Reklam
Reklam
Reklam
-
Bakırköy Spor Kulübü yerle bir edildi

Bakırköy Spor Kulübü yerle bir edildi


Eklenme Tarihi : 8-11-2017
Bakırköy Spor Kulübü yerle bir edildi

Bakırköy Spor Kulübü yerle bir edildi

Bakırköy Belediyesi tarafından hakkında yıkım kararı alınan Bakırköyspor Vakfı’nın Ataköy’deki tesisleri yıkıldı. Bakırköy Belediyesi’nin yıkım kararı aldığı Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesislerinin yıkımına pazarı pazartesiye bağlayan gece sabah saatlerinde başlandı. Spor Kulübü üyeleri yıkıma engel olmak isterken, polisin müdahalesiyle karşılaştı. Tesisle ilgili yıkımı durdurma kararı talebinde bulunulurken, tahliye hakkı tanınmadan içindeki tüm eşyalarla birlikte yıkıldığı öne sürüldü.

Ataköy 3. Kısım’da bulunan Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesislerinin yıkılacağını duyan bir grup gece yarısı tesislerin önünde toplandı.

Yıkım için saat 02.00 sıralarında iş makinalarıyla tesislere gelen belediye ekipleri ile yıkıma engel olmak isteyen grup arasında tartışma yaşandı. Vakıf çalışanları ve bazı vatandaşların tepkileri yıkım sırasında devam etti.

Bakırköy Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeline göre işletilmekte olan ve inşaatı Belediyenin gözetimi ve denetiminde yapılmış olan tesisin yıkım sürecinde de önemli iddialar ortaya atıldı.

Şencan: Eşyalarımızla birlikte yıkıldı
Bakırköyspor Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Osman Şencan, daha önce Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun tesisin tahliyesi için mahkemeye başvurduğunu, ancak kararın mahkeme tarafından kabul edilmediğini belirtirken, ’Bu defa da Belediye tarafından tesisin ruhsatları iptal edildi. Ancak olaya itirazımızı dile getirdik ve mahkeme kararı iptal etti.’ dedi. Şencan, ’Cuma akşamı saat 16.30’da Belediyenin yıkım kararı aldığını belirtirken, tebliğ kararının haftasonuna denk gelmesi nedeniyle hukuki haklarının ellerinden alındığını söyledi. Şencan, "Eğer karar normal bir zamanda alınsaydı, karara itiraz hakkımız doğacak ve böylelikle yıkımı engelleyebilecektik" dedi.

Şencan aynı zamanda, ’Hiçbir yargı denetimi olmadan pazar gecesi saat sabah 03.00 sularında aniden tesisi yıkmak için bölgeye geldiler. Bize tesisi boşaltmak için süre dahi tanınmadı. Tüm çabamıza rağmen yıllardır emek verdiğimiz Bakırköy Spor Kulübü; içerisindeki tüm eşyalarla birlikte yıkıldı" dedi.

"Tehdit edildik"

Bakırköyspor Vakfı Başkanı ve eski Bakırköy Belediye Başkanı Kemal Naci Ekşi burayı kaçak inşaat diye zabıt tutup, onu gerekçe göstererek yıktıklarını söyleyerek, "Burası kaçak inşaat değil. Bir kısmı 30 sene önce benim tarafımdan yapılmış, bir kısmı da 2003 yılında gene belediyenin izniyle, onayıyla Fen işleri Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü’nün onaylarıyla Belediyenin kontrolü altında yapılmış, kaçak olmayan Belediye mülkü olan tesisler. Burada biz Bakırköyspor Vakfı olarak 50 binden fazla sporcuya eğitim verdik. Her sene bin 500, 2 bin öğrenciyi eğitiyoruz. 5 branşta spor yaptırıyoruz çocuklarımıza" dedi.

Muhabir: Ahmet Yavuz Taner

 

Bu haber 1555 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4062
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.172.234.236)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku