Reklam
Reklam
Reklam
-
Ümit Karan’ın inancı tam

Ümit Karan’ın inancı tam


Eklenme Tarihi : 7-10-2016
Ümit Karan’ın inancı tam

Ümit Karan’ın inancı tam

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden ve hafta başında takıma katılan Sportif Direktör Ümit Karan ile birlikte büyük bir değişim yaşayan Büyükçekmece Tepecikspor’da yapılan çalışmalar, ilerleyen haftalar için büyük umut oldu. Takıma olan güvenini yapılan çalışmalar sonrasında gözlemleme fırsatı bulduklarını söyleyen Ümit Karan, oyunculara inancının tam olduğunu söylemeden geçemedi. Deplasmanda oynanacak olan Konya Anadolu Selçukspor maçı öncesi açıklamalarda bulunan Ümit Karan, genel anlamda yapılan çalışmaların hafta başından beri iyi geçtiğini, takım üzerinde bu çalışmaların büyük katkısının olduğunu gözlemlediğini söyledi. Konya’ya umutlu gideceklerini söyleyen Karan, yapılan çalışmaların karşılığını Pazar günü puan ve ya puanları hanelerine yazdırarak almak istediklerini söyledi. Sportif Direktör Ümit Karan, Teknik Direktör Recai Şahinler ve diğer çalışma arkadaşlarının takımın iyi yerlere gelmesi için büyük gayretler içerisinde olduklarını gözlemlediğini, bu güzel ekip çalışmamasının karşılığını alacaklarına inandıklarını söyledi.

Gözle görünür bir değişim yaşandı

Takımın başına geldikleri günden beri gözle görünür bir değişikliğin yaşandığını söyleyen Sportif Direktör Ümit Karan, “Göreve başladığımız günden beri oyuncular üzerinde büyük bir değişim hissediyoruz. Motivasyon ve moral anlamında oyuncular epey yol kat etmiş görünüyor. Sanki sezona yeniden başlıyor futbolu özlemiş hatta arzulu ve istekli olduklarını hafta başından beri kendilerinde gözlemliyorum. Bu güzel gelişle ve oluşum bizleri de sevindiriyor. Bu gözlem şunun şurasında sadece dört gürlük bir gözlem ve ilerisi için umut veren görüntüdür. Eski hocaların bizlere verdiği raporlarda takım suratsız, antrenman yapan yok, kendilerini çalışmalara veremiyordu gibi kelimeler yazmışlardı. Biz bu dört günlük süre içinde takıma moral vermeye, çalışma isteklerini arttırmaya gayret gösterdik hatta onların bu çalışmalardan keyif almalarını sağladık.

Elimizde sihirli değnek yok

Geriye baktığımızda bizim isteklerimiz doğrultusunda takım koşmaya, iyi çalışmaya, idmanlara kendilerini vermeye başladı ve bugün için iyi konumda olduklarını söylemek mümkün tabi. Bu kısa sürüde bizim takıma kondisyon ve teknik anlamda hiç katkımız olamazdı. Ben bu takımı yeniden ayağa kaldırdım, gerekli kondisyon ve teknik sıkıntılarını çözdüm diyen kim olursa olsun yalan söyler çünkü süreç o kadar kısa ki bu kısa sürede kim olursa olsun elinde sehirli değneği dahi olsa bunu başaramaz. Eğer bu geride söylediklerim gerçek olursa bu kişi ve ya kişiler uzayda hocalık yapar ve takımı uçururlar. Şu anda biz takıma büyük bir keyif kattık ve bunu sizlerde idmanı izleyen kişiler olarak gözlemleyebilirsiniz. Bir hafta önceki durum ile bu haftaki durum arasında epey bir farkın olduğu aşikardır. En azından takımın moral motivasyonu arttı, kendilerine olan güvenleri geri geldi, kazanma istekleri arttı, takımın iyi olmasına karşın alınan kötü neticeler unutuldu. Bütün bunları sağlamaya çalışırken benimle birlikte burada görev alan diğer arkadaşlarımın ve yönetimin de katkısı tabi ki büyük oldu. Bu Ümit Karan’ın kendine ait bir eseri değildir. Ekip işinin ne kadar önemli olduğunu şu kısa sürede hep birlikte görme fırsatı yakaladık. Önemli olan bu geçen kısa süreyi maça yansıtmak.

Zorlu maçlar bizi bekliyor

Çok zorlu bir periyot içerisine giriyoruz. Fikstür gereği bizleri zorlu maçlar bekliyor. Bu maçlardan birini Pazar günü Konya Anadolu Selçukspor ile oynayacağız. Bu maçtan iyi bir neticeyle ayrılırsak bu çalışmaların moral ve motivasyonun karşılığını almış oluruz. Eğer Konya’dan puan ve ya puanlarla dönersek bu bize artı bir kazanç sağlar. Bir sonraki haftada kendi evimizde kazanıp iyi bir çıkış yakalamanın devamını getirmiş oluruz. Bu anlamda dört günlük sürede yapılan çalışmalardan çok memnunum ve Büyükçekmece Tepecikspor’un ilerleyen haftalarda çok daha iyi neticeler alacağına inanıyorum. Oyuncularımıza güvenimiz tam ve iyi bir takım olma yolunda kendileri de bizlere yaptıkları çalışmalarla göstermiştirler.

Bunun maçlara yansıması için onların da ellerinden geleni en iyi şekilde yapacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Haber ve Fotoğraf: İbrahim KESKİN

Bu haber 990 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4521
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku