Reklam
Reklam
Reklam
-
Ali Düşmez, açtı ağzını yumdu gözünü

Ali Düşmez, açtı ağzını yumdu gözünü


Eklenme Tarihi : 3-12-2017
Ali Düşmez, açtı ağzını yumdu gözünü

Ali Düşmez, açtı ağzını yumdu gözünü

TFF Yönetim Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez son dönemde “Sağlıkçı yok, olsa bile çantası boş” şeklinde yapılan eleştirilere sert yanıt verdi.

Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TASKK arasında imzalanan “İlk Yardım Eğitimi İşbirliği Protokolü” ile amatör maçlarda sağlık personeli konusunu çözdüklerini belirten ve “Bu bile tek başına devrimdir” diyen Düşmez, sosyal güvencesi olmayan ve müsabakada sakatlanan futbolcuların lisansları ile devlet hastanesinde tedavi olabildiklerini hatırlattı. TFF ve TASKK’ın bu konuda üzerine düşeni yaptığını, personel ve malzeme takibini kulüpler birlikleri veya belediyelerin yapması gerektiğini kaydeden Düşmez şunları söyledi:

Hazırcılığa kaçıyorlar

“Açık söyleyeyim, sağlık çantasını ben doldurmam, kulüpler birlikleri yapsın. Bir çantanın dolması en fazla 30 TL. Oysa kulüplerimiz takip etmiyor, hazırcılığa kaçıyor. Biz 39 ilçenin sağlık çantası dolu mu boş mu takip edemeyiz. Bu kulüpler birliklerinin görevi. Biz TASKK ve İASKF olarak protokol yapıyoruz”

Her ilçe sağlıkçı eğitecek
“Sağlık sorunu hiçbir zaman tam çözülemez çünkü bu konuda hedeflerim yüksek” diye Düşmez “Örneğin şimdi Sağlık Bakanlığı ile temastayım, sporcular için ücretsiz check-up istiyoruz. Biraz da ilçeler ellerini taşın altına koyacak. “Ali yapacak, biz izleyeceğiz” diye bir şey yok. Her ilçe sağlıkçı eğitecek. Bu protokole kulüpler sahip çıkacak” dedi.

İnandıkları için eleştirmiyorlar
Düşmez “İnsanlar kendileri de bir şeyler yapmalı ondan sonra bir şeyler beklemeli. Avrupa’da böyle. Toplum bilinci gelişmeli. Ama artık öyle bir duruma geldik ki eleştiren, inandığı için değil de çıkarı için eleştiriyor” ifadelerini kullandı.

www.yerelfutbol.com

Bu haber 1310 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8365
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.220.239)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku