya çalıştık diyebiliriz. Çünkü idman saatlerimiz ne çalışan sporcuya nede okuyan sporculara uyuyordu o yüzden bu da ayrı bir sıkıntı getiriyordu.

Tribün desteğinden memnun kaldık

Takım halinde yalnızca resmi müsabakalarda bir arada olduğumuz doğrudur. Yine de bu sorunlar başarımıza engel olamadı. Fakat gönül isterdi ki başarıyı hedefleyen ve başarılı olan tüm kulüplerimize daha fazla kolaylık sağlansın. Sonuçta yaşadığımız yerde kendi ilçemizi temsil ediyoruz. Daha fazla destek verilmeli. Birçok ilçeyi baza alırsak kadın futbolu olarak en sevilen ve saygı duyulan bir ilçedeyiz. Bunu kalben söylüyorum buranın halkının samimiyeti, desteği, yardımseverliği, spor ‘a bakış açısı, benim ve oyuncularımın gözünde çok başka bir yerde. Bundan dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz bizi seven, koruyan, kollayan ilçe halkına. Bizim Küçükcekmece Akdeniz Nurçelikspor kulübü olarak hedefimiz şampiyonlar liginde ülkemizi ve Küçükçekmece ilçemizi temsil etmek. İnsanın inandığı bir yolda yürümesi hedefe daha çabuk varmasını sağlar. Biz camia olarak inandık ve bu inancın zaferini bir gün tattıracağız.

En büyük isteğimiz kendi tesisimizin olması

Kulübümüzün hedefleri ve amacı, bir kadın futbol kulübü olarak kendi tesisimize kavuşmak bu birinci önceliğimiz. Kulübümüz sporcularının profili şöyle anlatabilirim genellikle gelir durumu orta seviyede olan ailelerin çocukları yani ihtiyaçlı çocuklar. Bunun yanında yetimhaneden gelen sporcularımızda var. Buradaki esas amaç, sosyal sorumluluk projesine ön ayak olup üstlenmekti. Bu çocukları topluma sağlıklı bir birey olarak kazandırmak. Bunun yanında sporcularımızın, kişisel gelişimine katkı koyacak her türlü olanağa sahip olmak. Bunu söylemekteki kastım şu, hem kendi yaptığı sporda mükemmelleşmesi, hem de normal eğitimlerinin en üst seviyede olması. Tabi bu amaçladıklarımız doğal olarak maddi imkânlarımızın oluşu ya da olmayışı ile doğrudan ilişkili. Bu anlamda da bizim bu hedeflerimize değer veren katkıda bulunmak isteyen sponsorların çıkması bizi çok memnun eder. Benimsediğim kadın futboluna herkesin karınca kararınca destek olmasını bekliyorum. Bizler bu yolda emin adımlarla ilerlerken, destek olması gerekenleri de camiamızın yanında görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1048 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2259
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku