Reklam
Reklam
Reklam
-
Eyüboğlu; Göçebelik ten kurtulmalıyız

Eyüboğlu; Göçebelik ten kurtulmalıyız


Eklenme Tarihi : 2-11-2016
Eyüboğlu; Göçebelik ten kurtulmalıyız

Eyüboğlu; Göçebelik ten kurtulmalıyız

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden ve alınan başarısız neticelerle ligde son sırada yer alan Büyükçekmece Tepecikspor’da Başkan Yardımcısı Temel Eyüboğlu, önceki gün tesislerde basın toplantısı düzenleyerek kulüple ilgili birçok sorunu masaya yatırdı. Önceliği Tribünlerin yapımına ayıran Başkan Yardımcısı Eyüboğlu, üç sezondur göçebe hayatı yaşadıklarını, tüm maçları tarafsız sahada oynadıkları için avantajlarını iyi kullanamadıklarını söyledi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e tribünlerin yapılması için seslenen başkan yardımcısı Temel Eyüboğlu, artık tribünlerin yapılmasını maçlarını sahalarında oynayıp sahaya avantajlı bir şekilde çıkmak istediklerini söyledi.

Büyükçekmece’yi temsil ediyoruz

Başkan Yardımcısı Temel Eyüboğlu, “Büyükçekmece Tepecikspor Kulübü olarak uzun zamandan beri profesyonel anlamda Büyükçekmece’yi en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz. İki seneden beri kendi sahamızda oynayamıyoruz. Dışarıda oynamanın sıkıntılarını tüm maçlarda aldığımız kötü neticelerle çekiyoruz. Bu süre içerisinde Büyükçekmece Belediye Bakanımız Sayın Dr. Hasan Akgün’ün tribünlerin yapımı için ihale yapılacağını söylemesi bizleri biraz olsun umutlandırdı fakat çalışmalara bir türlü başlanamaması bizlere üzüntülerin en büyüğünü yaşatıyor. Tek başınıza yarışı yürütmek inanın çok zor. Manevi anlamda buradaki çalışmalarla ilgili iletişim kurmakta zorlanıyoruz. Mülki amirler ve Büyükçekmece’nin desteğini camia olarak yanımızda görmek istiyoruz. Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş Adı altında kulübe destek alamıyorduk onun için kulübü yeniden Derneğe çevirdik. Eğer, Eyüboğlu ailesi olmasaydı Büyükçekmece’de futbol anlamında profesyonellik olmazdı. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın yanı sıra STK’ların da bu camiaya yakın olmasını bekliyoruz. Maalesef Büyükçekmece Tepecikspor camiasına yeni ve tanınmış isimleri de getirdik. Buraya akış açısı hiç değişmedi. Türkiye’de adı duyulmuş, Galatasaray ve Milli Takımlarımızın başarılı isimlerinden Ümit Karanı getirdik. Konuşmaya geldiğinde herkes konuşuyor ama hayırlı olsun demeye gelen isim sayısı parmakla gösterilecek kadar azdı. Ümit Karan bile bu duruma şaşırdı kaldı. Eğer Büyükçekmece Tepecikspor, Büyükçekmece yi temsil ediyorsa bu güzelliğe sahip çıkılması gerekiyor. Bu işi yapabilmek için elimizden geleni en iyi şekilde sürdürüyoruz. Bir takım yanlışlar yapılabilir fakat bu yanlışları bizlerde yapabiliriz fakat yanlışa yanlışla karşılık vermenin doğru olmayacağını düşünüyorum.

Mülki Amirleri yanımızda görmek istiyoruz

Erzurum’a maçı gidiyoruz bütün kurum ve kuruluşların önde gelenleri maçta ve takımlarına sahip çıkıyorlar. Her maçta takımlarının yanlarında olup bu camiaya desteklerini gösteriyorlar. Biz Büyükçekmece’yi hatta İstanbul’u temsil ediyoruz fakat aynı hassasiyeti maalesef göstermiyorlar. Bizler Büyükçekmece Tepecikspor olarak herkesi burada sağduyuya davet ediyoruz. Borçsuz bir kulüp olarak yolumuza devam ediyoruz. Bir çok kulüp sıkıntı yaşıyor. Bilindiği gibi bazı kulüplerimiz puan silme cezaları alarak büyük bir sıkıntının içerisinde olduklarını belgeliyorlar. Buna rağmen gerekli desteği almaya gayret ediyorlar ve sportif anlamda başarılı neticelerin de altına imzalarını atıyorlar. Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş arını yani Profesyonel olan takımımızı da derneğe çevirdik. En büyük sıkıntımız Büyükçekmece, Tepecik ve bölge halkının camiaya uzak kalmasıyla yaşıyoruz. Üç yıldan beri göçebe gibi maçlara gidiyoruz. Tribünlerimizin yapılmasını büyük bir heyecanla bekliyoruz. Hiç kimse şundan şüphe duymasın, Büyükçekmece Tepecikspor ligde kalacaktır ve küme düşme olayı bizden tamamen uzakta olacak. Tepecik’te dedikodular ve hazımsızlıktan dolayı hiçbir ilerleme kaydedilmiyor. Adı artık Tepecik olarak anılmıyor. Bir mahalle olan Tepecik’in adını biz Spor Kulübü olarak yaşatıyor yaşatmayla da devam edeceğiz. Bir örnek vermek istiyorum, hizmet için buraya bir banka açıldı ve o büyümenin gerisinde kalarak kapandı. Duyumlarıma göre Tepecik’in eski Belediye Binasında faaliyetlerini gösteren Üniversite de kapanıp buradan taşınacakmış. Bu anlayış ve dedikodulardan dolayı bu güzel yerleşim alanı maalesef olduğu yerde sayar ve olduğu yerde kalır.

Kahve köşelerinde bol keseden atmayın

Büyükçekmece Tepecikspor küme düşer diyenlere seslenmek istiyorum. Kahve köşelerinde bir çay ısmarlamayan kişiler hatta kulübe bir delikle kuruş yardımda bulunmayan kişiler bir kuruş vermez,  Bir Milyon’luk laf ederler. Öyle destek vermeden bol keseden atmakla bu iş olmaz. Kahve köşelerinde boşu boşuna yorum yapmasınlar. En güzel ilçelerden birinde yaşıyoruz hatta bu ilçe Sportif anlamda da çok başarılı. Demir İnşaat Basketbol, Büyükçekmece Voleybol Akademisi Spor Kulübü takımları ile biz Büyükçekmece Tepecikspor Camiası olarak gurur duyuyoruz onların da bizim camiamız ve buradaki gelişmelerle gurur duymaları gerekiyor. Büyükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün ün Tepecikspor a kucak açmasını istiyoruz. Biz teknik ekip ve oyuncularımızla kendisine ilerleyen günlerde bir ziyarette bulunacağız. Biz buradan şu sözü vermek istiyoruz, Belediyemiz Tribünlerimizi yapsın, bu tadilat bittiği zaman bir sonraki yıl hedefimiz kesinlikle TFF Birinci Lig olacaktır. Bu güzide spor kulübüne itilmişliğin ezikliğini yaşatmasınlar. Seçim zamanları nasıl bizleri hatırlıyorlarsa şu anda da hatırlamalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 1164 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8798
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.135.60)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku