Reklam
Reklam
Reklam
-
Kadın Futboluna büyük darbe

Kadın Futboluna büyük darbe


Eklenme Tarihi : 21-10-2017
Kadın Futboluna büyük darbe

Kadın Futboluna büyük darbe

TFF 2017-2018 Sezonu Kadın Futbol Ligleri Müsabakaları Statüsünü kabul etti. Ancak yeni düzenlenen statüye göre geçtiğimiz sezonlarda kulüplere verilen yol ve deplasman giderleri ise alınan karar gereği 3.Lig kulüpleri için kaldırıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 17.10.2017 tarih ve 69 sayılı toplantısında 2017-2018 Sezonu Kadın Futbol Ligleri Müsabakaları Statüsünü kabul etti. Kabul edilen statü 19 Ekim 2017 tarihinde TFF’nin resmi internet sitesi TFF.ORG’da yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren yeni statüye göre bu sezon Kadın Futbol 3. Liginde mücadele edecek olan kulüplere geçtiğimiz yıllarda verilen deplasman yol ve konaklama giderleri artırılması beklenirken tamamen kaldırılması kulüplerde şok etkisi yarattı. Statüde liglere katılım koşulları ve katılım teminatları değiştirilmezken 3. Lig takımlarına verilen km başına yol gideri ile 200 km üzerindeki deplasmanlar için öngörülen konaklama bedeli tamamen kaldırıldı. 3. Lig’de ilk devreyi 1. ve 2. sırada, sezon sonunda da ilk üç sırada bitiren takımlara topluca yol ve konaklama bedeli ödenmesini karara bağlayan TFF diğer yandan bu ödemelerin yapılabilmesi için maçlara en az 15 futbolcu ile çıkılması şartını da getirdi. Türkiye Kadın Futbol Ligleri 1. ve 2. Liginde mücadele edecek olan kulüplere km başına 2.00 TL ve 200 km üzerindeki deplasmanlara 1500 TL konaklama bedeli ödenmesini statüye yazan TFF Yönetim Kurulu 3. Lig kulüplerini aynı desteklerden yararlandırmama yoluna gitmesi kadın futboluna statü darbesi olarak yorumlandı. TFF 3.Lig kulüplerine yol ve konaklama bedelini kaldırırken yeni statüye kulüplerden tepkiler gelmeye başladı. İstanbul’da bir çok Kadın Futbol Liglerinde mücadele eden kulüpler bu şartlar altında TFF desteği olmadan lige katılımlarının çok ağır maliyetler getireceği için mümkün görünmediği bildirilirken bu kulüplerin de önümüzdeki günlerde ortak bir basın toplantısı ile lige katılım konusunu gündeme getirecekleri bildirildi.

Bu haber 1229 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5019
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.87.147.184)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku