Reklam
Reklam
Reklam
-
Vedat Dönmez, Ligi değerlendirdi

Vedat Dönmez, Ligi değerlendirdi


Eklenme Tarihi : 23-2-2017
Vedat Dönmez, Ligi değerlendirdi

Vedat Dönmez, Ligi değerlendirdi

Süper Amatör Lig Takımlarından Arnavutköy Temsilcisi Ömerlispor’da Kulüp Başkanı Vedat Dönmez, önceki gün Basın mensuplarıyla bir araya geldi ve sezonun değerlendirmesini yaptı. Karaağaç Erol’un Yeri Et Lokantasında gerçekleşen Basın toplantısında Başkan Vedat Dönmez’in mutlu olduğu gözlendi. Basın mensuplarıyla bir araya gelerek samimi bir ortamda ligi değerlendiren Vedat Dönmez, bu ligde mutlu olduğunu, takımın buralara gelmesinde her oyuncunun büyük katkısının solduğunu söyledi. Teknik heyetinde takımın üzerinde büyük etkisinin olduğunu söyleyen Dönmez, Ömerlispor’da birlik ve beraberliğin karşılığı olan başarı ligde puan tablosuna yansıdığını sadece Play-Off’a gidemediklerini söyledi.

Süper Amatör Ligde 8 Sezon

Kulüp Başkanı Vedat Dönmez, Süper Amatör ligde sekiz yıl mücadele ettiklerini,. Sadece iki kez ligden düşme korkusu yaşadıklarını fakat diğer sezonlarda üst sıraları zorlayan takımlar arasında yerlerini aldıklarını söyledi. Başkan Vedat Dönmez, açıklamasında şu sözlerine yer verdi, “Sekiz senedir Süper Amatör Ligde mücadele ediyoruz ve bu ligde kalıcı olmak için sahada oyunsal anlamda ne gerekiyorsa yapmaya çaba gösterdik. Zorlu maçlar geçirdik fakat her yıl ligde kalıcı neticeler almak adına gerekli mücadelemizi sonuna kadar verdik.

Grafiğimiz memnuniyet verici

Ligde sezonu iyi bir yerde tamamladıklarını söyleyen Başkan Vedat Dönmez, lig grafiklerinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Ligin eskilerinden olduklarını söyleyen Başkan Dönmez, “Geçtiğimiz sezon çok fazla inişli çıkışlı dönemler yaşamadık. Bazı maçlarda çok şanssız beraberliklerimiz ve yenildiğimiz oldu. Sekiz beraberlik aldık, bunlardan ikisini kazansaydık bugün belki de Play-Off larda olan takım Ömerlispor olacaktı. Grubun en az gol yiyen ikinci takımıyız fakat en az atan takımlar arasında olduğumuzda aşikardır. Futbolda az gol atarsan kazanamazsınız ve istenilen başarıyı yakalayamazsınız. Gol sorunu çok yaşadık fakat bu maçlarda pozisyona mı girmedik dersiniz. Çok pozisyon bulduk fakat onları skora yansıtmanın sıkıntılarını yaşadık. Her ne kadar bu olumsuzlukları yaşasak ta ben takımımdan memnunum. Ligden düşen takımlar için bu dünyanın sonunun getirmez. Hiç kimse üzülmesin yeniden çıkarlar. Gruptan çıkan takımlara ise başarılar diliyoruz. 9 yeni takımla mücadele ettik ve iyi bir dostluklar yaşadık. Onları tanıdık. Biz onları aynı şekilde onlarda bizi ağırladılar. Eğer bu arada onlara sezon içerisindeki maçlarımızda yanlışlarımız olmuş ise sizlerin aracılığı ile herkesten özür diliyor haklarını helal etmelerini istiyorum.

Hiçbir kulüple sorun yaşamadık

Ömerlispor Kulüp Başkanı Vedat Dönmez, bu sezon ve geçtiğimiz sezonlarda hiç bir kulüp ile sorun yaşamadıklarını, her kulüple dostluk temellerini sağlama atarak birlik ve beraberlikleri sahaya ve maç sonrasına yansıttıklarını söyledi. Başkan Vedat Dönmez, sözlerine şöyle devam etti, “Yönetici olmazsa, futbolcu olmazsa, hakem olmazsa, gözlemci, saha komiseri, taraftar ve antrenörlerimiz olmaz ise bu ligler oynanmazdı. Bu oluşumlar takımların bir birlerine olan kaynaşmasını sağlıyor ve güzellikleri beraberinde getiriyor. İstanbul’un bir ucundan bir ucuna tüm takımlarla dostluklarımız devam etmektedir. Hiçbir kulüple sorunumuz olmadı. Alnımızın akı ile ligi tamamladık. Tüm oyuncularımızdan gerekli verimi aldık. Başladığımız kadro ile ligin sonunu getirdik. Bir tek ligin son maçında kaleci Serdar ile Vardar takımdan ayrıldı. Onlara da biz izin verdik tekrar geri gelmek kaydıyla. Şu an için 10 oyuncumuz başka takımlarda mücadele ediyorlar. Eğer şeni sezonda bizi tercih ederlerse bizde onları tercih ederiz. Tamamen onların bileceği bir şey bu, eğer hocamız gerekli raporu bize getirirse, bizde gereğini yaparız. Hocalarımız ile yeni sezonda oturup anlaşma zemini arayacağız, onlarla da bir durum değerlendirmesi yapmayı amaçlıyorum.

Yeni sezon için konuşmak erken

Yeni sezonla ilgili planlamayı daha yapmadıklarını bunu da yakın zamanda biraz dinlenip yapmayı düşündüklerini söyledi. Başkan Dönmez, “Gelecek sezonla ilgili şu an için her hangi bir planımız yok. U-19 Takım maçları devam ediyor. Yönetim kurulumuz ile toplanıp yeni sezonda neler yapabiliriz yolumuzu tayin edeceğiz. Onunla ilgili gerekli görüşmeleri ilerleyen günlerde yapacağız ve nasıl bir yol haritası belirleyeceğiz o zaman açıklayacağız.

Süper Amatör’ün şartları çok ağır

Ligin çok ağır olduğunu ve şartları zorlayarak ligde kalıcı olmaya gayret ettiklerini söyleyen Başkan Vedat Dönmez, “Süper Amatör Ligin şartları inanın çok ağır. Bu şartlarda takımı ligde tutmanın ne kadar zor olduğunu bizler kadar diğer takımların yöneticileri de çok iyi biliyor. Biz sezon başı planlamamızı iyi yapıyoruz ve ona göre yol alıyoruz. Hiçbir oyuncuya vaat ettiğimiz altında para vermedik. Bizim bütçelerimiz belli bizimle bu şartlarda anlaşmak isteyenlere anlaştığımız fazlasını bile vermiş oluyoruz. Bizim futbolcularla iletişimimiz abi kardeş gibidir. Hiçbir oyuncuyu gözümüzde büyütüp ve ya küçültmüyoruz, herkese eşit şartlarda bakıyoruz. Zaman zaman müsabaka içerisinde sıkıntılar yaşanır fakat 90 dakika sonunda bu işi kangren haline getirmiyoruz. Kısacası kol kırılıyorsa, yen içinde kalmalıdır.

Yöneticiler de Hakemlerde hata yapabilir

Ligde oynadıkları her rakibin kendilerinin dostu olduğuna dikkat çeken Vedat dönmez, Yöneticilerin de hakemlerin de hata yapabileceğini bunun peşinden kulüp olarak hiç koşmadıklarını söyledi. Başkan Vedat dönmez, “Hiçbir rakibe kötü gözle bakmadık ve bunun karşılığını da aynı şekilde aldık. Hiçbir rakibe rencide edici davranışımız olmadı. Müsabakalarda oyuncuların itirazlarına da anlam veremiyorum. Hakemde bir insandır ve hata yapabilir, biz yöneticiler hiç mi hata yapmıyoruz. Hiçbir hakem maça art niyetle çıkmaz. Bunun tersini söyleyenler yani hakemlerin maça art niyetle çıktığını söyleyen olursa da asla inanmam. Sen oyuncunun performansını değerlendirmezken hakemin yaptığı hatalara takılıp gidiyorsun. Yok öyle bir şey. Bizim yüzde yüzlük penaltılarımızın verilmediğini biliyorum ve ya rakibin bize karşı penaltıları verilmediğini de tek tek söyleyebilirim. Bunda hiçbir hakem art niyet gözetmez. Gördüğü vardır görmediği vardır. Bizim bu alanda hiçbir hakemle sorumuz yok olma şansı da yoktur. Neticede onlarda bir insandır ve işlerini yapmaya gayret ediyorlar” dedi. Son olarak ta Bölgesel lig ile ilgili konuşan Başkan Vedat Dönmez, sözlerini şöyle noktaladı, “BAL, Bölgesel Amatör Lige çıkacaksan altyapını ve planlamanı iyi yapmalısın. Oranın havasını yakalamak için maddi anlamda parçalanmanın anlamı yok. Ömerlispor BAL Ligine çıkabilir çıkmak o kadar önemli değil fakat bu statüde o ligde barınmak o katar zor ki, bunu yaşayan kulüplere sorun” diyerek bu liginde ne kadar zor şartlarda olduğunu gözlemlediğine dikkat çekti.

Haber ve Fotoğraf; İbrahim KESKİN

 

 

Bu haber 962 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8985
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.196.116.3)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku