Reklam
Reklam
Reklam
-
Hasan Gökçe; Birlikten güç doğan

Hasan Gökçe; Birlikten güç doğar


Eklenme Tarihi : 27-10-2016
Hasan Gökçe; Birlikten güç doğan

Hasan Gökçe; Birlikten güç doğar

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden ve Çatalca ilçesini bu ligde en iyi şekilde temsil eden Çatalcaspor’da Kulüp Başkanı Hasan Gökçe, önceki gün yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Çatalca’da Spor’a hizmetin ibadet olduğuna vurgu yapan Başkan Gökçe, açıklamalarıyla tüm dikkatleri Kulüp olarak üzerlerine çekmeyi başardı. Çatalcaspor’un Kaleiçi Tesislerinde gerçekleşen Basın Toplantısında bir birinden önemli açıklamalarda bulunan Hasan Gökçe, bu tür toplantıları bir ve ya iki ay sonunda mutlak yapmak için gayret göstereceklerini söyledi. Çatalca halkını bu anlamda bilgilendirmek istediklerini söyleyen Başkan Gökçe, Başkan Yardımcısı Hasan Esgar ile birlikte bölgemiz basın mensuplarını burada ağırlamaya devam edeceklerini söyledi. Son zamanlarda yaşananları, yapılanları, yapılması gerekenleri bir bir anlatan Çatalcaspor Kulüp Başkanı Gökçe, iyi yolda olduklarını söyledi. Gökçe, Başarı için birlikteliğin şart olduğunu söyledi.
Fitnıss Salonu ve Doğal Çim saha
Kulüp Başkanı Hasan Gökçe, ilk olarak Tesislerdeki yenilikleri ve yapılması gerekenleri Basın mensuplarıyla paylaştı, “Mevcutta bulunan ve şu an itibari ile kullandığımız Kamp Tesislerinin yanına Fitness salonu yapılacak. Bununla ilgili Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler yapıldı ve onay geldi. En yakın zamanda bunla ilgili çalışmalarımız başlayacaktır. Bu yapılacak Fitness Salonu ile birlikte idman tesislerimizin yan tarafında bulunan 30 Dönümlük araziye de deplasmanda çim sahada oynayacağımız maçlara hazırlanmak adına daha güzel bir ortamda çalışabilmek için doğal çim idman sahası yapılacak. Bu Çim sahanın altyapı çalışmalarının tamamını İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapacak ve üzeride yapılacak doğal çim çalışmasını da Çatalca Belediyemiz yaparak kulübümüzün hizmetine sunacak. Bu çalışmalarla ilgili gerekli yerlerden sözümüzü aldık ve en kısa sürede bu çalışmalarda yapılarak sağlığa kavuşacak. Bilindiği gibi Gençlik Spor İl Müdürlüğünden bu tesislerin tamamı kiraladık ve kiraların da nizami bir şekilde ödendiğini buradan büyük bir mutlulukla duyurmak istiyorum.
Çatalcaspor’un bedava kullandığı alan yok
Çatalcaspor’un bu zamana kadar bedava kullanmadığı hiçbir yerin olmadığını söyleyen Başkan Gökçe, yakın zamanda Kulübün kendine ait yerlerinin yapılabilmesi için girişimler içerisinde olacaklarını söyledi. Başkan Gökçe, konuşmasına şöyle devam etti, “Çatalcaspor, bu zamana kadar bedava hiçbir yeri kullanmadı ve bedelini son kuruşuna kadar ödemiştir. Bu anlamda Çatalca’da bulunan spor tesislerinin kullanım hakları da öncelik olarak İlçede faaliyetlerini gösteren Çatalcaspor kulübüne verilmiştir. Bunun doğal bir yapı olduğunu herkes bilmelidir. Dışarıdan bir takıma burada çalışması için yer tahsisi asla yapılmamıştır ve bütün spor alanlarının Çatalca’da faaliyetlerini gösteren tüm spor kulüplerinin kullanımı için gerekli çalışmaların yapıldığını da buradan belirtmek istiyorum. Çatalcaspor Kulübü olarak hedefimiz yakın zamanda bedel ödemeden kendi öz tesislerinde çalışıp ve maçlarını oynayacak yerleri kazandırmak için çaba göstereceğiz ve bunu başarmak için imkanlarımızı sonuna kadar kullanacağız. İlçemizde Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Spor Bakanlığına tesis yapmaları için gerekli boş alanları kendilerine gösteriyor bununla ilgili de arayışlarımız devam etmektedir. Şu anki tesislerimizin büyük bir bölümü tamamlandı ve yarıdan fazla olan kısmı kullanıyor çalışmalarımızı burada yapıyoruz. Bu tesislerin içerisindeki donanımları ve tesisin yapımında katkıları olan Belediye Başkanımız Sayın Cem Kara ve ekibine, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Spor bakanlığına da bu anlamda teşekkür etmek istiyorum. Bu arada takımın ulaşım ve yemek sorununu tamamen Belediyemiz üstlendi ve bu konu ile ilgili Belediye Başkanımız Sayın Cem Kara bizzat ilgilendi. Camiamıza ve Çatalca’da faaliyetlerini gösteren tüm spor kulüplerine belediyemiz tarafından gerekli yaklaşım gösterilmektedir. Spor Kulüplerine böyle bir hizmet alkışlanır ve her zaman desteklenir. Bizde kulüp olarak Cem Kara ve ekibini hem alkışlıyor hem de destekliyoruz. Bu hizmetlerin karşılığını Çatalca’yı en iyi şekilde temsil ederek göstereceğiz.
Potansiyeli iyi değerlendirmeliyiz
Çatalca’da bulunan Sportif faaliyetleri iyi yerlere taşımak adına buradaki potansiyeli en iyi şekilde kullanmak gerektiğini söyleyen Başkan Gökçe, bu konu ile ilgili de şunları söyledi, “Spor’un diğer branşlarını da üst seviyelere taşımak için buradaki potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Sporun iyi yerlere gelmesi ve bu şirin İlçemizi sporda bir marka haline getirmek için el birliği yaparak zirveye taşımak için çaba göstermeliyiz. Bu alanda spor için hizmet eden herkesi yürekten kutluyor, bu oluşumun içerisinde yer aldıkları için ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum. Biz burada birlik ve beraberliği en iyi şekilde aşıladığımızda güzelliklerin ardı ardına geldiğini gözlemleyeceğiz. İlçe Kaymakamlığı, Belediye, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Belediye Meclis üyeleri, Esnaflarımız, iş adamlarımız, taraftarımız, halkımız ve STK’larla Çatalcaspor’a ve ya Çatalca’daki Sportif faaliyetlere gerekli eğilimi, desteği verdiğinde buradaki başarı çıtasını yükseltmiş olur, tüm ilçe olarak bununla gururlanmış oluruz. Önceliğin İlçemizi Profesyonel anlamda temsil eden ve Türkiye’nin birçok bölgesine yani İl’ine gidip maçlarını oynayan Çatalcaspor’un öncelikle desteklenmesi gereken bir kulüp olduğuna vurgu yapmak istiyorum. Çatalcaspor Türkiye’de duyulunca bununla birlikte Çatalca İlçemizdeki sosyal faaliyetler ve yapılanlarda bu manada tanınmış olacaktır.
Hedefimiz en kötü Play-Off
Takımın ligdeki durumunun her geçen gün iyiye gittiğine dikkat çeken Kulüp Başkanı Hasan Gökçe, takımın bu sezon en kötü Play-Off oynamasını istediklerini söyledi. Başkan Gökçe, “Hedefimiz bu sezon en kötü Play-Off’lara kalmak ve bunun içinde yönetim olarak elimizden gayreti sonuna kadar göstermeye devam ediyoruz. Bizler bu camianın başına geldiğimizden bu yana Çatalcaspor’a ve Çatalca İlçemize sportif başarılar anlamında güzel bir ivme kazandırdık. Kazanılan bu ivmeyi en iyi şekilde değerlendirmek ve buna sahiplenmek te tüm Çatalcalıların başlıca görevlerinden biridir. Tamam, buraya kadar gelindi artık buradaki başarılar yeter deyip de durmak ve başka bir şey yapmamak ta büyük yanlış olur. Çatalcaspor’un çok daha iyi yerlere gelmesi için neler yapılacaksa onları yapıp bir üst liglere bu kulübü taşımak mükemmel bir olay olur. Bu mükemmelliği de bireysel olarak biz yönetim olarak başaramayız. Birlik ve beraberliğin dün olduğu gibi bugünde yarın da üzerine koyularak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Geldiğimiz günden bu yana yaptığımız işler ortadadır ve yapılanlar gerçekten çok güzel bizlere göre. Bazen serzenişler duyuyor eleştiriler alıyoruz. Bu bilindiği gibi doğanın kanunlarında mutlaka vardır. Bize yapılan eleştiriler eğer yapıcı olursa buna seve seve cevap veririz mutlu oluruz. Ama eleştiriler yıkıcı olursa burada yapılması gereken işlerin daha zor bir çalışma ortamı yaratacağını da göz ardı etmemek gerekiyor. Bizim yaptıklarımız ortadadır. Bu güne kadar yaptıklarımız gelecekte yapacaklarımızın bana göre teminatıdır. Bu zamana kadar bizim yönetimimizde görev alan ve bu kulüp için hizmet veren geçmişteki yönetimlerde görev alan ve ya görev almayıp destek sunma gayretleri içerisinde olan tüm arkadaşlarıma da bu manada teşekkür ediyorum. Bizi tanıyan tanıyor. Bu saatten sonra kendimizi tanıtma adına reklam yapmaya da hiç gerek duymuyorum. Kulüple ve Çatalca ilçesindeki sportif faaliyetler hakkında bir ve ya iki ayda siz basın mensuplarıyla bir araya gelerek icraatlarımızı sizlere anlatma gayreti göstereceğiz.
Mali Disiplin bizim için çok önemli
Mali Disiplin anlamında sıkıntılı dönemler geçirmemek adına iyi bir yol çizdiklerini söyleyen Başkan Gökçe, bu yapının kendileri için büyük önem arz ettiğine dikkat çekti. Başkan Gökçe, bu konu ile ilgili de şu açıklamaları yaptı, “Bu tür camiaların ileriye gitmesi için Mali açıdan sıkıntılı dönemler geçirmemeleri adına mali disiplini elden bırakmaması gerekiyor. Bizde Çatalcaspor camiası ve yönetimi olarak mali disipline çok önem veriyoruz. Dün nasıl olmuş ise bugünde yarın da aynı tempoyu üzerine koyarak devam edeceğiz. Çatalcaspor’un Devlete borcu yoktur fakat kulüp yönetimlerinde görev alan arkadaşlarımızın Devlete ve ya bankalara mutlaka borcu vardır bunu inkar etmek yanlış olur. Biz alın terlerini döken teknik ekibe, hocalarımıza, futbolcularımıza ve personelimize vereceğimizi tahüt ediyor veremeyeceğimizin sözü ile onları hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz. Başka kulüpler gibi dünyanın fiyatını onlara söyleyip vermemek için bir dizi cezalar zincirli oluşturarak onları aldatmak istemiyoruz. Bu Çatalcaspor’un ve bizim yapımızda asla yoktur olmayacaktır da. Biz oyuncuya çok vereceğiz deyip te o kişilere ve yşe kişiye az verip onun onuru ve kişiliği ile oynamak istemiyoruz. Vereceğimizi kendilerine sunuyor verdiğimiz sözün tamamını yerine getirir azı olmaz fakat fazlası olur diyerek kendileriyle anlaşma sağlıyoruz. Bu zamana kadar bu camiaya hizmet etmiş eski ve ya şu an hizmet veren hiçbir oyuncumuz bize benim Çatalcaspor’dan şu kadar alacağım kaldı diyemez. Çünkü biz verdiğimiz sözü son noktasına kadar yerine getiren bir kulübüz. Bu yapımız her zaman devam edecektir. Biz nasıl futbolculara iyi niyetle yaklaşım gösteriyor onlara verdiğimiz sözleri yerine getiriyorsak oyuncuların da aynı özveriyi kulübümüze ve yönetimimize göstermesini bekleriz, bundan doğal bir beklenti olamaz.
Destek olana teşekkür etmesini biliriz
Camialarına yapılan desteklere gerekli teşekkürü her zaman ettiklerini söyleyen fakat bazı yanlış algıların da bilinmesi için bir takım çalışmalar içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Gökçe, bu konuya da şöyle açıklık getirdi, “Bazı çevrelerde bizlere gelen söylemler oluyor. Efendim Belediye’ye çok teşekkür edin, şuna çok teşekkür edin deniyor. Biz kime nasıl teşekkür edeceğimizi çok iyi biliyoruz. Spora hizmet veren, bu camiaların ayakta durması için gerekli çalışmalarını esirgemeyen maddi ve yla manevi ne olursa olsun gerekli teşekkürleri her zaman etmeye hazırız. Birileri gelip te şuna fazla, buna az, ona hiç teşekkür etme ve ya saygı gösterme gibi söylemler ediyor. Bizim için teşekkür çok önekli ve bu teşekkür de hizmet eden herkesedir ayrımcılık yapma gibi bir lüksümüz asla olamaz. Bizi Belediye ile siyasi partiler ve ya STK’larla karşı karşıya getirmek için fitne sokanların planlarını her daim ellerinde patlatırız. Bizim için Belediye’de, Kaymakamlık ta, İş adamlarımızda, Büyükşehir Belediyesi’de STK’lar da çok önemlidir. Her birinin bu camiada hizmetleri vardır ve bu hizmetlere seve seve teşekkür eder desteklerinin devamını bekler gibi sözlerimiz zaman zaman oluyordur. Bunun altında art niyet aramak ta yanlış olur. Bizler çocuklarımızdan ve ailelerimizden çaldığımız vakitlerle onlara büyük yanlış yapıyoruz. Çoluk çocuğumuzun rızklarını spor için harcıyor buna karşı da mantıksız ve anlamsız eleştiriler alıyoruz. Lütfen kantarın topuzunu kaçırmayalım ve eleştirilerin yapıcı olması için gayret gösterelim. Öyle sokağa çıktığımızda kimseden alkış falan gibi beklentimiz yok. Bize yapılacak alkış yapılanları iyi gözlemlemek ve yapılanlara saygı göstermektir. Çatalcaspor, Vergisini, SSK’sını az bir gelire sahip olan bir kulüptür ve borçlarını zamanında ödeyerek bu alanda örnek kulüplerden de biri haline gelmiştir, kısacası borcuna sadık bir kulüptür.
Cenabı Allah Herkesin kalbine göre versin
Çatalcaspor’un tökezlenmesini bekleyenlerin heveslerinin kursaklarında kalacağına vurgu yapan Başkan Gökçe, bu camianın iyi yerlere gelmesi adına yapılanların doğru olduğunu söyledi. Başkan Gökçe,. teşekkürü hak edenlerin mutlaka alacağını söyledi. “Bazen görüyoruz, Çatalcaspor’un tökezlenmesini bekleyenler var. Buna Cenabı Allah izin vermiyor çükü buradaki işleyen çok doğru olduğundan o beklentiler gerekli cevabı başarılarıyla karşılığını misli olarak vermektedir. Beklentilerine cevap bulamayan bu kişiler işte öyle sağda solda konuşarak kendilerini memnun etmeye gayret gösteren kişilerdir. Bu kulübün teklemesini bekleyen arkadaşların beklentileri kursaklarında kalacaktır çünkü biz başarı çıtamızı her geçen gün yükseklere taşıyoruz taşımaya da devam edeceğiz. Bu kulüp Hasan Gökçe ve Yönetim kurulunda görev yapan kişilerin değildir. Bu kulüp Çatalca’da ikamet eden ve kalbi Çatalcaspor için atan herkesindir. Tüm üst düzey ve Çatalca’da yaşan herkesin Okullarımıza, Camilerimize, Kulüplerimize ve Çatalca ilçemizin ihtiyaç duyduğu her şeye yardım etmeleri lazım. Eğer bu birliktelik sağlanırsa buradaki başarılar üst seviyelere taşınır ve herkesin gururla ismini söyleyebileceği bir İlçe haline gelir. İşte gençliği onlara gerekli desteği vererek bu şekilde kurtarmış oluruz.
Çiğ et yemedik, karnımız ağrımıyor
Bazı söylemler karşısında üzüntülerini beyan eden Başkan Hasan Gökçe, çiğ et yemedikleri için sıkıntılı bur durumun olmadığını söyledi. Evrensel bir kulüp olduklarını söyleyen Gökçe, camialarının içerisinde her siyasi partiden yöneticilerin olduğunun da altını çizmeden geçemedi. Başkan Gökçe’nin bu konu hakkındaki açıklaması ise şöyle, “Bizim kimliğimiz ortada ve kendimizi tanıtmak için de medyalarda olmamız hiç gerekmiyor. Biz çiğ et yemedik ö yüzden de karnımız ağrımıyor. Şu an yönetimimizin içinde siyasi partilerin birçoğunda görev alan arkadaşlarımız var. Bizim evrensel bir kulüp olduğumuz ortada. Şu parti veya o parti deyip te dışlama gibi bir lüksümüz yok. Spora hizmet için tek yürek olduk ve bu şekilde de yolumuza devam ediyoruz. Siyasi ayrılığımız olmasına rağmen kulüp içerisinde bunu asla bir birimize yansıtmadık ve yansıtmayacağız da. Amaç burada gençliğe ve spora hizmet etmekse siyasi Parti olayını bu çatı altına girerken dışarıda bırakmamız gerekiyor. Nitekim de biz öyle yapıyor siyaseti hiçbir zaman kulübün içine sokmamışızdır. STK’larda her siyasi görüşten insanların olması gerekiyor, bu mutlaka olmak zorunda. Buralardaki başarı da bundan geliyor ve şu parti ve ya o parti deyip de onu zirveye taşımak veya yerin dibine gömme gibi bir çalışma içerisinde olunmaması gerekiyor. Ben buradan yönetim kurulu arkadaşlarım adına camiamıza kim ne kadar destek vermiş ise bu desteklerinin artarak devam etmesi adına kendilerine bir kez daha teşekkür ediyor, sporun yanında olanlardan da Allah razı olsun diyorum” dedi.
HABER VE FOTOĞRAF: İBRAHİM KESKİN

Bu haber 1528 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 9504
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.209.104.7)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku