Reklam
Reklam
Reklam
-
Kemal Bektaş, Spor gönüllülerini ağırladı

Kemal Bektaş, Spor gönüllülerini ağırladı


Eklenme Tarihi : 8-11-2017
Kemal Bektaş, Spor gönüllülerini ağırladı

Kemal Bektaş, Spor gönüllülerini ağırladı

İASKF, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kurucularından, spor camiasının yakından tanıdığı tam bir spor dostu olan İş ve Spor Adamı Kemal Bektaş, önceki akşam İstinye Orhan Saka Amatör Evinde Spora gönül veren ve spor camialarının olmazsa olmazları yöneticileri hatta başkanları düzenlediği yemekte ağırladı. Mükemmel bir ortamda gerçekleşen yemeğe katılım oldukça yüksekti. İASKF, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulunun yanı sıra Eski Milletvekili Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Hakem Gözlemcisi eski hakemlerimizden Yahya Diker, Eski Judo Federasyonu Başkanı ve Cesur Kılıç Spor Salonu Yönetim Kurulu Başkanı Cesur Kılıç, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, spora katkısı olan spor aşıklarını bir araya getirmekten büyük mutluluk duyan Kemal Bektaş, bu ortamı para ile bir araya getirilemeyeceğini, gönül bağının bu güzelliği buraya çektiğini söyledi. Yemeğin bahane olduğunu söyleyen Kemal Bektaş, amacın birlik ve beraberliklerin devam etmesi ve dostlukların daim olması gerektiğini söyledi. Herkesin yemeği çeşitli yerlerde ve ya evlerinde yiyebileceğini fakat buradaki yemeğin sadece dostlukların pekişip insanların bir birlerine kaynaşması için verildiğini söyledi.

Gençlere hizmet ibadettir

Kemal Bektaş, yemek davetinde yaptığı konuşmada önemli açıklamaların altına imzasını attı. İASKF İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kuruculardan İş Adamı, Spor dostu, Amatörlerin Kemal Abisi ve Spor adamı Kemal Bektaş, konuşmasında şu sözlerine yer verdi, “Yaratanın yarattığına hizmet ediyoruz ben ve sizlerde aynısını yapıyorsunuz. Bana bir gün esprili bir şekilde şu ifadeyi kullandılar, “Hacı abi, sen burayı yaptın, öbür tarafını da yapıyorsun, ne olacak bizde cennete gidecekmiyiz” diyerek biraz ortamı güzelleştirdiler. Benimde onlara cevabım aynen şu oldu. Şahadet ederim yaratan Allah’ıma, hepiniz cennete gideceksiniz. Peki neden böyle dediğimi hepiniz merak ediyorsunuz öyle değimli. Çünkü sizler ve bizler Yaratanın yarattığına hizmet ediyoruz ve hizmet ediyorsunuz, bunun bedelini de büyük Allah’ım sizlere mükafat olarak mutlaka verecektir. Büyük Allah’ım, yaratanın yarattığına yaptığı hizmetin karşılığını cennet ile müjdelemiştir. Sizler gençlere büyük iyilikler yapıyor sahipleniyorsunuz. Çünkü onları medeni insanlar gibi sporunu yapıp kötü alışkanlıklardan uzak tutuyorsunuz. Bunun ötesi var mı arkadaşlar, bundan güzel hizmet ve sevgi olabilirmi. Allah hizmet için yol alan herkesin yolunu açık etsin.

Ben hiçbir zaman Başkan olmadım

Başkanlıkta hiçbir zaman gözünün olmadığına vurgu yapan Kemal Bektaş, bu konu ile ilgili de şu sözlerine yer verdi, “1973 senesinde Kartal Soğanlık’a geldim ve oraya bir fabrika yaptım. Rahmetli babam bana şu ifadeyi kullandı, “Oğlum bak şu fabrikanın yanındaki boş araziyi çevir de futbol sahası yap. Orası gecekondularla dolmadan bunu yap ki spor için bir alan kazandıralım gençlere” dedi. Bende aynen dediğini yaptım ve orayı çevirdim bir futbol sahası yaptım. Buna vesile olan gençlere spor alanı yapmamı sağlayan Babamın mekanı cennet olsun inşallah. Bunun akabinde de Soğanlıkspor’u kurdum birçok sporcuyu beraberinde yetiştirmiş olduk. Kurmuş olduğum Kulüp dahil hiçbir yerde Başkanlık yapmadım bunu araştırıp görebilirsiniz. Ne yani bana Başkanlık yakışmazmıydıki?,  tabiî ki herkes yakışır diyordu.  Benim kitabımda Başkanlık yazmaz, davanın arkasından gidene köle olur onun bu işi başarması için her türlü desteği veririm. Bende şu göreve geldim, bu göreve geldim büyüklük kompleksi hiç olmadı asla olmayacakta. Biz dava adamıyız ve davamızın arkasından adam gibi giderek başkanlara ve ya yöneticilere gerekli desteğimizi vermeye gayret etmişizdir. Bir dönem Konfederasyon seçimine gidiyoruz, bir arkadaşımızı yönetime almışlar ve ona Veznedarlık görevini vermişler. Bu arkadaşımızda bu görevi beğenmemiş ve almamış. Öyle görevi beğenmemek yoktur, alacaksın en kötü görevi en iyi şekilde yerine getireceksin o zaman görevini layıkıyla gururla yerine getirmiş olacak ve senin de bir işin ucundan tuttuğunu herkese göstereceksin.

Burada verdiğimiz yemek bahanedir

Yemeğin bahane, bir araya gelmenin şahane olduğunu söyleyen Kemal Bektaş, sözlerini şu cümlelerle tamamladı. Bektaş, “Bugün burada verdiğimiz yemek bahanedir, yemek nedir sadece maliyeti vardır. Bunu geçiniz hiçbir para sizi buraya toplayamaz ve toplamaya da gücü yetmez. Sizi buraya toplayan dostluklarınız ve arkadaşlığınızdır. Bugün herkes evinde ve ya dışarıda bir şekilde yemek yiyebilir bu güç hepinizde var ve zaten de öyle yapıyoruz. Ben buraya gelip bu güzel ortamımıza iştirak eden bütün arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bu davetimizi kırmayıp buralara kadar gelip ailenizden ve çocuklarınızdan vakit ayırıp bu ortamın güzel olmasını sağladığınız için hepinizden Allah razı olsun hatta bu vesileyle haklarınızı helal etmenizi istiyorum” şeklinde konuştu. Diğer taraftan TFF, Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi,  TASKK, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon ve İASKF, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Ali Düşmez, Spor gönüllülerini bir araya getiren, İASKF, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kurucularından, spor camiasının yakından tanıdığı spor dostu güzel insan, İş ve Spor Adamı Kemal Bektaş’a bu güzel ortamı sağladığı için teşekkür ettiğini söyledi.

 

 

 

 

Bu haber 1851 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3097
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku