Reklam
Reklam
Reklam
-
Bu dostluk çok konuşulacak

Bu dostluk çok konuşulacak


Eklenme Tarihi : 3-12-2016
Bu dostluk çok konuşulacak

Bu dostluk çok konuşulacak

Geçtiğimiz hafta Esenyurt Nemci Kadıoğlu Stadında oynanan ve 1-1 sonuçlanan Büyükçekmece Tepecikspor – Fatih Karagümrük maçındaki dostluk birçok kulübe örnek teşkil edecek şekildeydi. Müsabaka öncesi, müsabaka anında ve müsabaka sonunda iki kulüp taraftarlarının bir birlerine gösterdikleri sevgi gösterisi, sahaya da yansıdı. Sahada mücadele eden oyuncularda tribünlerin desteğine ortak olarak 90 dakika boyunca bir birlerine karşı kırıcı hareketlerde bulunmadıkları gözlerden kaçmadı. İki kulübün başkanları ve yöneticileri tribünlerdeki dostluğun oluşumunda rol oynayan isimlerin başında yer aldılar. Büyükçekmece Tepecikspor adına Temel Eyüboğlu, Karagümrük adına Başkan Cengiz Günaydın ile birlikte İbrahim Tatar’ın tribünlerdeki dik duruşlarına uyum sağlayan Tribündeki taraftarlar, kötü tezahüratı bırakın bir birlerine sataşmadan 90 dakika boyunca mükemmel bir maça ev sahipliğinde bulundular. Sadece takımlarını destekleyen iki takım taraftarlarının tezahüratları, Esenyurt Nemci Kadıoğlu Stadını 90 dakika boyunca adeta bayram yerine çevirdi.

Eyüboğlu; İyi bir ev sahipliği örneği sergiledik

Büyükçekmece Tepecikspor Başkan Yardımcısı Temel Eyüboğlu, misafir takım Karagümrük’e iyi bir karşılama yaptıklarını, Bununla birlikte mükemmel bir ev sahipliği örneği sergilediklerini söyledi. Bu misafirperverliğe uyum sağlayan Karagümrük’ü de kutladıklarını söyleyen Eyüboğlu, bundan böyle Büyükçekmece Tepecikspor Kulübü, her takıma aynı hassasiyeti göstereceğini söyledi. Eyüboğlu, konu ile ilgi şu sözlerine yer verdi, “Karagümrük ile yıllardır maçlarımız hem sahada hem de tribünlerde gergin geçiyordu. Son iki sezonda bu gerginlik yerini güzel bir dostluğa bıraktı. Bu dostluğa köprü vazifesinde bulunan iki taktım taraftarlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Biz yönetim olarak rakibimiz Karagümrük’ü evimizde mükemmel bir şekilde ağırladık. Olaylara asla müsaade etmedik ve olası kötü tezahüratların da önüne geçtik. Aynı hassasiyeti Karagümrük’ün de gösterdiğini buradan rahatlıkla söyleyebilirim. Biz iki yıldan beri bu dostluk köprülerinin üzerine yenilerini oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Bu güzelliğe eşlik eden Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, yönetim kurulunda yer alman İbrahim Tatar ve taraftarlarına bir kez daha teşekkür etmek istiyordum. Kendi taraftarlarımıza da rakip takıma gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etmeden geçemeyeceğim. İnşallah bu dostluğumuz uzun yıllara yayılır ve iki dost kulübün dostça maçlarını elzeme imkanı buluruz” şeklinde konuştu.

Günaydın; Bizleri mutlu ettiler

Karagümrük Kulüp Başkanı Cengiz Günaydın’da bu dostluğa dair Keskin Bakış Gazetesine bir açıklama yapma gereği duyduğunu iletti. Gazetemiz aracılığı ile sporseverlere güzel mesajlar veren Başkan Cengiz Günaydın, Gazetemizin İmtiyaz Sahibi İbrahim Keskin’e şu açıklamalarda bulundu, “Büyükçekmece Tepecikspor’un bizleri gerçekten inanılmaz bir şekilde dostça karşılaması camiamızı gururlandırmıştır. Keskin Bakış Gazetesi aracılığı ile güzel duygularımı Büyükçekmece Tepecikspor ve Fatih Karagümrük sporseverlerine aktarmak istiyorum. Büyükçekmece Tepecikspor imle deplasmanda karşı karşıya geldik ve 90 dakika sonunda sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldık. Müsabaka öncesi ve sonrası bizlere iyi bir ev sahipliği örneği sergileyen başta Temel Eyüboğlu olmak üzere yönetim ve taraftarları kutluyorum. Bizim dostluğumuz Büyükçekmece Tepecikspor ile uzun yıllara dayanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde bazı sıkıntılar yaşanmış olabilir ama bizim bu camianın içerisinde bulunduğumuz dönemlerde Büyükçekmece Tepecikspor ve diğer kulüplerle dostluğumuz en iyi şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz sezon bizim yaptığımız güzelliğe onlarda bu sezon karşılık göstererek iyi bir ev sahipliğinde bulundular. İki İstanbul kulübünün bir biriyle sürtüşmeye girmesini asla tasvip etmem. Bu Türkiye’nin diğer illerindeki kulüplerle de ilişkilerin iyi olması anlamını taşımaktadır. Bazı istenmeyen olaylar geçmişte olmuştur fakat artık bu istenmeyen olayların üzerini örtmüş vaziyetteyiz. Biz elimizden gelen dostluğu bugün olduğu gibi yarın da göstereceğiz. Bizlere yaptıkları iyi ev sahipliği örneğini karşılık olarak kendilerine ikinci yarıda aynısını hatta üzerine koyarak göstermeye gayret edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İki dost kulübe yakışan da budur” dedi.

Bu haber 975 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10910
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.84.139.101)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku