Reklam
Reklam
Reklam
-
Kadırgaspor’un tepkisi büyük

Kadırgaspor’un tepkisi büyük


Eklenme Tarihi : 19-12-2016
Kadırgaspor’un tepkisi büyük

Kadırgaspor’un tepkisi büyük

Kadırgaspor Kulübü, Namık Sevik Stadı’nda dün oynadıkları 1924 Yeniköyspor maçı sonrası çıkan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Fatih temsilcisinin genel kaptanı Basri Aydın, rakiplerinin kamuoyu oluşturma çabasında olduğunu ancak ilk yarıda Arnavutköy’deki maçta kendilerinin de kötü muameleyle karşılaştıklarını ifade etti.

Aydın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Kadırga-1924 Yeniköy maçı sonrasında yaşanan gerginlikle ilgili 1924 Yeniköy Kulübü’nün kamuoyu oluşturma çabası içine girmesi bizleri Son derece üzmüştür, Bu gelişmeler ve kamuoyununda oluşan bilgi kirliliğinden ötürü yaşanan gerginliğin nedenlerini kamuoyuyla paylaşma mecburiyetinin gerektiği ve camiamız adına her türlü hukuki mercilere başvurma hassasiyeti doğmuştur.
"Ana avrat küfür ettiler"
1924 GOP Yeniköyspor ve Kadırgaspor arasında Bolluca Stadı’nda oynanan birinci maçta Kadırgaspor Kulübü olarak takım kafilemiz çok zor durumlarda bırakıldık. Yalnızca iki tane emniyet mensubunun bulunduğu statta çok zor saatler yaşamıştık, 100 kişilik bir 1924 Yeniköy taraftarının takip ettiği maçta 90 dakika boyunca ana,avrat bacı, kardeş yedek kulübemiz ve oyuncularımız yoğun küfüre maruz kalmıştır ayrıca sahaya içi dolu şişeler ile müdahale edilmiş müsabakanın hakemleri dahi baskı altına alınmıştır. 
"İki saat mahsur kaldık"
Bu da yetmezmiş gibi maçın bitimiyle birlikte tribünlerin kapıları açılmış ve tribündeki 100 kişilik taraftar, 1924 Yeniköy yedek Kulübesi ve futbolcularıyla birlikte oyuncularımız darp edilmiştir. Güçlükle sığındığımız soyunma odamıza rakip takımın teknik sorumlusu ve takım kaptanın başı çektiği kalabalık bir grup girmiş ve oyuncularımıza yönelik saldırılar devam etmiştir. Büyük bir mücadeleden sonra soyunma odasından dışarı çıkarttığımız grup kapı önünde tekrar içeri girmek için zor kullanmış olup Kadırgaspor gibi Türk futboluna onlarca A milli ve profesyonel futbolcu yetiştirmiş bir çınarı tam iki saat boyunca Bolluca Stadı’nda rehin almıştır. Sonrasında takımımız buradan özel araçlarımızla kurtarılarak dönüşü sağlanmıştır. 
"Futbolcularımızı tahrik ettiler"
Bizi burada üzen bize saldıranların içinde 1924 Yeniköyspor Kulübü başkan ve idarecilerinin de olması ayrıca herkesin alkollü olduğunu görmemiz olmuştur. Dün oynanan maçta yaşananlar ise ilk yarıdan sarı kartlı olan 2 ve 5 numaralı oyuncularımıza yedek kulübesinden kırmızı kart görmelerini sağlamak için edilen küfürlerin ve tahrik amaçlı davranışların sonunda gelişen gerginlikten ibarettir. Bizler Kadırga camiası olarak saklı olan bu açıklama hakkımızı dün oynanan maçın ardından ilk maçtaki gibi fakat bu seferde sosyal medya üzerinden kulübümüz ve çalışanlarımıza ağza alınmayacak küfür ve hakaretlerin devam etmesi sonucu kullanmış bulunup, devam etmesi halinde her türlü hukuki süreci başlatacağımızı kamu oyuyla paylaşıyoruz. 
"Rencide etmek istemedik"
Düşünün ki yaşadığımız onca şeye rağmen sakin kalıp bugüne kadar hiç bir şekilde 1924 Yeniköy camiasını rencide etme yolunu denemedik ve beyan edilen pişmanlık söylemlerine rıza gösterdik, ancak tamamen kendilerini aklama gayreti içine girip camiamızı küçük düşürme girişimlerinden sonra kamuoyunun görmesi gereken fotoğrafları sizlerle paylaşıyor ve takdiri de size bırakıyoruz” denildi.

www.yerelfutbol.com

Bu haber 734 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1226
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku