Reklam
Reklam
Reklam
-
Yetik; Antrenörlerimize güvensinler

Yetik; Antrenörlerimize güvensinler


Eklenme Tarihi : 14-8-2016
   Yetik; Antrenörlerimize güvensinler

Yetik; Antrenörlerimize güvensinler

Küçükçekmece Yeşilova Esnafspor 2016-2017 Futbol sezonunda yeniden yapılanmaya giderek altyapının başına tecrübeli teknik adam Murat Aslanyavrusu’nu getirmesinin ardından Başkan Vekili Salih Yetik, açıklamasında “Çocuğunu kulübümüze eğitilmesi için veren aileler, Yeşilova Esnafspor ’a güvensin, altyapıya inansın, antrenörlerimize güvensinler” dedi.

Yeşilova Esnafspor Başkan Vekili Salih Yetik, sözlerine şeyle devam etti, “Altyapıda ciddi bir çalışmanın temellerini attık. A Takıma çıkanlar şu anda görünenler. Görülmeyen arkadan gümbür gümbür gelen yetenekli oyuncularımız var. Yeşilova Esnafspor altyapısı boş bırakılmadığı sürece A Takımın hepsi altyapıdan çıkan oyunculardan oluşabilir. Bu oyuncuların hepsini de biz altyapıdan yetiştirdik anlamında değil. Bütün takımlarımız da aynı uygulamayı yapıyor artık. Son iki üç yıl içinde geriden gelerek, dışarıdaki takımlardan, çevremizdeki takımlardan oyuncular buluyoruz, onlarda altyapı olduğunu hissettiğimizde bizde bunu getirip işliyoruz ve takımımıza gönderiyoruz. Ama kendi altyapımızdan gelen oyuncularımızda var ve bunun meyvelerini bir kaç yıl sonra alacağız. Çok Fazla bilgisi olmayan bazı aileler çocuklara müdahale ediyorlar. Öğreticinin olmadığı yerde öğrenme olmaz. Her şey burada başlıyor, iyi niyetli insanlar, düzgün insanlarla çalışmamız gerekiyor. Bu insanların emeğine saygı göstermemiz gerekiyor. Hatalarını da kabul etmemiz gerekiyor, başarılarında yanlarında olmamız gerekiyor. Biz başarıyı istemiyoruz, biz başarının sağlanmasını istiyoruz. Bugüne kadar yapılanları ben sen diye kabul etmek istemiyorum hiç bir zaman bu camiada sen ben olayı olmamıştır biz vardır, her şeyin birlikte yapıldığını gözlemliyoruz.

Aileler oyunculara müdahale etmesin

Yeşilova Esnafspor’un altyapıya önem verdiğini gören oyuncuların Yeşilova Esnafspor’a gelmek için can attığını söyleyen ve Altyapıda top koşturan oyuncuların ailelerinin Yeşilova Esnafspor ’a hatta antrenörlere güvenmesini isteyen Yetik, “Şunu söylemeden geçemeyeceğim, çocuklarımız demişken şu konuyu ısrarla söylemek istiyorum. Çocuğunu kulübe veren aileler, Yeşilova Esnafspor’a güvensin, altyapıya inansın, Antrenörlerimize ve bizlere güvensinler. Çok fazla futbol bilgisi olmayan bazı aileler çocuklara müdahale ediyorlar, bunun yapılmamasını istiyorum. Yeşilova Esnafspor bugün dışarıdan aldığı bir çocuğu 6 ayda 8 ayda A Takıma çıkartabiliyorsa, bizim çocuklarımızın da kıymetini bilip A Takıma çıkartabiliriz. Yaşı küçük çocukları şu anda A Takıma çıkartamayacağımıza göre biraz sabretmemiz lazım. 14-15 yaşında yetenekli olan bir çocuk, bu yaştan sonra çevreden dolayı değişebiliyor ve beklenen yükselişi gerçekleştiremiyor, kayboluyorlar. Bu durumun tek sebebi, herkes çocuğa karışıyor. O güne kadar başarıyı gösteren, hocası ve futbolcu idi. Bırakalım yine onlar devam etsin kimse karışmasın. Lütfen ailelerimiz, hocalarımıza ve çocuklarına güvensinler. Yeşilova Esnafspor ne benim, ne hocalarımın, nede çocuklarındır. Çocuklarımız buraya geldiklerinde 3 veya 5 yıl oynadıktan sonra kulübü kendilerinin zannetmesinler. Onlar yeteneklerini geliştirirlerse zaten sistemin içinde bir yerlere geliyorlar. Yönetimimizi sakince bıraksınlar, herkes görevini layıkıyla yerine getirsin yeter. Kulübümüz hepimizin, hiç birimizin birbirimizden fazlası yoktur” dedi. 

Bu haber 1563 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5283
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.196.116.3)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku