Reklam
Reklam
Reklam
-
Dördüncü Lig mümkün görünmüyor

Dördüncü Lig mümkün görünmüyor


Eklenme Tarihi : 14-8-2016
Dördüncü Lig mümkün görünmüyor

Dördüncü Lig mümkün görünmüyor

Bölgesel Amatör Lig’deki kulüplerin yöneticileri ve başkanları, TFF’nin düzenlediği istişare toplantısında 4. Lig’in kurulması talebinde bulundular. TFF İcra Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, bu talebi açık yüreklilikle yanıtladı.

İstinye Orhan Saka Amatörler Evi’nde TFF’nin BAL kulüpleriyle düzenlediği toplantıda sorunlar dile getirilirken, ’Bölgesel Amatör Lig Kulüpler Birliği’ çatısı altında bir araya gelen takım yöneticileri adına konuşan Pursaklar Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Turhan, 12 maddeden oluşan taleplerini, Ali Düşmez’e iletti. 
Oyuncularla sözleşme mümkün değil
12 madde içerisinde, kulüplerin oyuncular ile sözleşme yapamamasının bir dezavantaj olduğunun belirtilmesi üzerine Ali Düşmez, ligin amatör statüde olduğu için TFF’nin herhangi bir sözleşme yapmasının mümkün olmadığını, kulüplerin bu konuda oyuncular ile anlaşma yapmasının uygun olacağını ifade etti. 
’4. Lig kurulması mümkün değil’
BAL’daki takımların büyük yatırımlar yaptığı, yüksek bütçelerle takımlar kurup mücadele etmesine rağmen hem statü hem de haklarının korunmaması nedeniyle 4. Lig kurulmasının uygun olacağının belirtildiği maddeyi, TFF İcra Kurulu Üyesi ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez şöyle yanıtladı:  "TFF olarak biz, FIFA ve UEFA kurallarına uyan, yarı devlet statüsünde bir kurumuz. Dünyanın en çok profesyonel takımına sahip ülkelerinden biriyiz. Böyle bir durumda 4. Lig kurulması mümkün değil. Türkiye Futbol Federasyonu, kısa ve orta vadede 4. Lig düşünemez."

Yabancı futbolcu sorunu
Amatör liglerde izin verilen yabancı oyuncu oynatabilme maddesinin 3. Lig’de geçerli olmamasının kulüpleri olumsuz etkilediği, ayrıca bu oyuncuların yüksek taleplerde bulunması nedeniyle kısıtlama getirilmesi gerektiği belirtildi. Bu talebe Ali Düşmez, TFF uluslararası seviyede işleri yürüten bir kurum olduğunu, alt liglerde yabancı oyuncu oynatmaya kısıtlama getirdiklerini ancak önünü kesmediklerini söyledi. 

Bu haber 1582 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10929
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku