Reklam
Reklam
Reklam
-
Kerimoğlu; Vakıf kuruldu Bakırköyspor küme düştü

Kerimoğlu; Vakıf kuruldu Bakırköyspor küme düştü


Eklenme Tarihi : 18-11-2017
Kerimoğlu; Vakıf kuruldu Bakırköyspor küme düştü

Kerimoğlu; Vakıf kuruldu Bakırköyspor küme düştü

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri için aldığı yıkım kararından sonra eleştirilere hedef olurken, kararın gerekçelerini açıkladı. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri için aldığı yıkım kararından sonra eleştirilere hedef olurken, kararın gerekçelerini açıkladı. Kerimoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kerimoğlu, konu ile ilgili, “Canımızı veririz ama namustan ödün vermeyiz. Menfaat gruplarının yarasına bastık, hedef olduk” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı Kerimoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Haklı olduğumuz halde günlerdir hedef haline geldik. Bazı çıkar çevreleri algı operasyonu yaptı. Bu çevrelerin menfaatlerine ‘hayır’ dediğimiz için hedef olduk. Halkın kullanması gereken olanakları bu gruplar kullanıyordu. Benim görevim sadece çöp temizlik, kent yapmak değil ki. Kenti ve kentin geleceğini düşünmeliyim. Ve bu konuda kim ne yaparsa yapsın, halkım için mücadele etmeye devam edeceğim. Bu vakıf (Bakırköyspor Vakfı) çocuklarımıza ve gençlerimize ücretsiz spor yapması için kuruldu. Fakat 30 yıldır ücretsiz spor hizmeti verilmiyor. Bakırköy Futbol Spor Kulübü’ne de bir ödenek aktarımı yapılıyor. Bakırköy Futbol Spor Kulübü Vakıf kurulmadan önce ligin ilk beşindeydi. Vakıf kurulduktan sonra amatör lige kadar düştük.
“Kulüp çökmüş durumda”

Sadece belediyeye 2 milyona yakın borcu var. Kulüp çökmüş durumda. Çünkü Vakıf asıl amacı olan kulübü desteklemeyi bırakmış durumda. Oradaki işletmecilere hizmet eden bir kurum yıkım haline gelmiş. Biz de orayı gençlerin spor yapacağı bir alan haline getirme gayretindeyiz. Hepsi bu. Yıkım işlemini bitirdik. Yerine çok daha iyi ve kapsamlı yeni bir tesis yapacağız. Oraya 12 dalda ücretsiz hizmet veren, Atatürk Yaşam Köyü’nün bir örneğini yapacağız” dedi.

Bu haber 1018 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4063
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku