Reklam
Reklam
Reklam
-
Çatalca kulüpleri, paralele karşı toplandı

Çatalca kulüpleri, paralele karşı toplandı


Eklenme Tarihi : 26-8-2016
Çatalca kulüpleri, paralele karşı toplandı

Çatalca kulüpleri, paralele karşı toplandı

Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Yönetim Kurulu olağanüstü toplandı. 6 gündemle toplanan birlik, darbe girişiminden sonraki kulüplerin paralel yapı ile mücadelesiyle ilgili önemli kararlar aldı. Yapılan toplantı öncesi Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ve Çatalcaspor Kulüp Başkanı Hasan Gökçe ve yönetim kurulu üyeleri, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Şehitlerimiz ve 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden tüm şehitler için saygı duruşunda bulundular. Saygı duruşu sonrası başlayan toplantıda kulüplerin paralel yapı ile mücadelesinde yapması gerekenler belirlendi.

Kulüpten uzaklaştırın

Toplantının ilk gündem maddesi olarak görüşülen paralel yapı konusu ile ilgili kulüpleri bilgilendiren Çatalca Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Hasan Gökçe, “ Paralel yapı ile mücadelede kulüplerimize de büyük işler düşüyor. Allah, vatanımıza ve milletimize bir kere daha böyle bir kalkışma yaşatmasın. Kulüplerin yönetim kurulları başta olmak üzere, üye güncellemesi yaparak, bu vatan hainleri ile doğrudan ya da başka şekilde 17- 25 Aralık kumpaslarından sonra ilişkisi olanların tespit edilmesi gerekiyor. Bu konuda kulüp Başkanlarımıza çok iş düşüyor. Üyeleri tek tek inceleyerek onların bu yapı ile ilişkileri olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olduktan sonra, öyle kişiler var olursa spor kulüplerinden kati suretle uzaklaştırılması gerekiyor. Aksi takdirde daha sonra Adli makamlarca yapılacak bir inceleme de bu kişi ya da kişilerin, paralel yapı ile ilişkileri belirlenirse başta kulüp başkanlarımız ve yönetim kurullarında bulunan kişiler cezalandırılacaktır” dedi.

Toplantının ikinci gündem maddesi ise sezona hazırlanan kulüplerin idman saatlerinin ve sahaların ayarlanması konusunda oldu. Bu konuda Birlik Başkanı ve yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda kulüpler kendilerine en yakın sahada oynaması için Çatalca İlçe spor müdürlüğüyle ortak karar alınacaktır. Ulaşım sıkıntısı olan kulüpler en yakın sahalara yönlendirilecek.

Sezona hazırlanan kulüplerin dikkatine

Toplantının üçüncü maddesinde İdman saatlerinin ve sahaların belirlenmesi konusu masaya yatırıldı. Bu konuda yapılan değerlendirmede alınan karar. Kulüpler Birliği olarak kulüplerin en yakın sahada oynaması için ilçe spor müdürlüğüyle ortak karar alınacaktır ulaşım sıkıntısı olan kulüplerimizi en yakın sahaya yönlendirilecektir” şeklinde açıklama yapıldı.

Ziyaretler sürecek

Toplantıda Çatalca’da bulunan kulüplerin tek tek ziyaret edileceği ve ziyaretlerde yaptıkları çalışmalar hakkında birlik Başkanı ve yönetim kurulunun bilgilendirilmesi oldu. Bu konuda her zaman amatör spor kulüplerinin yanlarında olduklarını belirten Birlik Başkanı Hasan Gökçe, “Kulüplerimizle sadece toplantılar yapmıyoruz. Zaman zaman mahallerimize giderek kulüplerimiz yerlerinde görmek ve yaptıkları çalışmaları incelemek ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunacağız” dedi.

Çatalcaspor futbolcu desteği yapacak

TFF Spor Toto 3. Ligde mücadele eden Çatalcaspor, Çatalca kulüpler birliğine bağlı olan kulüplere futbolcu desteği olacağını belirten birlik ve aynı zamanda Çatalcaspor Kulüp Başkanı Hasan Gökçe, altyapılardaki kategorilerde oynamayan oyuncuları dilekçe vermeleri halinde kulüplere oynamaları için verilebileceğini söyledi. Başkan Hasan Gökçe “Altyapı kategorilerinde bulunan ve oynayamayan oyuncularımızı, birer dilekçe halinde Çatalcaspor kulübüne vermeleri halinde, yönetim kurulumuz ile yapacağımız toplantıda bunu değerlendirerek oyuncuları isteyen takımlara verebiliriz” şeklinde konuştu.

Bu haber 1616 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3423
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.242.193.41)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku