Reklam
Reklam
Reklam
-
Köpek Balığı, Kanser hastalarının umudu oldu

Köpek Balığı, Kanser hastalarının umudu oldu


Eklenme Tarihi : 18-9-2017
Köpek Balığı, Kanser hastalarının umudu oldu

Köpek Balığı, Kanser hastalarının umudu oldu

Marmara Denizi’nde yakalanan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki devasa büyüklükteki köpekbalığı, etinde şifa arayan kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıtıldı. Köpekbalığı almak için sıraya giren vatandaşa hem pişmiş, ham de çiğ olarak ücretsiz dağıtıldı.

Hem Pişmiş, Hem Çiğ Dağıtıldı

Marmara Denizi’nde bu yıl balık av sezonun açılmasıyla yakalanan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığı, Balıkçı Kenan’da kanser hastalarına dağıtıldı. Köpekbalığı eti almak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, köpekbalığının kısa sürede tükenmesine yol açtı. İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan’ın dileyen vatandaşa pişmiş olarak, dileyen vatandaşa ise çiğ olarak ücretsiz dağıttığı 1 ton 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığı kesilmeden önce de fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşların ilgi odağı oldu.

Pişirmenin Püf Noktaları

Özellikle kanser hastalarının etinde şifa aradığı köpekbalığı için Balıkçı Kenan’a önceden iletişim bilgilerini kaydettiren vatandaşlar izdiham yaşanmadan köpekbalığı etinden almış oldular. Vatandaşlara köpekbalığı etini nasıl pişirmeleri gerektiği yönünde püf noktaları anlatan Balıkçı Kenan Balcı, her öğün az miktarda farklı pişirme yöntemleri ile tüketilmesi önerisinde bulundu.   

Eti Hastalara, Kemiği Derisi Müzeye!

Etini kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıttığı köpekbalığının iskelet ve dış yüzeyinin kendilerine kalacağını söyleyen Balıkçı Kenan Balcı, Türkiye’de ilk ve tek olan kendi kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesine dahil olacağını söyledi. 1 ton 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığının, müzeye dahil olan en büyük balık türlerinden olacağını ifade eden Balıkçı Kenan Balcı, “Etini şifa arayan kanser hastalarına dağıttık. Yoğun bir talep olduğunu gördük. Dilerim ki şifa olur. Bu köpekbalığının mumyalama işlemi birkaç ay sürecek. Daha sonra müzemizdeki yerini alacak” dedi.

Bu haber 923 kez okunmuşturHaber Resimleri

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 9163
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku