Reklam
Reklam
Reklam
-
Futbolculara, senet şoku

Futbolculara, senet şoku


Eklenme Tarihi : 10-12-2017
Futbolculara, senet şoku

Futbolculara, senet şoku

Geçen sezon lacivert beyazlı ekipten aldıkları peşinatlara karşılık boş senet imzalamak durumunda kaldıklarını belirten 10 futbolcu için Kulüp Başkanı Kenan Aydın icra takibi başlattı. Büyük şok yaşayan futbolcular konuyu mahkemeye taşıyor.


İstanbul Süper Amatör Küme takımlarından Zeytinburnu 1957’de geçen sezon forma giyen 10 futbolcu, Kulüp Başkanı Kenan Aydın tarafından ‘ödenmemiş senet’ nedeniyle icraya verildi. Büyük şok yaşayan futbolcular mahkemeye gidiyor. Futbol dünyasından ender görülecek bu olayın temeli geçen sezona dayanıyor. Söz konusu sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Zeytinburnu 1957 Spor Kulübü ile sezon başında anlaşmaya varan futbolcular Ramazan Bildirici, Barış Boylu, İbrahim Aydinç, Muhammed Enes Demir, Azat Gümüş, Oğuz Kaan Kıldacı, Ozan Çakır, Feyzullah Saray, Ahmet Kıyı ve Ahmet Turan, lacivert-beyazlı ekibin başkanı Kenan Aydın’dan çeşitli miktarlarda peşinat aldılar. 
Futbolculardan önemli iddia

Futbolcuların ifadesine göre, Başkan Kenan Aydın birçok amatör küme ekibinde adet olduğu üzere, oyuncuların peşinatı alıp gelmemesine tedbir amacıyla hepsine boş senetler imzalattı. İlk başta futbolcular imza atmak istemeseler de Başkan Aydın, bu durumda ödeme yapmayacağını belirtti ve bunun üzerine oyuncular Kenan Aydın’ın şahsına ait senetlere imza atmak durumunda kaldı.

İcra takibi başladığı söylendi
Ancak sezon sonunda futbolcular imzaladıkları senetleri isteyince olumsuz yanıt aldılar. Geçtiğimiz günlerde de, 10 futbolcu tarafından imzalanan boş senetlerin üzeri doldurulup kısa süre önce değişik rakamlarla icra takibine girdiği ortaya çıktı.

Boş senet doldurulduğu söylendi
Söz konusu 10 futbolcu yaptıkları ortak açıklamada şu ifadeleri kullandılar: “Başkan Kenan Aydın bu senetleri yalnızca, başka takımlara gitmememiz için aldığını, hiçbir şekilde doldurmayacağını belirtmişti. Transfer sezonu bittiğinde bir iki kez kendisinden senetleri istediğimizde ‘Ben kimseye senet falan vermem, işinize bakın, ben ne yapacağımı bilirim’ gibi cümleler kurmuştu. Bugün elimize İcra Müdürlüğünden gelen kağıtlardan anladık ki, bize zorla boş olarak imzalattığı senetlerin üstünü doldurup sanki borçluymuşuz gibi icra takibine koymuş. 
Oyuncular; Yapılanın doğru değil
Biz yağmur çamur demeden şehir şehir o takım için ter dökmüş, emek vermişken Kenan Aydın’ın bize bu yaptığı insanlığa sığmamaktadır. Bizden zorla senet alıp üzerini doldurup icraya koyan bu kişiye karşı haklarımızı sonuna kadar kullanacağız, şikâyette bulunacağız. Diğer futbolcu kardeşlerimize de mesajımız, bizim yaşadıklarımız onlara ders olsun, hiç kimseye senet imzalayıp vermesinler.” 10 futbolcu konuyu yargıya taşımakta kararlı.

Kenan Aydın’dan suçlamalara yanıt

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Zeytinburnu 1957 SK Başkanı Kenan Aydın, senetlerin icraya gittiğini doğrularken, konunun mahkemeye intikal etmesinden dolayı ayrıntılı açıklama yapmak istemediğini ancak futbolcuların iddialarının da doğru olmadığını öne sürdü.

Ödenenler 2017-18’in peşinatlarıydı
Aydın “Geçen sezon grubumuzu üçüncü bitirmiştik ve 2017-18 sezonunda da BAL’da mücadele edeceğimizi ön görüyorduk. Bu nedenle söz konusu 10 futbolcu ile 2017-18 sezonu için anlaşıp peşinat verdik. Ancak bizim grubumuzda lider olan Modafen 3. Lig’e çıkamayınca statü gereği biz Şile Yıldızspor’la baraj maçı oynadık yenilerek Süper Amatör’e düştük. Hal böyle olunca takım dağıldı ve bu arkadaşlar aldıkları peşinatları vermeden ayrıldılar. Defalarca aradık haber gönderdik, parayı geri getirin dedik ancak sonuç alamadık. Hal böyle olunca mecburen icra yoluna gittik” dedi.  

Haber: Efkan Bucak

Bu haber 977 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4591
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.84.139.101)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku