Reklam
Reklam
Reklam
-
Yeni ve Akademi isimleri kullanılamayacak

Yeni ve Akademi isimleri kullanılamayacak


Eklenme Tarihi : 5-8-2016
Yeni ve Akademi isimleri kullanılamayacak

Yeni ve Akademi isimleri kullanılamayacak

Türkiye’de amatör futbol kulübü tescil işlemlerinde, kulüp kuracakların dikkat etmesi gereken konulardan biri de isim. TFF, kulüp kurulurken isim seçme veya sonrasında isim değiştirmede bazı şartlar ortaya kondu. Futbol kulüplerinin tescili bölümünde açıklandığı gibi isim değişikliği halinde kulübün yeni isminin içinde ’Yeni’, ’Akademi’ kelimeleri olmayacak. İsim değişikliği yapan kulüpler profesyonel futbol kulüplerinin isimlerine benzer, isimlerini çağrıştıran isimleri kullanamayacaklar (Mesela ’Fener’.. Ayrıca, İstanbul Beşiktaş gibi isim de alınamayacak).
Ayrıca tescilli bir başka kulübün isminin içine ’Gençlik’ kelimesi ekleyip başvuruda bulunduğunda isim değişikliği kabul edilmeyecek. (örneğin: ’Kartalspor’ isiminde tescilli bir kulüp varken ’Kartal Gençlikspor’ ismi kabul edilmeyecek. Tescilli bir kulübün isminin önüne veya arkasına bir kelime veya sayı yazılıp başvuruda bulunulduğunda bu isim değişikliği kabul edilmeyecektir. Örneğin: Kartalspor’un başına bir rakam ’34 Kartalspor’ veya sonuna bir rakam ’Kartal Spor 34’ konulduğu bu isim değişikliği kabul edilmeyecektir. Kelime veya sayı Kartalspor’un arasına yazıldığı takdirde ’Kartal 34 Spor’ şeklinde kabul edilecek.
Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Sakarya illerinde kulüp tescil ücretleri yine 7500 TL. Diğer illerde bu rakam 750 TL ila 1500 TL arasında değişiyor. Öte yandan liglerde mevcut kurallara aykırı durumdaki pek çok kulübün isminin ne olacağıysa merakla beklenmeye başlandı.

 

Bu haber 1216 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7781
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.226.251.205)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku