Reklam
Reklam
Reklam
-
Yaz spor okullarına görkemli kapanış

Yaz spor okullarına görkemli kapanış


Eklenme Tarihi : 2-9-2016
Yaz spor okullarına görkemli kapanış

Yaz spor okullarına görkemli kapanış

Silivri’de uzun yıllardır hayata geçirilen ve ilçe gençlerinin yaz aylarını boş geçirmemelerini amaçlayan, Silivri Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte organize edilen Yaz Spor Okullarının kapanışı açılışı gibi muhteşem oldu.

Silivri Belediyesi ve İlçe Gençlik Geliştirme ve Spor Müdürlüğü ile birlikte organize edilen Yaz Spor Okullarının kapanışı gerçekleştirildi. Okulların kapanması ile birlikte ilçedeki iki önemli kurumun ortaklaşa organize ettiği ve ilçede rekor düzeyde katılıma ulaşan Yaz Spor Okulları birbirinden farklı branşlarda 2500’ün üstünde öğrenciye spor yaptırdı. Silivri’de faaliyet gösteren bir halı sahada yapılan kapanış törenine Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Belediye Başkan Yardımcıları Bora Balcıoğlu, Mehmet Has ve Hasan Solak, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Nuray Koçer, Alibeyspor Kulüp Başkanı Ali Tonta, Gazitepespor Kulüp Başkanı Özal Gürkan, Silivrispor Genel Kaptanı Yusuf Temel, yaz okullarında eğitim veren öğretmenler, öğrenciler ile birlikte çok sayıda öğrenci velisi katılım sağladı.

Okçuların gösterisi nefes kesti

Yaz Spor Okullarının kapanış töreni okçuluk öğrencilerinin gösterileri ile başladı. Negfesleri kezsen gösteride gençler izleyenleri büyüledi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ında atış yaptığı gösterilen izleyenlerden yoğun ilgi gördü. Okçuların atışlarının ardından sırasıyla jimnastik, karate ve tekvando gösterileri ile izleyenler adeta görsel bir şölen yaşadılar.

Gençler kötülüklere alet olmaz

Yapılan gösterilerin ardından organizasyonun sahiplerinden olan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar yaptığı konuşmasında; “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Yaz Spor Okullarımızın kapanış töreninde geleceğimiz olan çocuklarımız ve aileleriyle bir aradayız. Silivri’de her aileden en az bir sporcu parolasıyla başlattığımız okullarımızda bu yıl tam sekiz mahallede 2500 çocuğumuza eğitimler verdik. Bu spor eğitimlerinde asıl amacımız, çocuklarımızın takım ruhuyla yetişmesi, arkadaşlık bağlarının güçlenmesi, tatilleri boyunca farklı alışkanlıklara meyletmemesi ve geleceğe umutla bakmasını sağlamaktı ve bu konuda eğitmenlerimizin gösterdiği gayretlere çok teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğimiz bir gerçek var. Forma giyen bir çocuğu hiç bir zaman kötülüklerinize araç olarak kullanamazsınız. Çocuklarımızı her yıl sahalarda bir araya getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın konuşmasının ardından Yaz Spor Okullarında görev alan tüm eğitimcilere teşekkür plaketi bizzat Başkan Işıklar tarafından eğitimcilere takdim edildi. Plaket törenin ardından protokole katılanlar öğrencilere teşekkür belgelerini sundu.

 

Bu haber 919 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1979
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.229.113.106)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku