Reklam
Reklam
Reklam
-
Bayraktar; Arabadan maç mı gözlemlenir

Bayraktar; Arabadan maç mı gözlemlenir


Eklenme Tarihi : 6-12-2016
Bayraktar; Arabadan maç mı gözlemlenir

Bayraktar; Arabadan maç mı gözlemlenir

Geçtiğimiz hafta sonu Büyükçekmece Stadında oynanan Büyükçekmece Belediyespor, Zara Ekinlispor maçının gözlemcisi Hasan Basri Divan ve Müsabakayı yöneten orta Hakem Serkan Karaca’ya Büyükçekmece Belediyespor Koordinatörü Ahmet Bayraktar’ın tepkisi büyük oldu. Özellikle maçın hakemi Serkan Karaca’ya yanlı tutumu ile yüklenen Bayraktar, “Büyükçekmece Stadında oynadığımız Zara Ekinlispor maçının 12. dakikasında 1-0 önde götürdüğümüz maçta öyle bir hakem faciası yaşandı ki bunu anlatmakla bitiremeyiz. Takımımız atağa kalkıyor ve golün sahibi Enver, rakip takım oyuncusu tarafından yere indiriliyor ve normal şartlarda faul olması gerekiyordu. Nitekim müsabakanın yan hakemi bu pozisyona yakın olduğundan bayrağını kaldırdı ve faul olduğunu belirledi. Buna karşılık müsabakanın orta hakemi Serkan Karaca, yan hakeminin verdiği bu karara uymayarak bizim oyuncumuza kendisini aldattığı gerekçesiyle sarı kartını gösteriyor. Enver’de haklı olarak “Hocam ben kendimi atmadım rakip takım oyuncunun darbesiyle yere düştüm” demesine rağmen Serkan Karaca bildiğini okumaya devam etti. Enver’de yan hakeme, “Hocam bayrağı çektin burada faul olduğunu biliyorsun, neden orta hakeme müdahale etmedin” dediğinde Serkan Karaca, kendisine tepki gösterdiği gerekçesiyle ikinci sarı kartını çıkarıyor ve iki dakika içinde hem sarı, hem de kırmızı kart göstererek bizi sahada 10 kişi bırakıyor.

Günah çıkarmaya çalıştı

Müsabakanın hakemi Serkan Karaca, 80. dakikada hatalı verdiği kırmızı kartın etkisinde kaldığı için rakip takım oyuncusuna sebepsiz kırmızı kart vererek sözde günah çıkarıyordu. Hesapta oyuncu sayısına denge getirdi. O oyuncunun ne günahı vardı ki. Hiçbir şey yokken o oyuncuyu da dışarıya atması inanın futbol adına utanç verici bir durumdu. Bu kadar kötü yönetim gösterip onun arkasına sığınarak doğru yapmış gibi havalı bir şekilde soyunma odalarının yolunu tutuyor. Bu çocukların emeğini çalmak Hakem Serkan Karaca’ya yakıştı mı ki. Biz Büyükçekmece Belediyespor Kulübü olarak gerekli mercilere şikayetlerimizi bildireceğiz ve bu hakemin bir daha böyle hata yapıp başkaların canını yakmaması için uyaracağız. MHK, Merkez Hakem Kurulu, buna nasıl bir cevap verir onu da bekleyeceğiz.

Arabadan maç gözlemlemeyi yeni gördüm

Tüm olanlara rağmen saha içindeki durumları sözde hakem gözlemcisi takip etmek zorunda değilmi. Maçın gözlemcisi Hasan Basri Divan beyefendi, yedek kulübelerinin arkasında arabaya binmiş orada arkadaşı ile sohbet ediyor ve sözde maçı gözlemlemek için görev yapıyordu. Oysa oradan sahayı görme ve maçı takip etme şansı hiç mi hiç yoktu. Saha içine olaylara yakın olma şansı olmayan bu kişiye sorulduğunda, “Siz maçın gözlemcisi değimlisiniz, burada ne yapıyorsunuz” sorusuna verilen cevap ise bir tokat gibiydi. “Hava soğuk üşüdüğüm için maçı arabadan izliyorum” diyerek kendisi savunmaya çalıştı. Hatta alay edercesine arkadaşımıza da çek çek diyerek karşılık verdi. Müsabaka bittiğinde arabasıyla kenardan soyunma odalarına geldi ve hakemlerin yanına girdi. Yaklaşık bir saat hakemlerle birlikte oturdu ve durum değerlendirmesi yaptı. Tabi ki hakem raporuna yakın rapor yazarak kendini ve hakemi de kurtarmış oldu. Bizim için bu maç bitti ama bu kişilerle savaşımız daha yeni başladı bunu böyle bilsinler. Bir takımın kaderiyle bu kadar ucuz bir şekilde oynayamazsınız. Gerekli mercilerde hakkımızı aramaya devam edeceğiz fakat bu tür gözlemci ve hakemlerin de denetlenmesi için TFF ve MHK’ye çağrıda bulunuyoruz. Bu maçta hakem Serkan Karaca, bizim iki puanımızı resmen çaldı, buna gözlemci de resmen çanak tuttu. Hakkımızı onlara helal etmiyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Bu haber 1928 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 9193
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.73.72)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri




Gazete İstanbul Oku