Reklam
Reklam
Reklam
-
Küçükçekmece Kulüpleri darbeyi kınadı

Küçükçekmece Kulüpleri darbeyi kınadı


Eklenme Tarihi : 28-7-2016
Küçükçekmece Kulüpleri darbeyi kınadı

Küçükçekmece Kulüpleri darbeyi kınadı

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ve Küçükçekmece Amatör ve Profesyonel Mücadele Spor Kulüpleri Destekleme Derneği üye Spor Kulüpleri tarafından 15 Temmuz 2016 Cuma Gecesi yapılan Darbe girişimiyle ilgili ortak bir basın açıklaması yaptı.

Küçükçekmece Halkalı Etap Sahasında yapılan Basın açıklamasına Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Amatör ve Profesyonel Mücadele Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Şafak Biçer, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Av.Mustafa Korkut, MHP Küçükçekmece İlçe Başkanı Seyfettin Tiryaki, Küçükçekmece İlçe Spor Müdürü Koray Emre Kara,Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürü Salih Nurettin Çevik, Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Spor Şefi Halil İbrahim Sarp, İlçe kulüp Başkanları, yöneticiler, sporcular ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katılarak bu günü ölümsüzleştirdiler.

Basın açıklaması yapıldı

15 Temmuz 2016 Cuma Gecesi yapılan Darbe girişiminde Şehit olanlar için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının hep birlikte okunmasının ardından Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk Küçükçekmece de bulunan Spor kulüpleri adına Basın açıklaması yaptı. Gençtürk’ün yaptığı Basın açıklaması şöyle,

ÖNCE VATAN DİYORUZ

Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimiz

Küçükçekmece’de Amatör Spor Kulüplerinin tamamını temsil eden Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ve Küçükçekmece Amatör ve Profesyonel Mücadele Spor Kulüpleri Destekleme Derneği olarak 70 Spor kulübü bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz. 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır.

Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece,Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneklerimiz ve Tüm Spor camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. 

Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz.Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz.

Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Değerli Basın mensupları, Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.

Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur.

Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz.Spor camiası olarak daha fazla çalışma, üretme ve Gençliğe sahip Çıkma Zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ve Küçükçekmece Amatör ve Profesyonel Mücadele Spor Külüpleri Destekleme Derneği olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Spor Camiası olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

 

Bu haber 947 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3693
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.172.234.236)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku